Економив на шкільних обідах та щедрував

ПОЛІТИКА
23.02.2023, 11:21
Анатолій Нестерцов
Анатолій Нестерцов

Кандидат на посаду директора НАБУ Анатолій Нестерцов пояснив, як накопичив за час навчання 15 тисяч доларів

Кандидат на посаду директора НАБУ Анатолій Нестерцов пояснив, що накопичив кілька тисяч доларів, бо у школі йому батьки давали гроші «на їжу», дарували подарунки і також отримував кошти на свята, «коли щедрівки».

Також кандидат пожалівся, що у свій час його «у примусовому порядку» відправили до Донецького управління СБУ і не хотіли давати статус УБД.

Комісія з відбору директора НАБУ 22 лютого провела співбесіду на предмет доброчесності з Анатолієм Нестерцовим, який працює з 2015 року у НАБУ, а з 2016 року обіймає у Бюро керівні посади.

«Відповідно до декларації Ви маєте у власності готівкові кошти 80 тисяч доларів США.  Поясніть походження коштів», - запитали кандидата.

"Це мої заощадження, починаючи зі шкільних років. Я отримував від батьків фінансову підтримку, закінчуючи 2008 та 2011 роками, коли вони мені придбали майнові права на квартиру та автомобіль.

Я навчався на бюджеті Національної академії СБУ. Мені платили навіть певне грошове утримання. У мене виходило відкладати певні заощадження", сказав кандидат. При цьому це утримання складало близько 50 доларів, що викликало певні запитання у Комісії.

«Ви вказуєте, що за період навчання в Академії змогли зберегти 15 тисяч доларів. Яке у Вас там було фактичне фінансове забезпечення, щоб зрозуміти, як можна було цю суму накопичити?» - запитав член Комісії Олексій Савчук.

«Я цю суму накопичував зі школи й до закінчення Академії у 2008 році.

В основному цю суму складали гроші, коли батьки дають школяру кошти на їжу, на певні такі речі. Вона складалася з подарунків, які мені дарували на день народження. Вона складалася зі свят, коли щедрівки і тому подібне. Це моя риса характеру», - сказав Анатолій Нестерцов.

Після навчання кандидат відразу потрапив у центральний апарат СБУ, а це не є типовим, відмітили члени Комісії.

Як пояснив Нестерцов, у 2008 році був певний недобір кадрів у ЦА СБУ. «З центрального управління приїздили в Академію і вибирали собі кандидатів, щоб взяти їх на роботу», зазначив він.

Член Комісії Драго Кос запитав кандидата, як йому вдалося отримати статус УБД:

«Як Ви отримали статус учасника бойових дій у 2016 році. І пролийте світло на історію з загубленим телефоном, чи умисно Ви загубили телефон»

«Юридичні підстави для набуття статусу УБД отримав ще у 2015 році, працюючи у центральному управлінні СБУ, бо з 2014 на 2015 був відправлений у Краматорськ для припинення постачання нелегального вугілля на територію України.

Після чого, я приїхав до основного місця роботи, центрального управління, підійшов з питанням до свого керівника. Кажу, так і так, був відряджений, є така практика, хочу написати рапорт і отримати статус учасника бойових дій. На що отримав відмову.

Після чого ситуація почала цікаво розгортатися. Мене єдиного направили служити до Донецького управління СБУ. Там хотіли відправити у місто Маріуполь служити. Але не вийшло. І вже певний час я працював у Донецькому управлінні у відділі «Т» - боротьби з тероризмом. Там я отримав ці юридичні підстави, але бюрократичний механізм отримання свідоцтва УБД досить тривалий. Я звільнився у жовтні 2015, але свідоцтво підписане 2016 року», - розповів Нестерцов.

«Щодо загубленого телефону у справі Онищенка. Я як керівник відділу який організовував досудове розслідування в цій справі, і зараз сам пан Онищенко є підсудним, стверджую, що це брехня. Як і те, що я нібито кришую вугільну галузь і отримую з цього суперстатки», - розповів кандидат.

За словами кандидата, те, що його відправили «у примусовому порядку служити до Донецького управління» СБУ було повʼязане також і з питаннями від колег і керівництва стосовно нібито кришування ним вугільної галузі.

Зауважимо, що бізнес батьків кандидата на директора НАБУ стосується заводу з виробництва гірничо-шахтного обладнання.

Зокрема у Комісії виникли запитання стосовно походження коштів у батьків на купівлю квартири у 2010 році у Києві, а також набуття у власність батьками 26.07.2022 будинку 171,2 кв м та земельної ділянки у місті Гостомель Київської області.

«Будинок був придбаний з метою утримання місця, що за умови евакуації було б куди приїхати, в тому числі перевезти дідуся», зазначив кандидат.

«Будинок зараз непристосований до постійного проживання, його попередні власники використовували його як дачу. Попередні власники вирішили виїхати після того, як почалася війна», вказав Нестерцов.

Член Комісії Кирило Легких запитав, чи дійсно його продали батькам за 148 тисяч доларів.

«Сторгувалися на ціні, яка вказана у договорі», сказав кандидат.

«31.08.2020 Ваші батьки 216 кв м набули будинок у місті Покровськ Донецької області. Поясніть джерела коштів», - запитали кандидата.

«Це будинок побудований на ділянці, яка була придбана 1987 року разом зі старим будинком. Я там виріс. Батьки на цій же ділянці побудували інший будинок», - зазначив він.

«Відповідно до даних, які є у Комісії, покупки Ваших батьків не відповідають доходам, які задекларовані батьками», - вказав член Комісії Олексій Савчук, на що Нестерцов розповів, що батьки довгий час займалися вказаним бізнесом.

Дружина Нестерцова - Марина, як і в іншого кандидата, вихідця з НАБУ Сергія Наумюка,  також працює з 2016 року у НАБУ головним спеціалістом відділу забезпечення роботи Директора НАБУ.

Також голова Комісії Микола Кучерявенко запитав у Нестерцова, чи знайомий він з «догхантером» Олексієм Святогором, і як ставиться до вбивства безпритульних тварин.

«Безпритульних тварин значно побільшало з початком війни. Недопущення розширення популяції безпритульних тварин… У Європі їх щеплять. У нас ні. Це проблемне питання», - відповів Нестерцов.

Джерело

вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Детектив вказав, що квартира нібито обійшлася дружині у 670 тис. гривень.
20 лютого, 09:48
Політика
Руслан Сафроняк у 2023 році завершив будівництво будинку площею 138,6 кв. м.
17 лютого, 15:10
Політика
Детективи НАБУ купують квартири та будинки за мільйони гривень.
16.12.2023, 09:19
Політика
Ось і добігає кінця фарс під назвою «Конкурс на посаду директора НАБУ».
02.03.2023, 13:23
Політика
Комісія з відбору директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) оголосила 22 кандидати, які дійшли до етапу співбесід
17.01.2023, 09:45
Політика
13 січня має відбутись тестування загальних здібностей учасників
12.01.2023, 18:06