Еліна Світоліна здобула вольову перемогу та вийшла у фінал турніру WTA 250 в Окленді

СПОРТ
06 січня, 11:17

У фіналі Еліна Світоліна зустрінеться з американкою Корі Гауфф.

Еліна Світоліна вийшла у фінал хардового турніру WTA 250 у новозеландському Окленді. У півфіналі змагань українська тенісистка здолала китаянку Сію Ван.

Турнір в Окленді є для Світоліної першим за чотири місяці. Еліна достроково завершила минулий сезон після US Open-2023, щоб відновитися від травми стопи.

На старті турніру Світоліна здолала двох чемпіонок Грендслемів — данку Каролін Возняцкі (6:4, 6:3) та британку Емму Радукану (6:7, 7:6, 6:1). У чвертьфіналі українка обіграла чешку Маріє Боузкову у двох сетах — 6:0, 6:3.

Суперницею Світоліної за вихід у фінал стала 71-ша ракетка світу Сію Ван з Китаю. Тенісистки вперше зустрілись в очному матчі.

Як пройшов півфінал Ван — Світоліна

• Старт поєдинку залишився за Ван, яка зробила два брейки та повела з рахунком 4:1. Після цього Світоліна відіграла один брейк, однак одразу ж програла ще один гейм на своїй подачі та у підсумку поступилась у першому сеті — 2:6.
  • На початку другої партії українка відіграла брейкпойнт, після чого боротьба була рівною: у наступних восьми геймах тенісистки впевнено захищали власні подачі без брейкпойнтів.
  • За рахунку 5:4 на свою користь Світоліна заробила перший сетпойнт у матчі, який зуміла одразу ж реалізувати, перевівши гру у вирішальний сет.
  • У третьому сеті Світоліна зробила два брейки та повела з рахунком 5:1. Після цього Еліна програла два гейми поспіль, однак зуміла закрити матч з другого матчпойнту на своїй подачі — 6:3.
  • Гра тривала 2 години та 11 хвилин. Світоліна виконала шість ейсів, виграла 65% очок на першій подачі та реалізувала чотири брейкпойнти з десяти.

У фіналі Еліна Світоліна зустрінеться з американкою Корі Гауфф. Вона на стадії 1/2 фіналу впевнено здолала співвітчизницю Емму Наварро (6:3, 6:1). Вирішальний матч запланували на 8 січня.

Світоліна гратиме у фіналі WTA вперше від травня 2023 року, коли виграла ґрунтовий турнір категорії 250 у Страсбурзі.

Українська тенісистка Марта Костюк перемогла чешку Маркету Вондроушову в півфіналі турніру WTA 500 у Штутгарті.
20 квітня, 20:20