«Факел свободи»

Опінії
04.03.2020, 19:18
Реклама цигарок Nico Time - "М'який смак, якого жадають майбутні мами"
Реклама цигарок Nico Time - "М'який смак, якого жадають майбутні мами"

Ця історія про разючий експеримент, який змусив жінку вперше закурити публічно, нібито показуючи свою силу перед чоловіками.

Колумністка

Про вибір, який віртуозно зробили за нас, переконавши у зворотному. Ця історія про те, як людству підсвідомо змінили свідомість.

Рекламні банери, які бачите — абсолютно реальні. Повірити важко, але у 20-х роках, лікарі рекомендували курити цигарки вагітним жінкам і молодим матерям, стверджуючи, що вони заспокоюють нерви молодої мами та сприяють легким родам. 

«Факел свободи»_1
"Лікарі курять Camel більше, ніж будь-яку іншу сигарету!"

Не дивлячись на те, що ризик і шкідливий вплив були очевидні. Відомі особистості, авторитетні лікарі та люди в формі завжди мали сильний вплив на підсвідомість людини. Це саме та категорія людей, віра яким часом схожа на релігійну, майже непохитна і незаперечна, на грані абсурду.

У 20-х роках ХХ століття президент табачної корпорації «American Tobacco Company», Джордж Вашингтон Хілл звернувся до Едварда Бернейса зі сміливим проханням — змусити жінок курити. Корпорація втрачала половину ринку, тому що чоловіки забороняли жінкам курити публічно. В ті часи, жінка з цигаркою сприймалася легковажною та ганебною.

Бернейс вже давно і вдало використовував принципи маніпулювання і пропаганди в широких масах, також він об'єднав ідеї психології натовпу Гюстава Лебона і психоаналіз свого дядька Зігмунда Фрейда. І все ж таки цього було замало. Він звернувся до найкращого психоаналітика Нью-Йорку, лікаря Абрахама Брилла, який також був учнем Фрейда. Єдине питання, яке його цікавило: - Як змусити жінок курити?

За велику винагороду Лікар Брилл розказав, що цигарка стала символом «пенісу» і чоловічої мужності. Якщо Бернейсу вдасться асоціювати цигарку з ідеєю протистояння чоловічій силі, тоді жінка почне курити. В цьому випадку жінка матиме її власний пеніс.

Кожен рік в Нью-Йорку проводився пасхальний парад і Бернейс організував виставу. Він вмовив групу дівчат високого суспільства приєднатися до параду і за сигналом — закурити цигарки. Бернейс сповістив пресу про групу активістів, які запалюватимуть «факели свободи». 

Це був справжній фурор. Наступного дня ця новина була вже на перших шпальтах усіх газет Америки й того ж дня продажі цигарок почали рости. Це не дивно, молоді гарні дівчата елітного походження заявили, що куріння = рівність = свобода, і воно робить жінку сильною і незалежною. Саме цього відчуття так не хватає жінці й у наш час.

Бернейс був майстром підсвідомого маніпулювання почуттями людей. Він показав корпораціям, як можна змусити людей поводитися ірраціонально, поєднавши товар з ірраціональними бажаннями та емоціями.

«Факел свободи»_2
"Перш ніж лаяти мене, мамо... Може, тобі краще закурити Марльборо"

І все що потрібно було зробити, це змінити образ мислення людини відносно товару. Перевести Америку, а потім і весь світ з культури необхідності на культуру бажань. А далі штучно створювати вигідні бажання, які будуть затьмарювати раціональність і потребу. 1920 рік.

Минуло 100 років і ми маємо суспільство надспоживання, спустошену планету, катастрофічну зміну клімату, хворих дітей і не здорове людство в цілому, яким легко маніпулювати та контролювати. Просто одного разу тобі сказали, що стати щасливим і радісним дуже просто. Треба тільки купити ще одні нові туфлі, закурити чи випити елітного віскі, тому що без нього ти не зможеш розслабитися. А твоя дитина буде цілком здорова, якщо їстиме сосиску, питиме йогурт Данон і молоко Селянське на обід. Зараз в нашому світі існує немало абсурду. Він стає цілком очевидним, коли ти дивишся на світ навколо — широко відкритими очами.

Читайте також:
Відступаючи совєтські каральні органи розстрілювали цвіт української нації.
вчора, 15:36
А нам, миням, слід знати стійло...
19 червня, 18:04
Зелена СВОЛОТА влаштовує акцію таврування та морального катування судді КСУ Литвинова Олександра Миколайовича
18 червня, 15:15
Команда борців із "епохою бідності" продовжує втілювати свої забаганки у життя. Нині Зе-команда взялася за реформу поштової служби.
18 червня, 14:28
Податкова реформа від "Слуг народу" зводиться до простої формули: пересічним українцям тримати гроші під подушкою офіційно буде заборонено!
18 червня, 11:54
Вітчизняна наука дихає на ладан від надміру профанів зі ступенями та корупційних схем на мільйони, а ви й надалі "гризіть граніт" задурно.
17 червня, 13:13