Епідемія туберкульозу: полтавські медики б’ють на сполох (відео)

ПОЛТАВА
16.09.2019, 18:21

Як не прикро, але Полтавщина в черговий раз не змогла розумно скористатися дороговартісними медикаментами, які закупили для клініко-діагностичних лабораторій медичних округів.

Ці медикаменти швидко виявляють туберкульоз. Тест-система молекулярно-генетичної діагностики дуже ефективна і дозволяє отримати результат протягом доби та своєчасно призначити коректну схему лікування небезпечного захворювання.

На жаль, із 1100 дороговартісних картриджів використали лише четверту частину. Чому – не можуть пояснити ні лікарі, ні посадовці, які мали б тримати руку на пульсі проблеми.

Наразі за офіційними даними кількість хворих на мультирезистентний туберкульоз за останні 5 років зменшилась у 2 рази – із 414 зареєстрованих хворих у 2014 році до 192 у 2018 році. Проте зменшення показників захворюваності лікарів далеко не втішають. За словами виконувача обов’язки директора департаменту охорони здоров’я Юрія Курилка зменшення числа хворих часто свідчить про проблеми виявлення та діагностування інфекції.

Варто нагадати, що багато років у Полтаві не можуть добудувати Протитуберкульозний диспансер. Наразі навіть важко порахувати, скільки туди вже витратили.

Куди ж саме витрачаються наші з вами кровно зароблені кошти журналісти «Останнього Бастіону» розкажуть у своїх наступних матеріалах.

Читайте також:
Жінці загрожує позбавлення волі на строк від шести до десяти років з конфіскацією майна.
11:47
Більша частина новосанжарських виборців віддала свої голоси за «Слугу народу».
08:40
За попередніми даними поліція затримала 24 особи.
06:29
Цьому передували вечірні сутички поліціянтів з місцевими жителями, які заблокували дорогу до медичного закладу.
вчора, 20:16
Під медцентром «Нові Санжари» досі відбуваються сутички. Протестувальників оточила поліція, Нацгвардія та патрульні поліції.
вчора, 17:14
Паніка щодо евакуйованих із Китаю здійняла хвилю обурення.
вчора, 10:52