Дональд Трамп став найгіршим президентом в історії США

ПОЛІТИКА
20 лютого, 18:49
Дональд Трамп став найгіршим президентом в історії США

Чинний президент США Джо Байден наразі посідає 14-те місце.

Експертно-наукове опитування Presidential Greatness Project, яке фіксує ставлення американської наукової спільноти до президентів Сполучених Штатів, визначило Дональда Трампа останнім у рейтингу президентської величі.

Результати дослідження оприлюднив на своєму сайті професор політичних наук Університету Г’юсторна Брендон Роттінгаус.

«Основна мета цього опитування полягала у створенні рейтингу президентської величі, що охоплює всіх (американських – ред.) президентів від Джорджа Вашингтона до Джо Байдена» – зазначається в підсумковому документі дослідження.

Для цього респонденти мали оцінити відчуття величі кожного президента за шкалою від нуля до 100, де нуль – це повний провал президентства, 50 – середній показник, а 100 – найбільший. Потім рейтинги кожного президента усереднювалися, і за отриманими результатами створювався список.

Результати рейтингу 2024 року приблизно схожі з попередніми, які публікувалися у 2015 та 2018 роках, зазначають організатори. Однак в останньому списку все ж є розбіжності.

Так, перше місце, як і раніше, посідає Авраам Лінкольн з результатом 95,03 бали. За ним ідуть Франклін Рузвельт (90,83), Джордж Вашингтон (90,32), Тедді Рузвельт (78,58), Томас Джефферсон (77,53). До першої десятки також входять президенти Труман, Обама, Ейзенхауер, Ліндон Джонсон і Кеннеді. Причому, з часу попереднього опитування в 2018 році кілька президентів суттєво перемістилися в рейтингу. Зокрема, Барак Обама та Вілліс Грант піднялися на дев’ять позицій, тоді як Ендрю Джексон втратив 12 пунктів, а Келвін Кулідж опустився вниз на сім сходинок.

Чинний президент США Джо Байден наразі посідає 14-те місце.

Водночас на останній позиції перебуває 45-й президент Дональд Трамп. У попередньому рейтингу, проведеному у 2018 році, Трамп перебував на передостанньому місці.

Раніше найгіршим президентом в історії США вважався Джеймс Бьюкенен, який очолював країну у 1857-1861 роках. Він залишився відомим своєю нерішучістю, що призвело до розколу півднем і північчю. Зараз він перебуває на передостанньому місці, перед Трампом.

Опитування проведене в межах проєкту Presidential Greatness Project 2024 проводилося з-поміж чинних та колишніх членів Американської асоціації політичних наук, які займаються дослідженнями президентів та виконавчої гілки влади США.

Крім того, в опитуванні взяли участь науковці, які недавно опублікували дослідження в ключових наукових журналах та академічних виданнях.
 

Читайте також:
Опінії
Ларьочніки отримавши доступ до держбюджету оплачують лобістів, а лобісти роблять з ларьочніка «лідера нації»
18 квітня, 15:37
Опінії
США та союзники не бояться брати участь у цій масштабній виставі, про сценарій якої сторони попередили одна одну заздалегідь
16 квітня, 17:10
Опінії
Документи ООН стосовно перемир’я приймаються постійно перед черговими Олімпійськими іграми. Чи вони впливають на агресора? Точно ні!
16 квітня, 09:25
Опінії
Байден має вирішити, як йому відновити реноме Сполучених Штатів
13 квітня, 19:37
Політика
Рішення Європейського парламенту — це порожня погроза і чистий політичний театр.
12 квітня, 11:55
Політика
На кордоні України вона продовжується.
25 березня, 10:20