Довкола Будинку профспілок у Києві загострюється конфлікт

Опінії
06 червня, 10:00
Довкола Будинку профспілок у Києві загострюється конфлікт

Блокування дверей та штовханина. У Будинку профспілок стався конфлікт між АРМА та ФПУ.

Українська політична і громадська діячка

Сьогоднішній треш в Будинку профспілок у Києві

На Майдані незалежності, в Будинку профспілок, відбувся конфлікт між представниками Федерації профспілок України (ФПУ) та Національним агентством з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

Передісторія конфлікту.


▪️2022–2023 роки: Печерський суд Києва наклав арешт на Будинок профспілок. На підставі цього арешту, АРМА оголосило конкурс на управління будівлею, переможцем якого став консорціум «КАМпарітет» .

▪️13 травня 2025 року: Відбулася офіційна передача об'єкта новому управителю.

▪️21 травня 2025 року: Суд скасував одну з ухвал про арешт, що, по суті, анулювало передачу активу.

▪️22 травня 2025 року: Профспілки зафіксували нічну спробу змінити охорони будівлі, яку вони розцінюють як «рейдерське захоплення».

3 червня 2025 року: Суд повторно наклав арешт на будівлю, що дозволило АРМА відновити контроль над об'єктом. \

Події 5 червня 2025 року: 

Представники АРМА та новий управитель увійшли до будівлі, змінили охорону на свою та обмежили доступ до приміщень.

Працівників та журналістів не пускали до будівлі. Голову Всеукраїнської профспілки виробничників і підприємців України Наталію Землянську штовхнули під час того, як вона хотіла зайти до свого кабінету.

АРМА: Стверджує, що забезпечує державний контроль над стратегічно важливим активом. Та вважає необхідним передати майно в управління для забезпечення надходжень до держбюджету.

ФПУ: Вважає дії АРМА незаконними, адже немає нового конкурсу після повторного арешту та виникає конфлікт інтересів, оскільки голова АРМА Олена Дума очолює альтернативне профспілкове об'єднання.

Також, вчора «Українська правда» оприлюднила розслідування, в якому стверджується, що консорціум «КАМпарітет», який отримав в управління Будинок профспілок та ще три об'єкти, пов'язаний з Михайлом Стефанішиним - колишнім чоловіком віцепрем'єрки Стефанішиної. За даними журналістів, Стефанішин представляється «тіньовим куратором АРМА» та має зв'язки з компаніями, які вигравали конкурси агентства.

Читайте також:
Політика
Дещо про Шефіра, який керував бек-офісом до Міндіча.
вчора, 11:24
Опінії
«20 тисяч євро за довідку»: що розкрила опублікована НАБУ розмова фігурантів справи Міндіча.
11 грудня, 09:52
Політика
Шабунін «реформував» ГПУ за 1.5 млн доларів, Юрко теж захотів.
10 грудня, 18:05
Кримінал
Детективи Національного антикорупційного бюро прийшли з обшуками до центрального апарату Державної податкової служби.
10 грудня, 15:48
Політика
Корупція під дахом Омбудсмана: кого й досі «не бачить» НАЗК.
09 грудня, 18:18
Кримінал
Її обвинувачують у підбурюванні до давання хабаря.
09 грудня, 15:24