Підземний страйк шахтарів у Кривбасі триває вже 28 діб

ПОЛІТИКА
30.09.2020, 17:14
Підземний страйк шахтарів у Кривбасі триває вже 28 діб
Фото: Слово і діло

24 учасники страйку шахти «Жовтнева»залишаються під землею.

Майже місяць триває підземний страйк в шахтах Криворізького залізорудного комбінату. 24 гірники шахти «Жовтнева» 28 добу продовжують протест під землею.

Про це повідомив лідер Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець в Facebook в середу, 30 вересня.

«Компромісного рішення щодо вимог протестувальників не знайдено – попри поспішні заяви адміністрації, Меморандум між гірниками і керівництвом КЗРК по цей час не підписаний», – написав Волинець.

Як стало відомо, вчора на поверхню піднялися гірники шахти «Батьківщина».

За словами Волинця, керівництво КЗРК залякує і чинить психологічний тиск на учасників страйку. Стан їх здоров'я погіршується, через те, що люди майже місяць перебувають під землею в умовах підвищеної вологості і грибка в шахті.

Своєю чергою вище керівництво країни повністю абстрагується від проблем криворізьких шахтарів і ігнорує «гуманітарну катастрофу».

Як відомо, на поверхні протест підтримують колеги та члени сімей в Кривому Розі та Києві.

Нагадаємо, на початку вересня на Криворізькому залізорудному комбінаті (КЖК) в Дніпропетровській області гірники шахти «Жовтнева» почали безстроковий страйк, вимагаючи підвищити зарплату до 1000 доларів, поліпшити умови праці і повернути пільги, скорочені у 2016 році. 7 ц.р. вересня на Криворізькому залізорудному комбінаті (КЖК) в Дніпропетровській області гірники шахти «Батьківщина» почали підземний страйк, підтримавши колег з шахти «Жовтнева». А 8 вересня до них приєдналися колеги з шахт «Гвардійська», «Тернівська».

10 вересня гірники не прийняли пропозиції адміністрації КЖК про підвищення зарплат поверховий робочим на 20% і на 10% підземним і продовжують наполягати на своїх вимогах.

Як повідомляли ЗМІ, шахтарі вимагають підвищення на першому етапі мінімум на 45%, бо зарплата була на одному рівні близько трьох років. 23 вересня вони озвучили компромісні вимоги – підвищення до 30%, однак адміністрація не пішла на поступки.

Читайте також:
Кримінал
Небайдужі перехожі вчинили громадянське затримання та передали чоловіка поліціянтам.
30.07.2020, 14:43
Економіка
Вогнем знищено один з вагонів трамваю та частково пошкоджено другий на загальній площі 40 кв. м.
09.06.2020, 19:50
Економіка
«Зібрана плазма необхідна для виробництва інноваційних ліків... Донорам виплатять по 1 тис. грн за кожну здачу».
07.05.2020, 17:43
Політика
Обмеження діятимуть до кінця загальнодержавного карантину, запровадженого урядом по всій Україні.
07.04.2020, 18:42
Опінії
Стару прокладку між бюджетом та братами Дубінськими справно накачують бюджетними грошима, не зважаючи на карантин та епідемію.
31.03.2020, 23:43