Для Зеленського війна закінчилася

01.06.2023, 15:01
Для Зеленського війна закінчилася

Депутати проголосували за законопроєкт № 8401 — він скасовує воєнні пільги для ФОП, повертає податкові перевірки й штрафи

Депутати прийняли за основу урядовий законопроєкт № 8401 щодо скасування пільг українському малому бізнесу під час війни.

За документ в першому читанні проголосували 227 нардепів – з фракцій «Слуга народу», «Платформа за життя та майбутнє», «Голос», «Відновлення України», «Партія «За майбутнє», «Довіра» та 8 позафракційних.

Після 24 лютого в Україні запровадили пільги для малого бізнесу. ФОПам на 1-й та 2-й групі дозволили не платити єдиний податок, для ФОПів 3-ї групи запровадили пільгову ставку єдиного податку 2% замість 5%.

Податкові платежі можна було здійснювати на добровільній основі. Також можна було не платити єдиний соціальний внесок. Крім того, скасовувались податкові перевірки та вимога використовувати РРО.

Всі ці (та деякі інші) пільги повинні були працювати до скасування воєнного стану.

Зеленський вирішив не чекати на закінчення війни та скасування воєнного стану.

В Уряді запропонували скасувати пільги длябізнесу вже з 1 липня цього року.

Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики під головуванням "Слуги неукраїнського народу" Гетманцева підтримав цю ініціативу.

Нещодавно Гетманцев заявив, що бізнес адаптується до умов війни. А 29 травня в першому читанні повернення до довоєнних правил ведення бізнесу підтримали й 227 народних депутатів.

Згідно з цим законом вносяться зміни:

  • відміняється пільгова ставка 2% єдиного податку;
  • скасовуються пільги зі сплати єдиного податку для 1-ої та 2-ої групи платників;
  • повертаються РРО та штрафи за порушення роботи з ними;
  • відновлюються податкові документальні перевірки.

Мабуть, для депутатів війна закінчилась і вони живуть в іншому часі й світі ніж українці.

Саме тому, проголошений "Останнім Бастіоном" курс на культурний, політичний, і врешті державний націоналізм має стати національною ідеєю, навколо якої згуртується численний етнос (дав. гр. ἔθνος — «народ»), що проживає на території України.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Опінії
Я цілком розумію військових, які відмовляються приходити на засідання цієї комісії, бо відвідувати подібні заходи – то не поважати себе.
12 червня, 15:01
Опінії
Навіщо Україні міністр, який не вірить в ефективність детінізації економіки?
12 червня, 10:28
Опінії
А часто призводить до військових переворотів.
10 червня, 15:25
Політика
Найєм звинуватив Шмигаля та уряд у системному зриві програм побудови оборонних споруд, захисної інфраструктури в енергетиці та будівництві
10 червня, 11:55
Опінії
Менеджер «найпотужнішого лідора світу» не приховує, що саме він керує Україною. «Квартальний» блазень лише маріонетка в його руках.
10 червня, 07:16
Політика
Єрмак подорожує світом коштом українських платників податків.
09 червня, 10:20