Дивовижна корупційна кар'єра Юрія Гусєва

ПОЛІТИКА
23.09.2023, 11:56
Дивовижна корупційна кар'єра Юрія Гусєва

Замість СІЗО Юрій Гусєв може опинитися у посольстві України в Азербайджані.

Юрій Гусєв, який обіймав посаду очільника «Укроборонпром» з грудня 2020 року, був звільнений указом Президента 27 червня 2023 року. Каденція Гусєва тривала два роки та сім місяців.

До цього Гусєв був заступником міністра оборони при Порошенку, тоді відбувалося розкрадання на паливі для армії.

Далі Гусєва призначили очільником Херсонської ОДА. Після скандалів з розкраданнями на тендерах його швидко перевели до «Укроборонпрому».

​Якщо характеризувати те, чим запам'ятався Гусєв на посаді очільника оборонного підприємства, то перше, що спливає - це недолугий піар, часом ціною життів та корупційні схеми на оборонному підприємстві.

Гусєв обіцяв розібратися з усіма заступниками колишнього очільника підприємства, які отримували по третині мільйона гривень за місяць. Але заступники Абромавичуса - Роман Бондар, Сергій Іванюта та Михайло Морозов продовжували працювати. Михайла Морозова не звільнили навіть після звинувачення на рівні Верховної Ради у приналежності до російських спецслужб, зокрема «Укроборонпром» звітував, що той пройшов внутрішню перевірку.

Далі Юрій Гусєв дав обіцянку запустити на «Одеському авіаційному заводі» ліцензійне виробництво вертольотів UH-1 Iroquois. Цим він дуже сильно здивував самого розробника вертольотів Bell Textron, який не тільки не давав дозвіл, а й не отримував відповідний запит. Обіцянка показати ці вертольоти на День Незалежності виконана не була, а звільнили з посади лише директора «Одеського авіаційного заводу».

Поки ЗСУ намагались стримувати окупантів, в «Укроборонпромі» створили ДФТГ та активно піарились. Один з епізодів самореклами вартував життя фахівців одного з оборонних підприємств у Києві. У квітні 2022 року Юрій Гусєв «дав добро» на зйомку та безпосередньо взяв участь у сюжеті про роботу неназваного підприємства. Його точна геолокалізація була здійснена навіть російськими «воєнкорами».

А через три доби після сюжету на телемарафоні по конкретному цеху, йде йшли роботи, окупанти завдали ракетного удару. Були знищені не лише виробничі потужності, загинули люди.

Дивовижна корупційна кар'єра Юрія Гусєва_1

За єдиний умовно «довоєнний» рік Гусєва на посаді очільника держконцерну, говорять фінансові показники, які виявились ближче до антирекордних.

Дивовижна корупційна кар'єра Юрія Гусєва_3

Після звільнення, Гусєв мав опинитися за ґратами. Замість цього він став кандидатом у посольство України в Азербайджані.

Такі піруети Гусєва не його заслуга. Це сталося завдяки його другу та спільнику Давиду Арахамії, який був в долі у всіх розкраданнях.Тепер він змушений Гусєва всіляко захищати. Інакше до СІЗО вони поїдуть разом.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Кримінал
НАБУ і САП викрили «Слугу народу» Задорожнього на відкаті у 3,4 млн ₴. Раніше він працював в івент-агенції GB Event by Kvartal 95
19:42
Кримінал
Він не вніс до декларації відпочинок на Мальдівах за 500 000 грн та купівлю корпоративних прав на 4,8 млн гривень.
16:17
Політика
Ухилянти Біленького продовжують грабувати бюджети всіх рівнів.
12 липня, 15:46
Новини
НАБУ та САП заочно повідомили про нову підозру депутату Київської міської ради від «Слуги народу» Владиславу Трубіцину.
12 липня, 15:03
Політика
Потенційні учасники скаржилися на дискримінаційні вимоги тендерної документації.
11 липня, 16:35