Еліна Світоліна вилетіла з US Open після поразки від третьої ракетки світу Пегули

СПОРТ
03.09.2023, 11:41
Еліна Світоліна на US Open-2023

Остання українка завершила виступи на заключному мейджорі сезону.

Еліна Світоліна завершила виступи на Відкритому чемпіонаті США з тенісу. В третьому раунді українка за підсумками трьох сетів програла американці Джессіці Пегулі.

Світоліна, півфіналістка 2019 року, вийшла на третю ракетку світу після двох стартових перемог над Анною-Леною Фрідзам (2:0) та Анастасією Павлюченковою (2:1). Пегула ж на шляху до третього кола не програла жодного сету.

На рівні WTA українка вчетверте поступається американській суперниці. Їхня попередня очна зустріч відбулася лише на початку серпня у Вашингтоні, коли Джессіка здобула вольову перемогу в трьох сетах.

Як пройшов матч

• Єдиним брейком у стартовому сеті Еліна поступилася в п'ятому геймі. З мінімальною перевагою після 40 хвилин уперед вийшла американка — 6:4.
  • Протягом другої партії суперниці здебільшого впевнено відстоювали свою подачу. Лие одного разу — за рахунку 1:1, коли подавала Світоліна — на табло було зафіксовано рахунок 40:40.
  • Ключовим у партії став 10-й гейм. Серія невимушених помилок Пегули на власній подачі дозволила Світоліній вийти вперед 40:0, а згодом і зрівняти рахунок з третього сетболу — 6:4.
  • Натомість у третій партії домінувала господарка турніру: Пегула була ефективнішою на першій подачі та виконала чотири ейси, "закривши" матч за пів години — 6:2.

US Open. 1/16 фіналу

Еліна Світоліна (Україна, 26) — Джессіка Пегула (США, 3) — 1:2 (4:6, 6:4, 2:6)

Що означає результат матчу

• Світоліна програла свій перший матч проти суперниці з топ-5 світового рейтингу на US Open. На представницю провідної п'ятірки Еліна вийшла лише у своєму десятому розіграші турніру.
  • Третій раунд американського мейджора Світоліна не подолала вперше з 2016 року. Відтоді українка сягала півфіналу, чвертьфіналу та двічі — четвертого кола.
  • Рахунок особистих зустрічей у протистоянні Світоліної та Пегули — 4:1 на користь американки. Єдину перемогу Еліна здобула в їхньому першому очному матчі в Абу-Дабі 2021 року.
  • Світоліна — остання українка, що продовжувала виступи на US Open. Стартовий раунд також вдалося подолати лише Лесі Цуренко.
  • За місце у чвертьфіналі Пегула зіграє з Медісон Кіз в американському "дербі" понеділка, 4 вересня.

Що сказала Світоліна після матчу

• Про зустріч з Пегулою:

"Фізично мені було важкувато, [почувалася] не такою свіжою, як у попередніх матчах. Суміш усіх [факторів]. Вона добре пробивала по м'ячу, [вигравала] важливі очки та дуже добре подавала", — наводить слова українки Tennis Channel.

"Сьогодні я не змогла відповісти її рівню, хоча ми й зіграли три сети. Відчула, що вона покращила гру в третьому сеті — я не дотягнула".

• Про перший сезон на Грендслемах після повернення:
"Якщо чесно, моєю метою, коли я починала грати в березні, було ввійти до топ-10. Звісно, я тішуся матчам, які провела. Деякі матчі, звичайно, розчарували, мені хотілося б зіграти краще: півфінал Вімблдона, сьогоднішній [матч з Пегулою]. Сьогодні була дещо інша ситуація. Я фізично не змогла сильніше тиснути".

"Зрештою, я також не очікувала від себе такого високого рівня на Вімблдоні. І на Ролан Гаррос — зіграла дуже пристойно. Загалом я дуже задоволена турнірами, які провела, та сезоном. Я близька до топ-20. Багато позитивних моментів".

Еліна Світоліна: що відомо

• У режимі реального часу Світоліна посідає 25-те місце світового рейтингу. Від початку US Open вона піднялася в заліку WTA на одну сходинку.
  • Особистий рекорд Еліни на US Open — півфінал 2019 року. Тоді на шляху до фіналу українку зупинила лише Серена Вільямс.
  • Після Вімблдона українка відновлювалася від пошкодження стопи, через яке у серпні пропускала турнір WTA 1000 у Цинциннаті.
Українська тенісистка Марта Костюк перемогла чешку Маркету Вондроушову в півфіналі турніру WTA 500 у Штутгарті.
20 квітня, 20:20