До злочинної організації Сенниченка входило оточення президента, - Юрій Бутусов

ПОЛІТИКА
29.03.2023, 09:05
До злочинної організації Сенниченка входило оточення президента, - Юрій Бутусов

Йдеться про виведення понад 500 млн грн з державних ОПЗ та ОГХК.

Помічник президента Сергій Шефір та олігарх Ігор Коломойський можуть бути причетними до діяльності злочинної організації під керівництвом ексголови Фонду держмайна Дмитра Сенниченка та «смотрящего» від Офісу президента Андрія Гмиріна, вважає відомий журналіст Юрій Бутусов.

Він посилається на аудіозаписи, які опублікувало НАБУ. Йдеться про виведення понад 500 млн грн з державних ОПЗ та ОГХК.

«Одеський припортовий завжди був корупційною годівничкою влади в Україні, саме через це завжди зривали конкурси на його приватизацію. Замість прибутків для бюджету, туди призначали «своїх» директорів, які залишали підприємство збитковим, і потім укладали невигідні для держави давальницькі угоди зі «своїми» приватними фірмами, нібито для порятунку заводу. Насправді планова збитковість дозволяла виводити прибуток на приватні підприємства, а збитки залишали держпідприємству. Саме таку схему вибудувало й оточення президента Володимира Зеленського. На записах НАБУ обговорюється питання призначення потрібної людини, приватний бізнес, в інтересах якого здійснюється призначення, та гроші, які мають отримувати учасники оборудки», - пише Бутусов.

Окрім Сенниченка та Гмиріна у розмовах фігурантів справи згадуються Сергій Шефір, особистий помічник президента, згадку з його прізвищем навіть «не запікали»; Ігор Коломойський, якого ділки називають «дєдом»; Андрій Богдан, ексголова Офісу президента, у розмові згадується як «Б»; Володимир Колот та Олександр Горбуненко, власники компанії «Агро Газ трейдінг».

«Чи знав президент Зеленський про те, що його найближче оточення розставляє на стратегічні підприємства директорів, щоб грабувати державу та отримувати хабарі? Очевидно, що президент Зеленський не міг не знати про діяльність свого найближчого оточення. Навіть якщо усі ці наближені до Офісу президента особи діяли самостійно, то не міг Зеленський не знати, що після зміни директора давальницькі схеми на підприємстві продовжують працювати, і зі збитків завод вилізти не може», - вважає журналіст.

На його думку, Зеленський має довести свою непричетність до схеми, та непричетність людей, від яких він тривалий час отримував гроші та був партнером у багатьох бізнесах – з Шефіром та Коломойським.

"НАБУ витягло на світ справу, яка торкається причетності самого президента України до масштабної корупційної схеми. Зеленський має довести свою непричетність до схеми, та непричетність людей, від яких він тривалий час отримував гроші та був партнером у багатьох бізнесах - з Шефіром та Коломойським.

Якби в Україні була демократія та правосуддя європейського зразка, треба було б створити негайно незалежну парламентську комісію", - резюмує Бутусов.

Читайте також:
Політика
Місяць тому заступником начальника митного посту «Ягодин» призначено корупціонера Бурдейного.
11:07
Політика
Катерина Сікора, котра має проблеми з НАЗК, задекларувала велику кількість нерухомості, а також фірми, які оформлені на її родичів.
10:27
Політика
1 листопада Коболєву було надано дозвіл на виїзд за кордон з 4 по 25 листопада.
вчора, 15:15
Кримінал
Чиновник, члени його сім'ї та знайома володіють активами (автомобілі, земля й нерухомість), обґрунтувати придбання яких не змогли
вчора, 10:09
Політика
Слуга народу Тетяна Єгорова-Луценко не задекларувала нерухомість у франції на 88 тис. євро, записану на її чоловіка.
19 листопада, 15:01
Опінії
Корупційні, а насправді відверто злочинні дії, високопосадовців Фонду держмайна України та ПАТ «Центренерго»
19 листопада, 11:50