Facebook та Instagram приховувала контент під час пандемії через тиск адміністрації Байдена
Цукерберг визнав, що «Facebook піддає користувачів цензурі».
Гендиректор корпорації Meta Platforms Марк Цукерберг заявив, що адміністрація президента США Джорджа Байдена під час пандемії тиснула на компанію з метою цензури контенту, повʼязаного з Covid-19.
Про це він зазначив у листі до Судового комітету Палати представників США у відповідь на розслідування модерації контенту на онлайн-платформах.
Про це пише агенція Reuters.
Соцмережі Facebook та Instagram – одні з найбільших у світі. Вони відіграють значну роль у поширенні інформації та формуванні громадської думки.
Деталі
- У листі голова Meta також зазначив, що більше не планує фінансово підтримувати вибори 2024 року, щоб не впливати їх результати.
- Цукерберг шкодує, що не висловився про цей тиск раніше і визнає, що деякі рішення щодо видалення контенту були помилковими.
- Лист був адресований Джиму Джордану, голові комітету, республіканцю. У своєму коментарі на Facebook комітет назвав цей лист «великою перемогою для свободи слова» і заявив, що Цукерберг визнав, що «Facebook піддає користувачів цензурі».
- Білий дім вже прокоментував заяву Цукерберга, виступивши на захист підходу адміністрації до інформації про Covid-19.
- Коли адміністрація зіткнулася зі смертельною пандемією, вона ініціювала відповідальні дії щодо захисту здоровʼя та безпеки населення, зазначили в Білому домі. «Наша позиція була ясною і послідовною: ми вважаємо, що технологічні компанії та інші приватні субʼєкти повинні враховувати наслідки своїх дій американського народу, роблячи незалежний вибір щодо інформації, яку вони надають», – йдеться у коментарі, який публікує Politico.
Під час останніх виборів, які відбулися у 2020 році під час пандемії, Цукерберг виділив $400 млн через спільний із дружиною благодійний фонд. Це викликало критику та судові позови з боку деяких політичних груп до власника найбільших соцмереж.
Під час пандемії Facebook зіткнувся з критикою з боку противників локдаунів, вакцин і обов`язкових масок через видалення певних публікацій, які, на думку компанії, містили дезінформацію щодо вірусу або суперечили її політиці. У цілому, за трохи більше ніж рік, Facebook видалив понад 20 млн одиниць контенту.