Ексзаступника глави МОЗ затримано за підозрою у незаконній трансплантації органів

КРИМІНАЛ
14 червня, 13:14
Ексзаступника глави МОЗ затримано за підозрою у незаконній трансплантації органів

Спільниками чиновника є ще десять медиків

Колишнього заступника глави МОЗ та ще 10 лікарів затримано за підозрою у порушенні закону про трансплантацію органів людини.

Про це повідомляє «Дніпро Оперативний», посилаючись на власні джерела в правоохоронних органах. 

За даними джерела, спільниками ексзаступника є лікарі ДУ «Інститут серця МОЗ України», КП «Волинська обласна клінічна лікарня» та КНП «Центральна міська клінічна лікарня» міста Києва.

Їх звинувачують в організації схеми «незаконного вилучення анатомічних матеріалів у людей, які перебувають у безпорадному стані та іншій залежності від правопорушників, з метою їх подальшої трансплантації».

Як уточнює Lb.ua, йдеться про Михайла Загрійчука, який був заступником міністерки охорони здоров'я Зоряни Скалецької.

Наразі він працює завідувачем відділення трансплантації та хірургії органів черевної порожнини в Інституті серця, який очолює Борис Тодуров.

 Михайло Загрійчук
Михайло Загрійчук

Розпочато кримінальне провадження за ч. 1, 2 ст. 255, ч. 5 ст. 143, та ч. 3 ст. 362 Кримінального кодексу України – порушення порядку трансплантації анатомічних матеріалів людини, створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній та несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї.

Усім 11 особам повідомлено про підозру. «За даними двох співрозмовників, обізнаними зі справою, слідство підозрює, що група медиків продавала чергу на трансплантацію, що були замішані і отримували кошти за махінації з чергою трансплант-координатори. Все це робили нібито заради того, щоб саме Інститут серця отримував органи для пересадок», – пише видання. 

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Кримінал
Безкарно тероризувати ціле місто не можна без «владного даху». Саме з кримінальних грошей походить «раптове» багатство прокурорів і слідчих.
12 липня, 20:35
Політика
Шабунін був визнаний непридатним до військової служби і тепер, як він заявляє, може в будь-який момент демобілізуватись
04 липня, 11:42
Політика
Настоятель єпархії УПЦ МП (РПЦ ФСБ) відмовляється звільняти Успенський собор у Володимирі через закінчення договору оренди
02 липня, 18:05
Кримінал
У результаті проведеного комплексу заходів були встановлені двоє фігурантів – чоловіки 21 і 33 років, обидва – жителі інших регіонів
01 липня, 18:28
Політика
Він має дати пояснення щодо розслідування щодо майна його заступника Вербицького
18 червня, 16:05
Політика
До сьогодні Фонд гарантування вкладів намагається судитися з Клименком за «Укрінбанк»
12 червня, 09:07