Дніпровська міськрада знову не допустила аудиторів до перевірок

КРИМІНАЛ
26.08.2023, 12:54
Дніпровська міськрада знову не допустила аудиторів до перевірок

У зв’язку з цим Східний офіс Державної аудиторської служби вже звернувся до ГУНП в Дніпропетровській області

Дніпровська міськрада знову не допустила аудиторів до перевірок попри нещодавно введену кримінальну відповідальність за перешкоджання їхній роботі.

Про це повідомляє Державна аудиторська служба України.

У зв’язку з цим Східний офіс Державної аудиторської служби вже звернувся до Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області «з метою проведення повної та всебічної перевірки фактів протиправної діяльності з боку міського голови Бориса Філатова та керівників департаментів Дніпровської міської ради» та внесення відомостей про кримінальні правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Як повідомила голова Державної аудиторської служби України Алла Басалаєва, вже не вперше державні аудитори не мають змоги виконувати свою роботу та проводити планові ревізії доцільності та законності витрачання бюджетних коштів на місцях.

Лише протягом 2022-2023 років аудитори Східного офісу відомства намагалися безуспішно близько 50 разів потрапити до Дніпровської міської ради для проведення ревізій та перевірок закупівель.

«Це кричуща ситуація, коли органи контролю не мають змоги перевірити, куди і на що витрачаються державні кошти – у даному випадку йдеться про мільярди гривень, а влада на місцях ігнорує не лише державних аудиторів, а дозволяє собі ігнорувати норми Кримінального Кодексу, а відповідно рішення парламенту. Нагадаю, що у серпні 2023 року набули чинності зміни до Закону України «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю». Тобто за недопуск державних аудиторів до проведення планових ревізій передбачена кримінальна відповідальність. Навряд чи про це не знають у Дніпровській міськраді», – зауважила Басалаєва.

За її словами, передбачено проведення планових ревізій окремих питань фінансово-господарської діяльності в трьох структурних підрозділах Дніпровської міської ради: Департаменті гуманітарної політики, Департаменті капітального будівництва, Департаменті благоустрою та інфраструктури.

Загальний кошторис міста Дніпра, затверджений на 2023 рік, становить 15,5 млрд грн, що на 1,1 млрд більше, ніж у 2022 році.

Басалаєва зазначила, що плани проведення заходів державного фінансового контролю департаментів Дніпровської міськради було заздалегідь оприлюднено на офіційних вебсайтах Держаудитслужби та Східного офісу.

Крім цього, Східний офіс Держаудитслужби звернувся до міського голови Бориса Філатова з проханням сприяння допустити фахівців органу державного фінансового контролю до проведення ревізій, забезпечити робочими місцями, оргтехнікою та документами.

«Нагадаю тим, хто раптом забув, що децентралізація жодним чином не скасовує державний фінансовий аудит місцевих бюджетів. Неприпустимі ситуації, коли аудитори не можуть зайти роками чи місяцями на перевірку, щоб законно виконати свою роботу в інтересах держави та громадян та перевірити наскільки ефективно керівник використовує бюджетні кошти», – заявила Басалаєва, зазначивши, що у вересні також запланована ревізія КП «Дніпроводоканал» Дніпровської міської ради.

Нагадаємо, що Дніпровська міська рада блокує перевірки Державної аудиторської служби. Протягом 2022 року на різні об'єкти Дніпровської міської ради аудиторів не допустили 30 разів.

За перешкоджання діяльності аудиторів встановлено кримінальну відповідальність. Оприлюднено Закон України «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю». Він набрав чинності з 10 серпня 2023 року.


У січні Міська рада Дніпра за результатами торгів уклала шість угод про висвітлення діяльності Дніпровської міської ради, її виконавчих органів, посадових осіб та депутатів на загальну суму 35,33 млн грн.

Кошти отримають 5 фізичних осіб - підприємців та одне видання:

ФОП Свиридова Марина Дмитрівна отримає 7,79 млн грн за послуги в інтернеті.

Їй замовили 350 публікацій по 9 400 грн на сайтах obozrevatel.com, rbc.ua, nashemisto.dp.ua, opentv.media, centr.tv, dnepr.info, dnpr.com.ua та 750 публікацій по 5 940 грн на сайтах kp.ua ("КП в Україні"), gorod.dp.ua, dp.vgorode.ua, 056.ua, dpchas.com.ua, dnepr.express, gorsovet.com.ua, afishadnepr.com.ua, glavnoe.dp.ua, osn.com.ua, dv-gazeta.info, dnepr.news.

Підприємниця зареєструвалась ФОПом у вересні 2021 року, і вже через місяць почала отримувати підряди "Організаційно-аналітичної служби", отримавши від неї замовлень на 21,3 млн грн.

ФОП Копач Вадим Богданович отримає 7,11 млн грн за послуги розміщення інформації на радіо.

Йому замовили 5 400 виходів довжиною 60 секунд по 790 грн і 7 200 виходів довжиною 30 секунд по 395 грн на радіостанціях "Хіт-ФМ", "Радіо Релакс", "Радіо Мелодія", "Kiss FM", "Радіо Рокс" та "Байрактар". Отже, одна секунда розміщення коштує 13,17 грн.

Місцевий підприємець зареєструвався в квітні 2021 року, і через місяць почав отримувати підряди "Організаційно-аналітичної служби". Відтоді з ним уклали угод на 18,95 млн грн.

ФОП Храпко Олександр Ігорович заплатять 6,75 млн грн за висвітлення інформації у пресі.

Йому замовили 200 публікацій обсягом не менше 1/2 шпальти на найактуальніших сторінках газет "Днепр Вечерний", "Наше місто", "Зоря" і "Вісті Придніпров’я" по 33 750 грн за одиницю.

Цей підприємець також зареєструвався в квітні 2021 року, і за місяць став отримувати підряди "Організаційно-аналітичної служби". Відтоді він набрав їх на 18,15 млн грн.

ФОП Шуліка Анна Олександрівна надасть послуги на телебаченні за 5,38 млн грн.

На рік замовили 12 комплексних розміщень протягом місяця на "11 Телеканалі" по 240 тис. грн і 12 комплексних розміщень протягом місяця на "Відкритому" по 200 тис. грн.

Підприємниця зареєструвалась у березні, а підряди "Організаційно-аналітичної служби" отримує з травня 2021 року. Відтоді та підписала з нею договорів на 19,69 млн грн.

ФОП Сергєєва Олена Миколаївна отримає 4,8 млн грн на рекламу у соцмережах.

Їй замовили 3 200 публікацій у Facebook по 1 200 грн і 480 публікацій у Telegram по 2 000 грн до осені.

Підприємниця зареєструвалась у вересні 2020 році. Із січня 2021 року вона отримала підрядів обох нинішніх замовників та Дніпропетровської облради на 11,29 млн грн.

Крім того, дніпровській фірмі "Газета "Наше місто" заплатять 3,6 млн грн.

Обсяг замовлення складає 360 тис квадратних сантиметрів по 8,33 грн за одиницю.

Це колишня комунальна газета Дніпровської міськради. Зараз, після роздержавлення в 2018 році нею володіють Олексій Безуглий, Олександр Дмитренко, Ігор Літвінов, Юлія Кириллова, Олена Місник, Вікторія Нікітіна, Андрій Ніколайчук, Ігор Руссу, Олена Тертична, Юлія Бабенко, Ольга Бичеховська, Катерина Валігурська й Оксана Гербер.

Читайте також:
Політика
Філатов продовжує витрачати мільйони гривень на піар. За ці кошти можна було придбати 240 FPV-дронів для військових.
25.12.2023, 17:30
Політика
Протягом 2022 року на об'єкти Дніпровської міської ради державних аудиторів не допустили 30 разів
28.03.2023, 12:35
Війна
Під завалами будинку розшукуються 33 людини
15.01.2023, 10:15
Політика
24 учасники страйку шахти «Жовтнева»залишаються під землею.
30.09.2020, 17:14
Кримінал
Небайдужі перехожі вчинили громадянське затримання та передали чоловіка поліціянтам.
30.07.2020, 14:43
Економіка
Вогнем знищено один з вагонів трамваю та частково пошкоджено другий на загальній площі 40 кв. м.
09.06.2020, 19:50