Дружина директора БЕБ заробляє десятки мільйонів на примітивній схемі

Виміри
26 травня, 09:01

Дружина очільника БЕБ продає заводам Укрзалізниці деталі з подвійною націнкою

Компанія дружини в.о. Директора Бюро економічної безпеки Едуарда Федорова продає діоди ремонтним заводам Укрзалізниці у півтора-два рази дорожче, ніж купує їх у виробника.

Про це повідомляється в матеріалі Лесі Іванової на «Bihus.Info».

З квітня 2023 року Бюро економічної безпеки в статусі виконуючого обов’язки керує Едуард Федоров. В Бюро він прийшов працювати лише у 2023-му, а до того згідно з офіційною біографією, більшу частину життя пропрацював у СБУ, лише раз ненадовго відлучався на Київську митницю.

Дружина Федорова – Ольга – має понад 20 різноманітних бізнесів по всій країні: за останні 6 років вона стала засновницею або ж співзасновницею компаній, які спеціалізуються на торгівлі – паливом, ліками, меблями і рибою, займаються пасажирськими перевезеннями й бурінням свердловин, освітою й технічними дослідженнями, окрім того, вона є співвласницею вітроелектростанції на Миколаївщині та будує готель на гірськолижному курорті в Чернівецькій області, обидва проекти – разом з родичами інших СБУ-шників.

Зокрема Федорова є співвласницею ТОВ “Глобальні технології майбутнього”.

Донедавна ця фірма займалася системами відеоспостереження на Донеччині, звідки родом і де раніше служив сам Федоров. З 2022 р. “ГТМ” різко змінила профіль і почала постачати запчастини ремонтним заводам Укрзалізниці в Києві, Дніпрі та Запоріжжі (загалом за ці півтора року сума угод перевищила 50 млн грн).

Дружина директора БЕБ заробляє десятки мільйонів на примітивній схемі_1

Основний товар, який постачає фірма Федорової, різні типи діодів. Разом з тим, сама компанія не займається виробництвом, а лише перепродує запчастини, тобто є посередником. За даними журналістів, націнка “ГТМ” при такому перепродажі сягає аж до 100%.

Наприклад, минулого року “ГТМ” постачав заводам діод ДЛ253-2000-24 УХЛ2  по 6 973 грн/шт, при тому що сам купував за 4 970 грн/шт (тут і далі ціни вказано без ПДВ). Після падіння курсу ціни оновилися, але 30% націнки лишилися: відповідно покупка по 6 130 грн/шт, а продаж по 9 154 грн/шт.

Другий вид діодів – ДЛ161-200-12 УХЛ2 – продавали заводам по 1 641 грн/шт, хоча купували по 1 025 грн/шт.

Зрештою, найбільшу групу діодів – ДЛ161-200-16 УХЛ2 – постачали заводам по 1 900  грн/шт, при ціні закупки 1 025  грн/шт.

Дружина директора БЕБ заробляє десятки мільйонів на примітивній схемі_3

Під кінець минулого року замість готових діодів останнього виду – фірма почала замовляти послуги з їх виготовлення. Від 505 до 620 грн/шт. При цьому продає вона їх заводам цього року все так же по 2 тисячі.

Читайте також:
Виміри
Частина друга. Прокурорсько-поліцейське ОЗУ в Національному університеті "Полтавська політехніка"
вчора, 09:04
Опінії
Мафіозний спрут опанував всю структуру держави. Від корупції не сховатися навіть у лавах Сил Спеціальних Операцій Збройних Сил України...
02 червня, 20:17
Опінії
В Україні не існує захисту прав власності. Він є на папері, але на практиці власнику доведеться вчитися виживати в умовах Дикого Заходу.
31 травня, 09:35