Експертиза підтвердила, що червонокнижних журавлів на Херсонщині вбила отрута для гризунів

ЕКОНОМІКА
15 квітня, 15:31
Експертиза підтвердила, що червонокнижних журавлів на Херсонщині вбила отрута для гризунів
Фото: tavriya.ks.ua

Загибель птахів сталась внаслідок отруєння речовиною бродіфакум, що використовувалася місцевими фермерами.

З початку року в поліцію Херсонщини надійшло 25 повідомлень про загибель червонокнижних птахів на території біосферного заповідника “Асканія-Нова” та полях сільгосппризначення. 

Про це повідомляє пресслужба МВС.

“Екземпляри загиблих птахів були направлені на дослідження у Харківський науково-дослідний інститут судових експертиз. Після проведення ветеринарної та екологічної експертиз працівники інституту встановили, що загибель птахів сталась внаслідок отруєння речовиною бродіфакум, яка входить у склад агрохімічних препаратів, що використовуються для боротьби з гризунами, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що на сьогодні в Каховському районі перевірено 52 фермерські господарства, у деяких з них виявили відповідні хімічні препарати. 

Наразі перевіряється документація оренди земельних ділянок фермерами та дозвільна документація на застосування пестицидів та агрохімікатів, які використовувались для боротьби з гризунами.

Триває досудове розслідування.

Експертиза підтвердила, що червонокнижних журавлів на Херсонщині вбила отрута для гризунів_1

Нагадаємо, що 28 березня на території Зеленопідської громади на Херсонщині знайшли мертвими 106 сірих журавлів та 27 огарів. Напередодні, 27 березня, на території заповідника «Асканія-Нова» виявили мертвими 61 сірого журавля. Всього з початку 2021 року на території області загинуло майже 2 тисячі птахів, зокрема і червонокнижних.

Читайте також:
Приватбанк подарував Коломойському 56 млрд. Гої розрахуються
01 травня, 12:05
Північно-Кримський канал, який раніше наповнював Дніпровською водою окупований росіянами півострів, змінив статус підпорядкування.
27 квітня, 11:54
Федерація роботодавців зажадала скасувати особливий ПДВ для Веревського: постраждала більшість підприємств
26 квітня, 13:10
Вітчизняні виробники молочних продуктів втратили частину внутрішнього ринку через нездатність реагувати на зростання попиту.
23 квітня, 12:14
Збитковість державних підприємств аж ніяк не впливає на рівень зарплат і премій їх керівників, які сягають мільйонів гривень в місяць.
19 квітня, 20:58
Щорічна весняна посівна тісно пов'язана з великими витратами: перед початком обробки землі, аграрії заставляють своє майно у банках.
13 квітня, 11:34