До суду скеровано обвинувальні акти щодо 20 «беркутівців», які розстрілювали активістів Майдану

КРИМІНАЛ
17 січня, 10:23
До суду скеровано обвинувальні акти щодо 20 «беркутівців», які розстрілювали активістів Майдану

Слідством встановлено, що вказівку застосувати зброю надав Віктор Янукович, який намагався у будь-який спосіб залишитись при владі.

Співробітники Державного бюро розслідувань завершили розслідування кримінального провадження щодо 20 колишніх міліціонерів, яких підозрюють у вбивстві активістів Майдану.

Про це повідомила пресслужба ДБР.

Йдеться про ексміліціонерів роти спеціального призначення ПМОП «Беркут», підпорядкованого ГУМВС України в Києві. Підозрювані, за даними слідства, застосували вогнепальну зброю проти учасників мирних акцій протесту 20 лютого 2014 року, що призвело до загибелі активістів.

Слідством встановлено, що вказівку застосувати зброю надав колишній Президент України, який намагався у будь-який спосіб залишитись при владі. Перебуваючи у резиденції «Межигір’я» він через урядовий зв’язок віддав злочинний наказ Міністру МВС на застосування працівниками правоохоронних органів вогнепальної зброї до мирних учасників акції протесту.

Виконавцями стали працівники спецроти київського «Беркута». Напередодні їм видали вогнепальну зброю та боєприпаси.

Співробітники роти у взаємодії з працівниками інших підрозділів на вул. Інститутській застосували до беззбройних активістів, у яких зі спорядження були лише шоломи та щити вогнепальну зброю. Після чого за вказівкою командира стали відходити на заздалегідь підготовлену позицію – бетонні блоки, що перекривали вхід на територію урядового кварталу.

Перебуваючи за укриттям, спецпризначенці продовжили здійснювати прицільні постріли на ураження мітингувальників, які не вчиняли жодних протиправних дій. У результаті застосування зброї правоохоронці вбили 48 та поранили 90 учасників акцій протесту, серед яких і особи, які намагались надати допомогу постраждалим.

Лише вранці наступного дня після прийняття Верховною Радою рішення про повернення спецпідрозділів до місць постійної дислокації бійці спецроти відійшли з зайнятих позицій.

Надалі, побоюючись переслідування за вчинені злочини, зброя була викрадена та пошкоджена спецпризначенцями й, зокрема, втоплена у водоймі на території одного з районів Києва. У ході розслідування частина зброї була віднайдена та ідентифікована, не дивлячись на намагання злочинців знищити її нумерацію.

Обвинувальний акт щодо 9 беркутівців сьогодні направлено до суду для розгляду за спеціальною процедурою, у зв’язку з переховуванням обвинувачених на території країни-агресора та набуття її громадянства.

Раніше до суду було направлено ще 11 обвинувальних актів.

Відносно обвинувачених заочно обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а також вжито заходів щодо розшуку їх майна та накладення на нього арештів.

Неодноразові клопотання про надання міжнародно-правової допомоги щодо встановлення місця перебування та затримання підозрюваних, надіслані до рф до 24 лютого 2022 року, повернуті без виконання з мотивів перебування останніх у громадянстві країни-агресора. Встановлено, що один з «беркутівців» загинув у 2019 році, вступивши до лав терористичної організації «Вагнер».

Крім цього, 04 жовтня 2023 року до суду було скеровано обвинувальний акт щодо 10 колишніх високопосадовців — організаторів вчинення розстрілів учасників акцій протесту 18-20 лютого 2014 року на чолі з колишнім Президентом України.

За результатами досудового розслідування, проведеного слідчими ДБР, 25 травня 2023 року Голосіївським районним судом м. Києва до 10 років позбавленні волі заочно засуджено колишнього заступника керівника одного з управлінь МВС України, який причетний до знищення та приховування зброї, з якої розстрілювали активістів 20 лютого 2014 року.

Нагадаємо, що у жовтні 2023 року працівники Державного бюро розслідувань завершили розслідування масштабної справи щодо колишнього керівництва держави за організацію розгону та розстрілів демонстрантів 18 – 20 лютого 2014 року.

У вчиненні цих злочинів обвинувачуються члени злочинної групи – колишні високопосадовці:

  • Президент України;
  • Міністр внутрішніх справ України;
  • заступник Міністра внутрішніх справ України;
  • Голова СБУ;
  • Перший заступник Голови СБУ – керівник Антитерористичного центру;
  • Міністр оборони України;
  • начальник Головного управління – командувач внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України;
  • в.о. начальника ГУМВС України в м. Києві;
  • заступник начальника ГУМВС України – начальник міліції громадської безпеки;
  •  командир ПМОП «Беркут» при ГУМВС України в м. Києві.

Вони 18-20 лютого 2014 року віддавали накази щодо застосування працівниками правоохоронних органів  вогнепальної зброї для силової протидії та розгону демонстрантів у центрі столиці та припинення акцій протесту.

«Розслідування гучної та найбільшої у сучасній історії України кримінальної справи нарешті завершено. Перед судом постануть високопосадовці з оточення Віктора Януковича», крім... Татарова!

«Останній Бастіон» нагадує своїм читачам про те, як під час Революції гідності Татаров від імені МВС коментував події на Майдані. Фактично, він вигороджував дії силовиків, оббріхуючи протестувальників, яких убивали у потилицю пси режиму Януковича.

Під час протестів на Майдані Татаров, обіймаючи посаду в МВС, публічно коментував події, зокрема, напади працівників тодішньої міліції на протестувальників. На зустрічах з послами країн Євросоюзу Татаров говорив, що майданівці могли стріляти самі в себе, оскільки міліція зброї не застосовує.

Швидше за все, голова ДБР Олексій Сухачов отримав вказівку з Офісу Президента не чіпати вірного їм наглядача за силовим блоком. 

Читайте також:
Опінії
За 10 років слідство так і не спромоглось встановити прізвища тих міліціонерів, які слідкували за Луценком і передали його в руки бандитів.
22 січня, 10:15
Кримінал
Цим вироком суд апеляційної інстанції скасував виправдувальний вирок Дніпровського районного суду м. Києва.
21.12.2023, 18:44
Кримінал
Унаслідок їх дій загинуло 48 та отримали вогнепальні поранення 90 мітингувальників.
07.11.2023, 06:35
Кримінал
Трьох підсудних визнали винними, двох виправдали. Однак реального тюремного терміну ніхто не отримав.
18.10.2023, 12:34
Кримінал
Судовий розгляд у справі тривав з травня 2016 року до листопада 2022 року.
18.10.2023, 09:31
Кримінал
Йдеться про «справи Майдану», в яких чомусь не фігурує заступник Андрія Єрмака. Натомість Олег Татаров продовжує курувати силовиків.
04.10.2023, 17:37