До Краєзнавчого музею потрапило намисто, «загублене» полтавкою 300 років тому

12.10.2019, 12:30
До Краєзнавчого музею потрапило намисто, «загублене» полтавкою 300 років тому

Колекція Полтавського краєзнавчого музею поповнилася новим експонатом.

В установі повідомляють, що на початку осені їхні фонди поповнилися незвичним експонатом, а саме зразком жіночого намиста XVIII ст.

До музею звернувся мешканець Полтави Дмитро Криловський, який у серпні цього року під час рибалки випадково побачив сині намистини, що лежали на піщаному річковому дні Коломака. Знахідка була виявлена в Полтавському районі між селами Ліском та Макухівкою.

Намисто виготовлене з синього прозорого скла, має матову поверхню. Не дивлячись на тривале перебування у воді і механічні пошкодження, воно все ще зберігає свою привабливість.

«Яким чином намисто опинилося на дні річки, можна лише припускати. Чи то намисто загубилося під час купання дівчат, чи випадково розірвалося, а чи, можливо, хтось навмисне викинув його у воду?», – моделюють історію знахідки у музеї.

Науковці зазначають, що у XVII-XVIII столітті намисто було найбільш поширеною жіночою нагрудною прикрасою на наших землях.

У колекції Полтавського краєзнавчого музею представлені намиста різних історичних епох – від доби мезоліту, скіфського та слов’янського часу, до коралів ХІХ століття. Співробітники музею обіцяють, що невдовзі серед них буде представлено новий експонат.


Читайте також:
Археологи мають підтвердження існування селища скіфського часу на Інститутській горі у Полтаві.
вчора, 15:19
Біографії понад 500 українок, які віддали своє життя у боротьбі з більшовицькими окупантами, стали доступними поціновувачам історії.
вчора, 08:51
Автори сайту "Давня історія українського народу" пропонують свою версію подій минулого українського народу.
22 вересня, 15:07
14 дерев'яних саркофагів розкопали археологи у пустелі неподалік Каїру на околиці селища Саккара в Єгипті.
21 вересня, 10:04
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко скасував заборону на в'їзд в Україну російському співаку "Баста".
19 вересня, 08:59
Грунська сотня — одна з восьми територій у складі Гадяцького полку часів Гетьманщини.
12 вересня, 10:37