Експерт: Кадиров - психопат, який особисто мучить ув'язнених

ВІЙНА
20 березня, 11:35
Експерт: Кадиров - психопат, який особисто мучить ув'язнених

Войовничі демонстрації Кадирова – це відчайдушна спроба Москви залякати українців

Психопат - під таким заголовком вийшла стаття про Кадирова на популярному ресурсі Yahoo News.

"Кадиров - психопат, який особисто мучить своїх політичних опонентів, ув'язнених", - написав експерт з Росії із Нью-Йорка Майкл Вайс спеціально для Yahoo News.

Вайс та інші експерти говорять, що очевидна присутність кадировців в Україні може сигналізувати про нову фазу бойових дій, коли правила звичайного ведення війни відкидаються у міру того, як Путін все більше прагне перемоги.

Днями Кадиров оголосив, що перебуває в Україні, щоб підтримати путінське вторгнення. Він стверджував у соціальних мережах, що «майже дісталася столиці, Києва». Однак, судячи з усього, відео було записано в Чечні і було не більше ніж рекламний хід.

Кадиров є креатурою кремлівського бункерного щура путіна. Він любить розмахувати золотим пістолетом та показувати домашнього тигра. Любить бути на слуху і для цього вступив у публічну суперечку в соціальних мережах з  Ілоном Маском.

Проте за його мультяшною манерою поведінки ховається глибока жага до влади та схильність до насильства, пише автор матеріалу.

Кадиров командує воєнізованим формуванням яких називають кадировці та з допомогою яких Кремль придушує чеченське суспільство, побоюючись нового повстання у Чечні, яка століттями виборює свою свободу, за визволення з лап московії (а раніше та інших імперій).

«Російські збройні сили стикаються з критичною нестачею особового складу, — пояснює Еміль Аслан, професор досліджень у галузі безпеки Карлового університету в Празі. Кадировці, сказав він Yahoo News, «є важливим активом російських збройних сил як у тактичному, так і в психологічному плані».

Прессекретар Білого дому Джен Псакі заявила минулого четверга, що адміністрація Байдена не може підтвердити присутність кадировських формувань в Україні. Але таке підтвердження прийшло з репортажів з полів військових дій, а також з повідомлень у соціальних мережах, де точиться мегабитва за міжнародну громадську думку.

Кремль має мало союзників, до яких можна було б звернутися.

«Перекидання росією формувань із Чечні (маріонеткових формувань кадировців) та пошук військ за межами росії, ймовірно, є ознакою того, наскільки невдало для росіян почалася ця війна», — каже Бен Фрідман, директор з питань політики аналітичний центр «Пріоритети оборони» у Вашингтоні.

Росія може бути небезпечно близькою до поразки. Зараз Москва, зважаючи на все, покладається на виснажливу війну, яка дозволила путіну оголосити про перемогу в Чечні, після того, як більш рання спроба захопити Чечню виявилася безуспішною.

Президент Росії Борис Єльцин почав катастрофічне вторгнення до Чечні в 1994 році, прагнучи завадити маленькій, багатою нафтою республіці здобути незалежність.

Тим не менш, Чечня розгорнула запеклу оборону, кульмінацією якої стала битва за столицю Чечні Грозний. Принижена російська армія відступила, і Чечня добилася автономії.

Путін, який старанно вивчав радянську пропаганду, намагається сьогодні використати імідж про бойову доблесть чеченців, щоб залякати осмілілий український опір, пише автор статті.

Автор статті далі пише:

Після серії вибухів житлових будинків у Москві та інших місцях, відповідальність за які поклали на чеченців — але, швидше за все, це були кремлівські спецслужби — путін розпочав другу війну в Чечні, внаслідок якої Грозний був зрівняний із землею, а громадянське суспільство невеликої республіки фактично знищено.

В обмін на лояльність сім'ї Кадирових була надана необмежена влада над чеченським населенням.

У звіті «Хьюман Райтс Вотч» за 2006 рік зазначено, що будь-яким дисидентам у Чечні загрожують середньовічні тортури. «Вони почали мене штовхати, а потім привезли «пекельну машину», щоб бити мене струмом. Вони прикріпили дроти до моїх пальців ніг і продовжували крутити ручку, пускаючи струм. Я не міг цього винести», — свідчив катований Кадировим, названий у протоколі «Хамід Х.

Очевидно, що привнесення таких методів в Україну лише посилить конфлікт, через який президент Байден уже назвав Путіна військовим злочинцем.

Якщо кадировцям доручать каральні акти проти мирних жителів, вони це зроблять, — каже Жан-Франсуа Ратель, експерт із чеченських війн Оттавського університету. "Вони можуть бути використані путіним для скоєння військових злочинів проти цивільного населення".

За словами Ратела, путін також може використовувати кадировців у ролі загороджувальних загонів, яким доручать розстрілювати російських солдатів, які намагаються дезертувати.

Ця практика має прецедент у російській історії: під час Другої світової війни радянський диктатор Йосип Сталін наказав службам безпеки розстрілювати солдатів Червоної Армії, які намагаються відступити під натиском німецьких військ.

Досі всі військові злочини в Україні були скоєні росіянами за вказівкою Кремля. Але перспектива активнішого залучення кадировців у конфлікт турбує експертів із Чечні, які вивчають її бурхливу історію.

Майкл Вайс наголошує, що повідомлення про те, що Путін вербує найманців у Сирії, де Росія допомогла зміцнити безжальний режим диктатора Башара Асада, є ще однією подією, яка вказує на ескалацію. "Путін кидає в цю війну все, що може".

Якщо друга російсько-чеченська війна зміцнила путінську владу в росії, то вторгнення в Україну може призвести його до загибелі, але не раніше, ніж у жорнах війни будуть убиті тисячі солдатів, а також мирних жителів, проти яких путін використовуватиме кадировців

Войовничі демонстрації Кадирова – це відчайдушна спроба Москви залякати українців пропагандистським кліше про «чеченців мусульман, схильних до насильства»

Тим не менш, є багато інших чеченців, які зневажають Кадирова та його господарів у Кремлі, воліючи воювати проти російських агресорів на боці України.

«Я хочу сказати українцям, що справжні чеченці сьогодні захищають Україну», заявив на місцевому українському телеканалі один із командирів чеченських добровольців.


«Радіо Свобода» повідомляє, що за час перебування в Україні кадирівці втратили сотні бійців і 13 березня повернулися у Грозний.

«26 лютого на українську землю в районі гостомельського аеропорту при спробі десантної операції спробували зайти 450 «кадирівців». Не вийшло. Частина все ж змогла висадитися з одного з літаків і була обстріляна прямо на злітній смузі. Загальні втрати бійців Кадирова за період з 26 по 28 лютого склали декілька сотень бійців», — розповів «Радіо Свобода» співрозмовник в контррозвідці СБУ.

4 березня прибув ще один загін військ нацгвардії Чечні — близько 1200 людей. Свій табір «кадирівці» облаштували у лісі під Бородянкою. Як стверджують в СБУ, однієї ночі в таборі було підірвано боєкомплект, частина бійців загинули.

«З того часу вони почали діяти обережніше і розбилися на декілька груп. Та участі безпосередньо у боях не брали, а займалися лише тим, що «кошмарили» місцеве населення в районі Бородянки, Бабинців, Катюжанки та аж до Лютіжа. Паралельно знімаючи різноманітні відео для соцмереж», — кажуть в контррозвідці СБУ.

За повідомленням уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, «кадирівці» зокрема захопили психоневрологічний інтернат у Бородянці в Київській області, де на той момент перебували 600 людей.

Зрештою, за даними контррозвідки СБУ, 13 березня їх вивели з території Київської області через Білорусь і далі повітряним транспортом до Чечні. Водночас Рамзан Кадиров днями заявив, що відправляє в Україну ще тисячу своїх бійців.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Кримінал
Ним виявився 29-річний уродженець Туви – Очур-Суге Монгуш – і станом на тепер кривавий найманець із терористичного угруповання "Ахмат".
07 серпня, 08:00
Світ
Але міжнародні організації про це мовчать... навіть стурбованості ніхто не висловив
06 серпня, 13:45
Опінії
За кожного вбитого полоненого захисника України має бути страчено 10 російських терористів. Це рівнозначна ціна за страждання нашого народу.
03 серпня, 19:12
Опінії
Вміщення "Азовців" у тюрми – це «операція з порятунку», розроблена керівництвом МО України ?
01 серпня, 11:05
Світ
Проект резолюції створила двопартійна група високопоставлених сенаторів США
22 липня, 13:44