До Краєзнавчого музею потрапило намисто, «загублене» полтавкою 300 років тому

12.10.2019, 12:30
До Краєзнавчого музею потрапило намисто, «загублене» полтавкою 300 років тому

Колекція Полтавського краєзнавчого музею поповнилася новим експонатом.

В установі повідомляють, що на початку осені їхні фонди поповнилися незвичним експонатом, а саме зразком жіночого намиста XVIII ст.

До музею звернувся мешканець Полтави Дмитро Криловський, який у серпні цього року під час рибалки випадково побачив сині намистини, що лежали на піщаному річковому дні Коломака. Знахідка була виявлена в Полтавському районі між селами Ліском та Макухівкою.

Намисто виготовлене з синього прозорого скла, має матову поверхню. Не дивлячись на тривале перебування у воді і механічні пошкодження, воно все ще зберігає свою привабливість.

«Яким чином намисто опинилося на дні річки, можна лише припускати. Чи то намисто загубилося під час купання дівчат, чи випадково розірвалося, а чи, можливо, хтось навмисне викинув його у воду?», – моделюють історію знахідки у музеї.

Науковці зазначають, що у XVII-XVIII столітті намисто було найбільш поширеною жіночою нагрудною прикрасою на наших землях.

У колекції Полтавського краєзнавчого музею представлені намиста різних історичних епох – від доби мезоліту, скіфського та слов’янського часу, до коралів ХІХ століття. Співробітники музею обіцяють, що невдовзі серед них буде представлено новий експонат.

До Краєзнавчого музею потрапило намисто, «загублене» полтавкою 300 років тому_1


Читайте також:
Історія
Роберт Льюїс Белфор (1850-1894) народився дощового дня в Единбурзі у сім'ї інженера. За материнською лінією належав до стародавнього роду.
вчора, 21:32
Історія
У Теотіуакані виявили сліди кількох давніх землетрусів. Перші із них сприяли процвітанню міста, а останнє — його остаточному занепаду.
17 квітня, 21:49
Некролог
Ця війна забирає кращих із нас. На жаль, цвіт української нації гине, зупиняючи безжальну, людожерську московитську орду.
16 квітня, 19:06
Історія
Найбільш дивна війна, що її вела Русь-Україна, — похід сина Ярослава I Мудрого на Константинополь. Сталася ця подія у далекому 1043 році.
15 квітня, 20:28
Книги
Задовго до шумерів у Передній Азії виникла добре згуртована спільнота, що мала унікальні знання. Люди контактували із позаземними істотами.
14 квітня, 20:58
Некролог
Мешканець села Харківці Пирятинської громади — на щиті. Наш незламний земляк Євген Пулинець поповнив лави Небесного Воїнства України.
14 квітня, 11:36