Джозеф Байден відповів на заклики зняти свою кандидатуру з виборів

ПОЛІТИКА
05 липня, 18:05
Джозеф Байден відповів на заклики зняти свою кандидатуру з виборів

Президент США заявив, що нікуди не піде.

Президент США Джо Байден сказав: «Я нікуди не піду» в четвер у своїх ремарках на святкуванні Дня незалежності в Білому домі, яке включало барбекю для кількох тисяч військовослужбовців та їхніх сімей.

У відповідь на заклик з натовпу:

«Продовжуйте боротьбу!» Байден відповів: «Так і буде. Я нікуди не піду».

Увага до розумових та фізичних здібностей Байдена зросла після його невдалого виступу на дебатах проти колишнього президента США Дональда Трампа. Під час дебатів він подекуди втрачав хід думок, навіть помилково заявив, що він припинив дію Medicare, державної програми медичного страхування для американців похилого віку.

Президент проводить більше публічних заходів та інтерв’ю, намагаючись запевнити виборців, посадовців Демократичної партії та донорів, що він здатний брати участь у виборчих перегонах і служити президентом ще чотири роки.

Раніше в четвер, в інтерв’ю вісконсинській радіостанції WAUK, Байден зізнався, що дебати минулого четверга не були успішними для нього.

«Це був поганий вечір. Це був поганий вечір і річ у тому, що мені не вдалося. Я зробив помилку. Але як я навчився від свого батька - якщо тебе збили, просто вставай», - сказав він.

Президент вирушить до Вісконсину в п'ятницю і дасть інтерв'ю того вечора на ABC News.

Запевнення Байдена, що він продовжує участь у виборах, прозвучало в час, коли деякі демократи почали публічно сумніватися, чи 81-річний президент має розумові та фізичні здібності продовжувати енергійну кампанію протягом наступних чотирьох місяців і, якщо він переможе, керувати протягом наступних чотирьох років. Провідні законодавці від Демократичної партії висловили підтримку Байдену, але принаймні двоє законодавців від Демократичної партії закликали Байдена вийти з виборчої кампанії.

Байден намагався зменшити занепокоєння під час зустрічі з губернаторами штатів в середу. У зустрічі взяли участь всі крім одного губернатори, які представляють Демократичну партію.

Губернатор Міннесоти Тім Волц, який очолює Асоціацію губернаторів-демократів, заявив журналістам, що результати дебатів Байдена були поганими, але що президент здатний виконувати свої повноваження.

Губернатор штату Меріленд Вес Мур сказав, що Байден «бере участь у виборах, щоб перемогти».

«Президент - наш кандидат. Президент - лідер нашої партії», - сказав Мур.

Губернатор Гаваїв Джош Грін розповів про свій досвід зустрічі з Байденом після лісових пожеж, які вразили Гаваї минулого року, і наголосив на різниці між президентськими дебатами та урядуванням.

«Мені очевидно, що на цих виборах ми обираємо головнокомандувача, а не головного дебатера», — написав Грін в мережі X.

Національні опитування та опитування штатів показують, що Трамп набрав популярність після дебатів, хоча соціологи кажуть, що рейтинги дуже близькі. Співробітники виборчого штабу Байдена дзвонили багатим донорам, щоб зменшити їхнє занепокоєння.

Байден приватно поспілкувався з високопоставленими законодавцями від Демократичної партії, зокрема з лідером більшості в Сенаті Чаком Шумером, який представляє Нью-Йорк, лідером меншості в Палаті представників Гакімом Джеффрісом також із Нью-Йорка, сенатором від штату Делавер Крісом Кунсом і конгресменом від Південної Кароліни Джеймсом Клайберном, повідомив посадовець Білого дому та інші джерела.

У Конгресі зростає тривога серед законодавців, які вважають, що Байден не одразу поговорив із демократами високого рангу та членами партії, кажуть особи, які знають про розмову.

Глава служби Білого дому Джефф Зієнтс намагався збільшити довіру співробітників Білого дому до виборчого штабу Байдена, зазначивши, що у президента «потужна виборча команда» і що робота Білого дому полягає в тому, щоб зосередитися на продовженні реалізації порядку денного Байдена. Він також сказав співробітникам, що Байден завжди тримався у важкі часи, хоча за десятиліття його кар'єри траплялись періоди, коли його намагались відрахувати з політики.

У середу вранці виборчий штаб Байдена розіслав повідомлення персоналу, в якому показано, що Байден лише незначно програв у національних опитуваннях проти Трампа після дебатів і що гонка залишається напруженою.

Однак інші незалежні опитування показали, що Трамп набрав рейтинг після дебатів, які дивились 51 мільйон людей.

Декілька посадовців Демократичної партії публічно висловили стурбованість щодо того, чи вистачить у Байдена розумової гостроти та фізичної сили, щоб завершити кампанію та відбути ще один чотирирічний термін, який закінчиться на початку 2029 року, коли йому виповниться 86 років.

Ллойд Доджетт, який служить в Конгресі 15 термінів, у вівторок став першим офіційним представником Демократичної партії, який закликав Байдена піти у відставку, заявивши, що Байден повинен «прийняти болісне і важке рішення про відставку».

У середу конгресмен Рауль Гріхальва став другим законодавцем-демократом, який закликав Байдена піти у відставку.

«Якщо він буде кандидатом, я підтримаю його, але я вважаю, що це можливість знайти іншого», — сказав Гріхальва The New York Times. Конгресмен представляє округ на півдні Аризони вздовж кордону з Мексикою.

Провідні члени Демократичної партії висловили підтримку Байдену після нещодавніх дебатів, кажучи, що він повинен рішуче протистояти критиці колег по партії.

Шумер, лідер більшості в Сенаті, заявив у вівторок, що вважає 81-річного президента придатним для виконання своїх обов’язків.

«Я з Джо Байденом», — сказав він, повторюючи коментарі інших високопосадовців партії.

Але Ненсі Пелосі, конгресвумен від Каліфорнії та колишня спікерка Палати представників, сказала, що, хоча вона підтримує Байдена, «правомірно цікавитись, чи це епізод, чи стан». Пелосі сказала, що вона чула різні коментарі донорів від Демократичної партії щодо того, чи зможе Байден продовжити балотуватися на другий термін.

ABC News, на основі даних різних опитувань, демографічної та економічної інформації заявляє, що Байден дещо втратив позиції в загальнодержавних опитуваннях після дебатів, але, все ж доходить висновку, що за чотири місяці до виборів президента 2024 року — результати невідомі.

 

В статті використано інформацію Української служби Голосу Америки, Reuters та The Associated Press.

Читайте також:
Політика
До волевиявлення по той бік Атлантичного океану лишилося менш як два тижні. Рівень поляризації думок і жорстокості зростає щодня як напруга.
27 жовтня, 09:27
Політика
Згідно з національним опитуванням The Wall Street Journal, Дональд Трамп випереджає Камалу Гарріс на 2% (47%-45%).
24 жовтня, 15:25
Політика
Єдиною винною у війні особою 45-й президент США називає Володимира Зеленського. Так відбувається відбілювання кремлівського бункерного діда.
21 жовтня, 14:52
Спорт
Протягом років Абсолютний бійцівський чемпіонат користується послугами напівоголених представниць жіночої статі. Їхня зарплатня висока.
20 вересня, 19:25
Світ
Опитування свідчать про напружену боротьбу в хитких штатах, - The Hill.
29 серпня, 18:05
Політика
Камала Гарріс напередодні офіційна заявила, що балотуватиметься в президенти.
26 липня, 15:02