Еліна Світоліна обіграла легендарну тенісистку Вінус Вільямс на старті Вімблдону

СПОРТ
04.07.2023, 06:42

Українці вдалося впоратися з Вінус Вільямс у двох сетах.

Українська тенісистка Еліна Світоліна стартувала з перемоги на Вімблдоні-2023.

У першому колі Світоліна зустрічалася із легендарною американкою Вінус Вільямс, яка вигравала цей турнір п'ять разів.

Знаменита тенісистка у 43 роки не змогла створити проблеми суперниці, тому Світоліна здобула перемогу у двох сетах – 6:4, 6:3. При цьому американка впала та травмувала ногу у першій партії.

Американка виграла два перших гейми та, здавалося, готова боротися у сьогоднішньому матчі. Проте під завісу третього гейму Вінус підсковзнулася біля сітки й, схоже, погіршила свою травму коліна. Втім, після консультації з медиками Вінус вирішила продовжувати матч.

Травма Вільямс заважала їй діяти на максимумі. Схоже, підсвідомо це впливало й на Світоліну. Проте перший сет українка все ж залишила у себе, реалізувавши другий у матчі сет-бол.

У перерві між партіями, яка тривала більше п'яти хвилин, Вільямс знову надавали медичну допомогу.

Другий сет вийшов швидше формальним. Вінус важко рухалася, накульгувала. Пробувала боротися на своїй подачі, взяла три гейми, але це була не гра. Точніше, не суперництво.

Втім, ведучи 5:1, Еліна не змогла обійтися без емоційних гойдалок, віддала два гейми поспіль, але довела справу до перемоги. 6:4, 6:3.

У особистих зустрічах українка наразі веде з рахунком 4:1. У наступному колі Світоліна зіграє з бельгійкою Елізе Мертенс, яка отримала 28-й номер посіву.

Також у друге коло Вімблдона вийшла українка Леся Цуренко, яка перемогла американку Клер Лю за підсумками трьох сетів – 6:3, 3:6, 6:4.

Леся Цуренко

Леся вдруге зустрічалася з суперницею, яка посідає 93-тє місце у світовому рейтингу WTA, та знову святкувала перемогу.

У першому сеті українська тенісистка буле безпомилковою на своїй подачі, дозволивши суперниці тільки одного разу отримати брейк-поінт, проте Леся захистила його, а сама зробила 2 брейки. У другому сеті американка була набагато переконливіша на чужій подачі, здійснивши одразу 3 брейки при одному у Лесі. Усе вирішувалося у третій партії, яка тривала 54 хвилини. За рахунку 0:1 Цуренко відіграла 5 брейк-поінтів на своїй подачі, і одразу брейконула сама, за рахунку 5:3 українка не змогла подати на матч, але миттєво реабілітувалася й забрала чужу подачу, у результаті – 6:4.

Суперниці провели на корті рівно дві з половиною години. Леся не виконала жодного ейсу при семи подвійних помилках, реалізувала 5 із 17 брейк-поїнтів і виграла 10 з 14 геймів на своїй подачі.

Наступна суперниця Цуренко визначиться у матчі між 25-ю ракеткою світу Цінь Вень Чжен та 32-ю – Катеріною Сіняковою.

Ще одна представниця Уркаїни Катерина Байндль програла канадці Лейлі Фернандес – 4:6, 6:4, 4:6.

Українська тенісистка Марта Костюк перемогла чешку Маркету Вондроушову в півфіналі турніру WTA 500 у Штутгарті.
20 квітня, 20:20