Етнічність передається від ДНК матері — генетики

СВІТ
13 жовтня, 08:18
Етнічність передається від ДНК матері — генетики

Науковці з Університету Колорадо з'ясували, чому люди отримуємо мітохондріальний геном не від батька. Причина в яйцеклітинах.

Результати приголомшливого дослідження викладено на шпальтах галузевого видання Science Advances. Американські генетики встановили, що всі сліди мітохондріальної ДНК батька знищуються у момент злиття сперматозоїда з яйцеклітиною.

Керівник дослідної групи професор Дін Сюе зауважує, що більшість тварин, включаючи людину, успадковують ДНК, яка знаходиться всередині мітохондрій — енергетичних центрів клітини — виключно від матерів. Батьківські мітохондрії анігілююся за допомогою багатогранного механізму, задокументованого як у черв'яків, так і у щурів.

«Певен, що більшості хлопцям може бути принизливо це чути, але це правда. Власне, етнічне походження людини визначається ДНК матері, а не батька. Наш матеріал настільки небажаний, що еволюція розробила кілька механізмів, щоби гарантувати його видалення у процесі розмноження Homo Sapiens.

У лабораторних умовах впродовж минулих 8 років ми з'ясували: після битви з мільйонами інших сперматозоїдів за проникнення в яйцеклітину мітохондрії сперматозоїда-переможця виснажуються і пошкоджуються настільки, що їхня передача майбутнім поколінням може мати катастрофічні наслідки», — пояснює доктор наук Дін Сюе.

Професор зі своєю командою вивчали круглого хробака C. elegans, який містить лише 1000 клітин, але розвиває нервову систему, кишківник, м'язи та інші тканини, схожі на людські. Цілком зупинити процес знищення батьківської мітохондрії науковці не змогли.

«На наш погляд, цей експеримент показує, наскільки стійкий еволюційний процес, наскільки сильною є природа. Нам удалося відстрочити його приблизно на 10 годин. Коли зробили це у запліднених яйцях, — призвело до значного зниження АТФ, що відіграє основну роль обміні енергії в клітинах живих організмів.

Якщо черв'яки взагалі виживали, вони порушувалися когнітивні здібності, змінювалася активність і виникали труднощі з відтворенням. Ці результати дають важливу інформацію про те, чому батьківські мітохондрії повинні бути швидко видалені на ранніх стадіях розвитку», — пояснив пан Дін Сюе.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла своїх читачів про те, як пращури сучасних людей почали обмінюватися із чужинцями генетичним матеріалом на Середньому Сході. Це сталося понад 50 000 років тому.

Читайте також:
Опінії
Відвідуваність бібліотек зараз різко впала, всі думають, що Гугл може замінити роботу з книгами.
04 листопада, 15:06
Життя
Фото, що пронизує душу. Біле ведмежа обіймає свою мертву матір, близько Шпіцбергену.
22 жовтня, 10:28
Історія
Пращури сучасних людей почали обмінюватися із чужинцями генетичним матеріалом на Середньому Сході. Це сталося понад 50 000 років тому.
17 вересня, 08:26
Історія
Час не може бути циклічним, як вважали в Античності, оскільки є події, які вже не можуть повторитися.
07 вересня, 13:25
Життя
Очікується, що до 2100 року у 183 країнах світу рівень народжуваності буде вкрай низьким.
30 травня, 11:16
Світ
Держави старіють, і з часом поступово стають більш схильними до припинення свого існування. Чи може це стати уроком для сьогодення?
06 травня, 11:05