Добровольці заявляють, що влада оголосила на них полювання

ПОЛІТИКА
13.12.2019, 10:21
Марш Захисників до Дня Незалежності, 24.08.19
Марш Захисників до Дня Незалежності, 24.08.19

Ветерани констатують абсурдність ситуації і побоюються арештів.

Вчорашні затримання учасників війни сколихнули ветеранську спільноту. В середовищі добровольців вказують на абсурдність звинувачень, висунутих проти Андрія Антоненка, Яни Дугарь, Юлії Кузьменко та подружжя Грищенків.

«Щодо Антоненка, то виходить, що підозри проти нього ґрунтуються на тому, що він був особисто знайомий з іншими підозрюваними і у той вечір, коли закладали вибухівку під авто Шеремета, він проходив десь там неподалік. При цьому він у тому районі живе. Тобто взагалі міг по своїм справам ходити. Я от тепер переживаю, щоб у мене на районі нічого не трапилося, бо годину тому виходив купити цигарок»,пише ветеран Артем Доротенко.

«Ветерансько-волонтерська спільнота України настільки тісна, що будь-яка хайпова ситуація викликає "знервованість" і взаємний обдзвон. Мало того, ми всі дійсно і реально ВСІ ТІСНО ПОВ'ЯЗАНІ! Це що свідчить про те що ми всі є злочинним угрупуванням?», – вказує на абсурдність озвучених звинувачень представниця ДУК Дана Виноградова.

Водночас окремі ветерани припускають можливість подальших арештів.

З відповідною заявою зокрема виступив Олексій Бик – учасник війни у складі ДУК, а також відомий бард, автор та виконавець популярної пісні «Добровольці Божої чоти».

«У світлі останніх подій у справі Шеремета, зокрема безпідставного затримання кількох ветеранів, маю публічно заявити, що подібна шита білими нитками справа готується і щодо мене»,повідомив ветеран.

«Як дехто знає, восени мене затримали на блокпосту у Кремінній за запитом Печерського райвідділу МВС м. Києва. Як виявилося, я перебуваю у розшуку з 2014 року у невідомій мені справі за ст.187 КК (розбійний напад). Мене протримали три години, а потім так само без пояснень відпустили. Від мене вимагали, щоб я з'явився до Печерського райвідділку, намагалися підсунути мені на підпис якісь незрозумілі протоколи, відмовилися мене затримати офіційно або хоча б пояснити, в чому суть справи. Чому мене відпустили - я так само не знаю. Станом на сьогодні я так і не знаю ані про що йде мова, ані свого статусу у справі (підозрюваний? свідок?). Проте мені вдалося з'ясувати, що в розшук мене подав такий собі Ярослав Жисан. Мені вдалося навіть поговорити з ним телефоном. Відповідей я не отримав, лише нову незаконну вимогу з'явитися до Печерського райвідділку. При цьому Жисан тиснув на те, що мені варто прийти без адвоката, без повістки, без найменшої уяви про предмет виклику, без пояснення щодо процедури, на яку йду», – написав Олексій на своїй сторінці Facebook.  

Читайте також:
У травні Національна спілка журналістів України зафіксувала 4 інциденти фізичної агресії щодо працівників ЗМІ.
вчора, 18:25
Екс-заступник глави Адміністрації президента Валерій Кондратюк очолив СЗР.
вчора, 14:19
Про це повідомили в Держбюро розслідувань.
04 червня, 18:34
Під міністром МВС почали розхитувати крісло.
04 червня, 15:27
Деякі зізнаються, що голосували за нього на виборах до ВР, навіть в очі не бачивши. А тепер жалкують про своє поспішне рішення.
03 червня, 20:40
Йоель Ліон порадив українцям не нарікати на кількість євреїв-олігархів та забути про власну історію.
03 червня, 18:23