Експерти: роботизація призведе до зростання рабства і торгівлі людьми у бідних країнах

ПОЛТАВА
13.07.2018, 05:31

У дослідженні говориться, що найбільше можуть постраждати робітники, зайняті в таких сферах, як сільське господарство, промислове виробництво, будівництво, роздрібна торгівля і сфера послуг.

Британська компанія VeriskMaplecroft, що спеціалізується на консультуванні в області ризиків, випустила доповідь про те, як зростання автоматизації на виробничих підприємствах в бідних країнах може негативно позначитися на стані ринку праці. Дослідники відзначають, що в найближчі 20 років у таких країнах, як В'єтнам, Індонезія, Таїланд і Камбоджа через автоматизацію можуть втратити робочі місця 56% нинішніх робочих найбільших місцевих виробничих центрів. Враховуючи стан економіки та місцевих ринків праці, дослідники вважають, що це призведе до зростання рабства і торгівлі людьми.

Експерти стверджують, що люди, які втратили роботу та не мають належної кваліфікації для швидкої адаптації або не володіють належним рівнем соціальної підтримки, будуть змушені конкурувати за робочі місця з низькою оплатою і кваліфікацією. Це скоріше за все призведе до зростання експлуатації таких робітників. У дослідженні говориться, що найбільше можуть постраждати робітники, зайняті в таких сферах, як сільське господарство, промислове виробництво, будівництво, роздрібна торгівля і сфера послуг. Особливо можуть постраждати працівники, зайняті на підприємствах з пошиття одягу та взуття. Експерти стверджують, що урядам варто вжити заходів для адаптації та освіти майбутніх поколінь, а компаніям, які впроваджують нові технології - робити цей процес поступовим.

Як повідомляли раніше, нещодавно компанія Disney представила роботів-каскадерів, які замінять людей. Вони можуть орієнтуватися в повітрі і коригувати свій політ, щоб трюк виглядав реалістично. Роботів планують одягати в костюми супергероїв і «працевлаштовувати» в тематичні парки Disney. У майбутньому такі «трюкачі» можуть замінити професійних каскадерів.


Читайте також:
Попри різку зміну погодних умов на Полтавщині досі спостерігається високий рівень пожежної небезпеки.
08:57
Що потрібно для того, щоб стати пілотом? Відповідь професіоналів.
вчора, 17:25
Загрозою для здоров'я відпочивальників визнали воду у Дніпрі та Сухому Кагамлику, яка не відповідає чинним санітарно-гігієнічним нормам.
вчора, 11:54
Оператор газорозподільної системи — акціонерне товариство "Лубнигаз" — повідомив про планові роботи по заміні запірної газової арматури.
12 липня, 10:12
Депутати Миргородської міської ради проголосували за збільшення видатків на охорону здоров'я громадян.
11 липня, 09:38