Дії керівництва «Укргазвидобування» загрожують безпеці України в енергетичній та екологічній сфері

ПОЛТАВА
01.06.2016, 05:53

Виступ Геннадія Сікалова, директора «Полтаванафтогазгеологія», лідера ГС «Останній Бастіон» на телеканалі Newsone із приводу непрозорого тендеру від ПАТ «Укргазвидобування» на суму 540 млн грн, сколихнув усеукраїнські ЗМІ. У розмові Сікалов навів низку переконливих фактів щодо проведення «Укргазвидобуванням» непрозорого тендеру на здійснення гідророзривів на родовищах компанії в Харківській і Полтавській областях.

– Фактично, дії керівництва державної компанії становлять загрозу безпеці всієї України в енергетичній та екологічній сфері, – підсумував Сікалов.

Дії керівництва «Укргазвидобування» загрожують безпеці України в енергетичній та екологічній сфері_1

Об’єктивне висвітлення інформації в засобах масової інформації обурило керівництво «Укргазвидобування». У відповідь на це Олег Прохоренко, керівник ПАТ «Укргазвидобування», виклав емоційний пост у своєму Фейсбуці. У ньому Прохоренко прив’язав активістів, експертів-інакодумців до прибічників Партії регіонів та прихованих агентів Газпрому.

Задля попередження заангажованості й перекручення думок ЗМІ повідомляємо наступне.

«Останній Бастіон» і всі його представники були, є і надалі залишаються поборниками української державності, незалежності, зокрема економічної та енергетичної. На всіх попередніх засіданнях сесій обласної ради та комісій із питань ПЕКу ми відстоювали позицію «Укргазвидобування» в Полтавській області з єдиною метою – надати можливість український державній компанії видобувати власний газ. Ця позиція ґрунтувалася на інтересах громади, оскільки вартість такого газу для населення складала 1250 грн проти нинішніх 6879 грн, встановлених урядом.

У своєму пості Прохоренко намагається тиснути на питання незалежності від «Газпрому».

Дії керівництва «Укргазвидобування» загрожують безпеці України в енергетичній та екологічній сфері_3

– Чим більше ми видобуваємо газу в Україні, тим менше продасть його нам Газпром. Україна донедавна була найбільшим покупцем російських вуглеводнів. Газпром хоче цей порядок зберегти, і активізує свою агентуру, – написав він.

Зазначимо, керівник «Укргазвидобування» упустив той факт, що в компанії обліковується  запасів газу в розмірі 1 трлн куб. м. Згідно з коефіцієнтом видобутку, «Укргазвидобування» повинно видобувати 30-40 млрд куб. м. газу на рік. Тобто, ліцензії компанія набрала, а насправді видобутку немає.

Хоча умови для видобутку поставлених показників компанія має. Так у 2015 році Держгеонадрами України було прийнято рішення щодо надання (один спеціальний дозвіл), продовження строку дії (11 спеціальних дозволів), внесення змін до спеціальних дозволів на користування надрами (155 спеціальних дозволів) ПАТ «Укргазвидобування».

Варто зазначити, що по деяких ліцензійних ділянках ПАТ «Укргазвидобування» терміни дії спеціальних дозволів на користування надрами з метою геологічного вивчення, в тому числі з дослідно-промисловою розробкою, продовжувалися по 2-3 рази. Прикладом такого стану є дослідно-промислова розробка північної частини Майданської складки Бабчинськоїділянки Битків-Бабчинського родовища (ДПР триває з 2004 року).

Також відомо про чисельні порушення «Укргазвидобуванням» законодавчих та нормативно-правових актів про надра. Тільки у березні 2016 року проведено 9 позапланових перевірок діяльності Публічного акціонерного товариства «Укргазвидобування» на об’єктах надрокористування (родовищах, площах), При цьому встановлено низку порушень.

Зокрема, не проведено повторний підрахунок запасів вуглеводнів по Розпашнівському (останній підрахунок проведено 33 роки тому назад), Солохівському, (останній підрахунок - 34 роки назад), Зачепилівському (останній підрахунок - 56 років назад) та Опішнянському родовищах (останній підрахунок - 40 років назад).

У зв’язку зі зміною величини запасів вуглеводнів, не внесено зміни до спеціальних дозволів на користування надрами № 1805 від 25.03.1999 Матвіївського та № 2352 від 28.12.2000 Солохівського родовищ.

Надрокористувачем під час проведення позапланової перевірки не надано правовстановлюючих документів, що посвідчують право на земельну ділянку, де розташована свердловина № 3 Роднікового газоконденсатного родовища.

Крім того, ТОВ «Карпатигаз» не здійснювалася дорозвідка глибокозалягаючих горизонтів Матвіївського та Західно-Солохівського родовищ, передбачена Договорами про спільну діяльність.

Оператором спільної діяльності (ТОВ «Карпатигаз») відповідно до Договорів спільної діяльності та Додаткових угод до Договорів не проводено роботи по свердловинах №№ 13, 55, 61, 56, 76, 65, 101,103, 53 Матвіївського, №№ 214, 38 Солохівського родовища, №№ 97, 80, 89 Розпашнівського родовища, що було передбачено цими Договорами.

Не проведено ТОВ «Карпатигаз» облаштування дотискуючою компресорною установкою Чутівського газоконденсатного родовища.

Вищезгадане тільки вершина айсбергу. У широкому розумінні дії керівництва «Укргазвидобування» становлять загрозу безпеці України в енергетичній та екологічній сфері. У свою чергу, це справді схоже на прибічництво режиму Януковича та діяльність на користь «Газпрому». 

Читайте також:
Полтава
Московитським загарбникам ніколи не були раді на українській землі. Ворог цього відверто не розуміє, а тому платить велику криваву ціну.
вчора, 19:15
Полтава
Мешканці другого за населенням міста Полтавщини скаржаться у соціальних мережах на дезінформацію. Влада ж закликала не панікувати.
вчора, 14:56
Полтава
Поліція спільно з природоохоронцями вилучила півтора кілометра браконьєрських сіток у Кременчуцькому районі. Злодіїв не вдалося затримати.
вчора, 08:29
Полтава
Невідомі особи без дозвільної документації здійснили геодезичні й вибухові роботи у ландшафтному парку «Гадяцький». Завдано збитків державі.
18 квітня, 19:14
Полтава
Він написав понад 60 антиукраїнських статей на замовлення московії
18 квітня, 17:11
Полтава
Чиновники та депутати нашого краю здебільшого лишаються осторонь війни. Для них ніби не існує нічого, крім глибини власної кишені з грошвою.
18 квітня, 12:27