Екс-заступник начальника Генштабу розповів про «афери століття», які не розслідують

ПОЛТАВА
24.01.2018, 07:23
Екс-заступник начальника Генштабу розповів про «афери століття», які не розслідують

Група волонтерів, маючи перепустки та зв’язок, працювала на передовій, і завдяки зворотньому зв’язку із ними виявляли чимало проблем.

Про це заявив екс-заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Володимир Хижий.

Екс-заступник начальника Генерального штабу ЗСУ, відповідаючи на запитання, чи є корупція у Генштабі, відповів ствердно.

«Усе те, що залежить від підпису того чи іншого чиновника, воно дає такі «позиви», що людина може зробити цей крок. Але… система контролю повинна бути дієвою», – зазначив гість програми.

Володимир Хижий зауважив, що слід відрізняти зловживання, які впливають на рівень боєздатності ЗСУ і в цілому держави. А зовсім інше, продовжив він, те, що за Радянського Союзу називали «системою утряски і усушки».

«Ми і ці факти виявляли, коли на перший край завозили неякісне пальне, коли завозили неякісні продукти», – наголосив Володимир Хижий.

Володимир Хижий розповів про співпрацю із волонтерами: група із семи осіб базувалася у таборі «Сармат», мала перепустки, зв’язок та всі можливості працювати на передовій. Вони телефонували безпосередньо до Володимира Хижого, і цей зворотній зв’язок, з його слів, виявляв чимало проблем на передовій.

Екс-заступник начальника Генерального штабу ЗСУ також прокоментував звинувачення його у зловживаннях із пальним та харчуванням для військових.

«Чотири фірми, які зайшли за реформи у 2005 році з Гриценком Анатолієм Степановичем, працюють до цих пір. Питання: яким чином генерал, який не укладає договір, який не підписує, який не фінансує, міг зловживати організацією харчування?», – зазначив гість програми.

Аналогічна ситуація, запевнив Володимир Хижий, і з пальним.

«А чому я пішов добровільно? Бо тоді прийшов міністром оборони Соломатін, і я, розуміючи, що реформи – навіть не громадянина, а Соломатіна – призведуть тільки до розвалу Збройних Сил, я дійсно звільнився із Збройних Сил», – розповів Володимир Хижий.

А ще однією «аферою століття» у 2012-2013 роках, зазначив він, була утилізація боєприпасів методом відстрілу, внаслідок чого відбувалося зношення стволів реактивної артилерії, танків, гармат, проте цим питанням, з його слів, так і не займаються.

Читайте також:
Невдовзі під Полтавою з’явиться нове визначне місце — старий дуб перетворять на справжній витвір мистецтва.
вчора, 12:24
Мисливські угіддя Полтавської області поповнилася поголів'ям благородного виду ссавців племінної англійсько-польської лінії.
вчора, 10:40
Пирятинська міська рада планує профінансувати у повному обсязі створення єдиної системи відеоспостереження.
вчора, 09:16
На тлі карантину депутати Полтавської районної ради внесли зміни до загального фонду районного бюджету.
25 травня, 11:32
Колони політдемонстрантів заполонили собою увесь центр міста.
24 травня, 15:29
Гадяцькі комунальні служби здійснюють поточний ремонт вулиці Набережна Груні та відновлюють тротуарні доріжки у місті.
23 травня, 08:56