Created with Sketch.

Добровольці зі Швеції допомогли звільнити село Старошведське на Херсонщині

15.11.2022, 17:00
Фото: Facebook

Правобережжя Дніпра більше не перебуває під російським триколором, низка населених пунктів зі славетною історією нарешті вільні.

Відповідний фотозвіт зі Зміївки на своїй Facebook-сторінці виклав боєць Інтернаціонального легіону територіальної оборони України етнічний швед Юнас Матерн.

Як з'ясувалося, він – перший уродженець далекого скандинавського королівства, хто за останні 80 років опинився з військовою місією у Херсонській області, а саме у колишньому селі Старошведське.

Вояк уточнює, реакція визволених від російського окупаційного пекла місцевих мешканців свідчить про небажання ставати частиною вигаданого кремлівською пропагандою "русскаго міра".

«Днями мав честь бути першим шведом, який відвідав поселення Старошведське (у Google Maps позначено частиною Зміївки) після деокупації! Прикметно, але селяни дуже зраділи, коли побачили мої 3 корони на нарукавній нашивці. Зі старими навіть вдалося поспілкуватися шведською мовою, а в одному з будинків дістали шведський прапор, який був схований під час окупації. Уявити той жах, пережитий цими людьми, мені особисто важко. Вони дуже хоробрі, але через російських агресорів позбавлені стандартних благ цивілізації.

У мене був генератор, який передав їм, аби нарешті запрацював сталий Інтернет-зв'язок і водяна помпа. Також вдалося передати необхідну їжу, воду, ліки, хліб та цукерки для дітей. Візит був занадто коротким, і нам довелося вирушити до наступного пункту призначення до настання темряви. У цьому районі досі заміновано багато доріг і з обох сторін Дніпра чутно артилерію», – написав Юнас Матерн.

Водночас шведський доброволець додає, у Зміївці московити зруйнували лише один будинок, але винесли все, що тільки бачили з хат, селянам же погрожували розправою, як у старі часи більшовицької навали.

Окремо "Останній Бастіон" нагадує читачам, що російські загарбники закопуються в український чорнозем на Запоріжжі, а також бетонують підступи до Мелітополя.

Читайте також
Українським мисливцям за «Шахедами» немає рівних у світі
Війна
1-й ОШБ імені «Да Вінчі» єднає душі та серця
Війна
Новий пам'ятник Миколі Міхновському забронзовів у Києві
Історія
Робота українських гармашів на Донбасі здатна здивувати не лише росіян
Війна
Нащадки воїнів з армії Карла XII воюють у ЗСУ на Курщині
Війна
Підприємці самотужки створюють затишний простір у Лубнах
Полтава