Дослідники натрапили на слід легендарного корабля зі скарбами на £20 млн

Дослідники натрапили на слід легендарного корабля зі скарбами на £20 млн

Корабель із золотом та сріблом затонув у 1633 році на очах у самого Карла I.

Біля узбережжя Шотландії дослідники натрапили на слід королівського корабля Blessing of Burntisland, який затонув майже 400 років тому. На його борту перебували коштовності та особисті речі англійського короля Карла I.

Про це повідомляє Daily Mail.

Корабель вважали втраченим протягом століть, однак завдяки сучасним технологіям підводного сканування дослідникам вдалося визначити місце, де можуть перебувати його рештки.

Однією з ключових знахідок став фрагмент деревини, який, як припускають фахівці, міг бути частиною Blessing of Burntisland. Його планують дослідити за допомогою радіовуглецевого датування, щоб встановити вік.

Blessing of Burntisland затонув у липні 1633 року під час шторму у затоці Ферт-оф-Форт. Судно прямувало з Файфа до Літа під час коронаційної подорожі Карла I до Шотландії. На борту перебували 35 пасажирів і членів екіпажу. Вижили лише двоє. Сам король перебував на іншому кораблі – Dreadnought – і став свідком катастрофи.

Судно перевозило до Единбурга особисті речі монарха та коштовності. Вартість золота та срібла на борту тоді оцінювали у £100 тис. – сьогодні це відповідало б приблизно £20 млн. Серед вантажу також міг бути 280-предметний золотий і срібний столовий сервіз, виготовлений на замовлення короля Генріха VIII.

Із загибеллю корабля пов'язана й моторошна історія. Після катастрофи у викликанні шторму звинуватили 19 людей, підозрюваних у чаклунстві. Вони опинилися у в'язниці, де згодом померли.

Пошуки Blessing of Burntisland тривали близько 30 років. Роботу ускладнювала каламутна вода затоки. Нові технології підводного сканування дали дослідникам змогу здійснити прорив.

Водночас остаточно стверджувати, що знайдено саме Blessing of Burntisland, поки зарано. На дні Ферт-оф-Форт лежать рештки близько 500 кораблів, тому знахідку мають додатково дослідити. Про неї вже повідомили британському Receiver of Wreck – органу, який займається питаннями знайдених уламків суден.

У разі підтвердження відкриття знайдені артефакти в майбутньому можуть виставити в музеї.

Повідомлення про можливе виявлення Blessing of Burntisland з'являлися й раніше. У 1999 році британські ЗМІ писали про уламки, які могли належати королівському кораблю, однак остаточно підтвердити це не вдалося.

Сам Карл I прожив після катастрофи ще близько 16 років. У січні 1649 року його засудили за державну зраду та стратили через відсікання голови. Короля поховали у каплиці Святого Георгія у Віндзорському замку поруч із Генріхом VIII та його третьою дружиною Джейн Сеймур. 

Читайте також:
Історія
Розкоп охопив частину «валу Третьяка» — однієї з оборонних ліній давнього міста, спорудженої наприкінці X — на початку XI століття.
21 серпня, 14:40
Історія
Після спуску корабель має стати платформою для експериментальних досліджень.
20 серпня, 08:00
Історія
Підсумки досліджень у Глинському на Полтавщині.
19 серпня, 09:00
Історія
Під час досліджень Глинського археологічного комплексу археологи виявили скарб із 118 мідних монет — пулів післямонгольського часу.
12 серпня, 08:49
Історія
Що розповідає візантійська кораблетроща біля Млєта.
11 серпня, 10:05
Історія
Дослідження Глинської археологічної експедиції Історико-культурного заповідника «Більськ» тривають.
05 серпня, 16:36