Дональду Трампу загрожує 5 років за ґратами

СВІТ
13 серпня, 12:35
Дональд Трамп
Дональд Трамп

ФБР проводить розслідування про можливе шпигунство

Колишньому президенту США Дональду Трампу загрожує кримінальне покарання через знайдені в його резиденції секретні документи. ФБР проводить розслідування про можливе шпигунство.

Про це повідомляє видання Politico з посиланням на ордер ФБР на обшук.

Згідно з документами ФБР, там вважають, що Дональд Трамп тримав у своєму маєтку Мар-а-Лаго у Флориді рукописні записки, документи з грифом «таємно» і «цілком таємно», предмет з позначкою «інформація про президента Франції» тощо.

Видання зазначає, що правоохоронні органи проводять розслідування щодо Трампа за підозрою у знищенні записів, перешкоджанні розслідуванню та порушенні закону про шпигунство.

Йому може загрожувати увʼязнення або штраф у випадку, якщо його провину доведуть в суді.

Сам Трамп та його команда заявляють, що обшук здійснювався з політичною метою, оскільки експрезидент становить серйозну загрозу для демократів. У його офісі також заявили, що Трамп часто брав секретні документи додому і за час свого президентства він нібито навіть видав таємний указ, який передбачав, що отримані таким чином документи автоматично ставали розсекреченими.

Під час обшуку в маєтку «Мар-а-Лаго» (Маямі) колишнього президента США Дональда Трампа слідчі знайшли 11 пакетів секретних документів. Правоохоронці знайшли чотири пакети з грифом «цілком таємно», три — з грифом «таємно», ще три — конфіденційні. Про зміст цих документів нічого не повідомляється.

9 серпня Трамп повідомив, що його будинок у Флориді обшукали агенти ФБР і зламали сейф. ЗМІ повідомили, що обшук був повʼязаний із розслідуванням незаконного присвоєння Трампом документів Білого дому, які він міг вивезти в «Мар-а-Лаго».

Раніше в Національному архіві заявили, що Трамп забрав до своєї резиденції у Флориді 15 коробок із президентськими записами. У цих коробках нібито була «таємна інформація про національну безпеку» та офіційне листування між Трампом і лідерами інших держав.

Читайте також:
Світ
Принаймні один з документів, вилучених ФБР, описує ракетну програму Ірану, інші стосуються "розвідувальної роботи", пов’язаної з Китаєм
22 жовтня, 10:10
Світ
Новий бойовий корабель уже залишив військово-морську базу ВМФ США у Норфолку
06 жовтня, 15:15
Війна
США сприймають серйозно загрози кремлівського бункерного щура застосувати ядерну зброю
21 вересня, 17:55
Світ
Оборонне відомство США уклало контракти на суму близько 1,2 мільярда доларів для поповнення військових запасів
10 вересня, 11:21
Політика
Тепер у США своя зрада: трампісти звинуватили адміністрацію чинного президента країни нібито у порушенні виборчого законодавства.
01 вересня, 07:00
Світ
Сили оборони України озброяться американськими протитанковими ракетними комплексами BGM-71 TOW
21 серпня, 10:15