СПОРТ
06.07.2023, 18:00
Еліна Світоліна

Світоліна та Цуренко вдруге в кар'єрі синхронно вийшли до третього раунду Вімблдону. Уперше це трапилося у 2017 році.

Три українські тенісистки – Еліна Світоліна та Леся Цуренко  – подолали стадію другого кола на турнірі Грендслем, Вімблдоні. У матчах 1/32 фіналу українки перемогли більш рейтингових суперниць, - повідомляє "Суспільне Спорт".

Еліна Світоліна дійшла до цієї стадії після перемоги у двох сетах над титулованою 43-річною Вінус Вільямс, тоді як Леся Цуренко у трьох партіях здолала американку Клер Лю.

Матчі українок у другому раунді були зміщені через погодні умови в Лондоні: матчі мали відбутися у середу, 5 липня, однак були проведені у четвер, 6 липня.

Світоліна грала проти 28-ї ракетки турніру, бельгійки Еліз Мертенс, а Цуренко зустрічалася з 32-ю ракеткою світу, чешкою Катериною Сіняковою. Обидві українки виграли свої матчі трохи більше, ніж за півтори години.

Як пройшли матчі Світоліної та Цуренко у другому раунді Вімблдону

• Еліз Мертенс (Бельгія, 28) – Еліна Світоліна (Україна) 1:2 (1:6, 6:1,

Світоліна та Мертенс обмінялися вкрай швидкими виграними сетами на старті матчу – по 6:1 для кожної. Першу партію за 23 хвилини виграла українка, у другій – за 29 хвилин тріумфувала бельгійка.

Після другого сету Еліна взяла медичний таймаут, після чого знову захопила ініціативу у матчі. Третя партія гри завершилася з тим самим рахунок, що і попередні дві – 6:1, вдруге перемогла Еліна.

• Катерина Сінякова (Чехія) – Леся Цуренко (Україна) 0:2 (4:6, 1:6)

Матч Сінякової та Цуренко склався з двох різних сетів. У першій партії українка тричі втрачала свою подачу, однак чешка – чотири рази. Відтак, у рівній стартовій партії Цуренко виграла з рахунком 6:4.

Леся Цуренко

У другому сеті Леся забрала усі свої подачі, а також дві – суперниці, відтак перемогла з рахунком 6:1.

Вирішальний момент матчу – покращення першої подачі Лесі Цуренко. У першому сеті цей показник складав 56%, у другому – 78%.

Українська тенісистка Ангеліна Калініна вийшла до другого кола основної сітки Вімблдону-2023. На старті турніру перша ракетка України здолала Джессіку Бузас Манейро.

Ангеліна Калініна

Калініна останньою серед українок стартувала на британському мейджорі. Лідерка національного заліку повинна була розпочати свій шлях на турнірі у вівторок, 4 липня, однак через затримки, пов'язані з дощами, це сталося через два дві.

Свій перший матч на Вімблдоні-2023 Ангеліна провела після того, як до другого кола вийшли Леся Цуренко, Еліна Світоліна та Марта Костюк, а Катерина Байндль вибула зі змагань.

Суперницею Калініної на старті британського Грендслему стала Джессіка Бузас Манейро, 167-ма ракетка світу. Іспанська тенісистка дебютувала в сновній сітці тенісного мейджора та вперше грала проти Ангеліни.

Як пройшов матч Бузас Манейро - Калініна

• Перша партія розпочалась з гейму, в якому українка з третьої спроби виборола брекпоїнт, але наступні сім геймів пройшли у рівній боротьбі. Однак за рахунку 4:4 Калініна взяла два очки і виграла сет.
  • У третьому геймі другого сету Бузас Манейро вперше у матчі вийшла вперед – 2:1, але Калініна не відпускала суперницю у рахунку далі, ніж на один гейм.
  • За рахунку 3:3 Ангеліна Калініна виграла гейм на подачі суперниці і вийшла вперед після першої подвійної помилки Бузас Манейро у матчі. Після цього українка виграла три очки поспіль і виграла матч.
  • Загалом матч тривав 1:28 години. За цей час українська тенісистка здійснила 20 віннерів та допустила 21 невимушених помилок (проти 16 та 29 у суперниці).

Вімблдон-2023, перше коло

Джессіка Бузас Манейро (Іспанія) – Ангеліна Калініна (Україна) 0:2 (4:6, 3:6)

Що означає цей результат

• Калініна вдруге поспіль та вдруге загалом подолала перший раунд основної сітки Вімблдону.
  • Калініна стала четвертою українкою у другому раунді Вімблдону-2023, куди також вийшли Леся Цуренко, Еліна Світоліна та Марта Костюк.
  • У другому колі Калініна зіграє проти переможниці пари між угоркою Анною Бондар та канадкою Б'янкою Ванессою Андреєску.
Українська тенісистка Марта Костюк перемогла чешку Маркету Вондроушову в півфіналі турніру WTA 500 у Штутгарті.
20 квітня, 20:20