Джанет Йеллен звинувачує росію та Китай у діях, які, за її словами, завдають шкоди Африці

Опінії
21.01.2023, 13:25
Джанет Йеллен звинувачує росію та Китай у діях, які, за її словами, завдають шкоди Африці

Голова казначейства США каже, що путін створив економічні проблеми розпочавши війну

Репортер казначейства США та економічної політики в Bloomberg News

Міністр фінансів США Джанет Єллен звинуватила росію в погіршенні економічних проблем Африки та окремо критикувала Китай через його практику кредитування, намагаючись протиставити дії Америки поведінці її найбільших конкурентів за вплив на континенті.

Джанет Йеллен звинувачує росію та Китай у діях, які, за її словами, завдають шкоди Африці_1

«Війна росії та вепонізація продовольства загострили продовольчу безпеку та спричинили невимовні страждання», — сказала Єллен у п’ятницю в підготовленій програмі для виступу в Дакарі та Сенегалі, натякаючи на вторгнення володимира путіна в Україну, яке почалося майже рік тому. 

«Глобальні економічні труднощі, спричинені діями однієї людини — президента путіна — створюють непотрібне гальмування економіки Африки».

У зверненні було викладено бачення адміністрації Байдена щодо взаємовигідної економічної співпраці між африканськими урядами та США.

Звертаючись до Китаю, Єллен закликала Пекін «забезпечити суттєве списання боргу, щоб допомогти країнам відновити свої позиції».

За останні роки Китай став найбільшим кредитором країн, що розвиваються, у всьому світі. Але коли уряди стикаються з проблемами — як у багатьох через пандемію коронавірусу та зростання цін на енергоносії та продовольство — Пекін зволікає з багатосторонніми угодами щодо реструктуризації боргу.

Глава казначейства також більш завуальовано критикував Китай — не згадуючи назву країни - через відсутність прозорості та кінцевий вплив його кредитування.

Джанет Йеллен звинувачує росію та Китай у діях, які, за її словами, завдають шкоди Африці_3

«Країни повинні остерігатися блискучих угод, які можуть бути непрозорими та, зрештою, не приносити користі тим людям, яким вони нібито покликані допомагати в першу чергу», — сказала вона. «Це може залишити країні спадок у вигляді боргів, відволікання ресурсів і руйнування навколишнього середовища».

Ці зауваження прозвучали лише через два дні після того, як Єллен вперше зустрілася віч-на-віч зі своїм китайським колегою Лю Хе в Цюриху, де вони наголосили на перевагах відкритого спілкування та применшили численні суперечки між двома країнами.

Промова також відбулася за два дні до того, як Єллен має вилетіти до Замбії, країни, яка за часів свого колишнього президента Едгара Лунгу пережила витрати, фінансуючись переважно коштом боргів Китаю. Розміри зобов'язань, які допомогли збанкрутувати Замбію у 2020 році, стали відомі лише після поразки Лунгу на виборах у 2021 році.

Із Замбії вона поїде до Південної Африки, прибувши через день після того, як країна прийме міністра закордонних справ росії Сергія Лаврова. Південна Африка також планує провести військово-морські навчання біля свого східного узбережжя з російськими та китайськими військовими кораблями з 17 по 26 лютого.

Автори: Крістофер Кондон, - Bloomberg

Переклад з англійської Останній Бастіон


 

Читайте також:
Світ
Десятилітню антиджихадистську операцію завершено.
23.12.2023, 07:10
Політика
Так звана "Військова рада", котра захопила владу у Ніамеї, оголосила про зняття недоторканності з голови французької дипломатичної місії..
31.08.2023, 20:22
Кримінал
Причиною вказаного кроку влади Південноафриканської республіки названо... "банальну переповненість тюрем".
12.08.2023, 21:12
Світ
Який неприємний сюрприз для кремлівського бункерного щура напередодні відкриття африканського шапіто у Санкт-Петербурзі.
26.07.2023, 19:57
Війна
Крім місцевих військовослужбовців армії африканської країни на базі розміщувалися російські бойовики із компанії Євгєнія Пригожина.
22.04.2023, 18:24
Економіка
Москва підкупила Каїр чималим ясаком. Тепер найбільша за чисельністю африканська країна перебуває у російській антизахідній коаліції.
10.03.2023, 21:07