Доколумбове святилище сапотеків віднайшли у Мексиці
У мексиканській Мíтлі під християнським собором науковці виявили руїни індіанської культової споруди із брамою у потойбічний світ.
Відповідні приголомшливі кадри з місця події днями оприлюднили для широкого загалу самі дослідники, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".
Як стверджують археологи, святилище належало племені сапотекам та існувало довгі роки до приходу іспанських колонізаторів на початку XVI століття.
Також цілком імовірно, що віднайдену культову споруду міг описувати у своїх подорожніх нотатках католицький священник Франсіско де Бурґоа у 1674 році.
У доколумбову епоху біля міста Мітла існувала окрема від сусідів – майя, ольмеків і ацтеків, – цивілізація сапотеків, які збудували п'ять груп прямокутних будівель із дворами.
«На нашу думку, у підземних приміщеннях індіанці ховали високопоставлених жерців та правителів. В одному з підвалів розташовувалися кам'яні ворота, які ведуть у глибоку печеру. Сапотеки вважали її входом у Лебаа – місце вічного спокою. Іспанські конкістадори та місіонери, які прибули на континент, зруйнували храм і запечатали його двері, а згодом спорудили християнський Собор Сан-Пабло», – прокоментували знахідку мексиканські археологи.
Уточнюється, що підземні порожнини під католицькою церквою вдалося знайти за допомогою сканування георадаром, електротомографії та сейсмошумової томографії.
А проте медіаагенція "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати, що днями у мексиканських джунґлях знайшли загублене місто цивілізації майя під назвою Окомтун.