Нова Зеландія заборонить цигарки для прийдешніх поколінь

СВІТ
09.12.2021, 17:21
Нова Зеландія заборонить цигарки для прийдешніх поколінь
Фото: google

Цей закон сприятиме повній відмові від куріння у майбутньому

Усі, хто народилися після 2008 року, не зможуть купувати цигарки або тютюнові вироби протягом свого життя відповідно до закону, який, як очікується, буде прийнято наступного року.

"Ми хочемо переконатися, що молоді люди ніколи не почнуть курити", — сказала Міністр охорони здоров'я д-р Айєша Верал.

Цей крок є частиною масштабних заходів для боротьби з курінням, оголошених Міністерством охорони здоров'я Нової Зеландії. Лікарі та інші експерти в галузі охорони здоров'я цієї країни вітають реформи, які зменшать доступ тютюну.

«Це допоможе людям кинути палити та значно знизить ймовірність того, що молоді люди стануть залежними від нікотину», — сказала професорка Джанет Хук з Університету Отаго.

Проте, новозеландці зустріли законопроєкт неоднозначною реакцією. Скептики попереджають, що цей крок може створити чорний ринок для тютюну, що підтверджується в офіційній заяві Міністерства охорони здоров'я, де наголошується, що «Митниці потрібно більше ресурсів для дотримання прикордонного контролю».

Попри те, уряд Нової Зеландії сповнений рішучості досягти національної мети — зниження рівня паління в країні з 13% до 5% протягом п'яти найближчих років, та зрештою повністю викорінити його.

Влада запровадила основні заходи контролю над тютюном, зокрема значно обмеживши продаж цигарок, щоб прибрати їх із супермаркетів та магазинів. За словами офіційних осіб, кількість магазинів, яким дозволено продавати сигарети, буде різко скорочено з 8000 до 500.

Не заохочують новозеландців й до вейпінгу, який також вважається шкідливим. Зокрема, дослідники виявили небезпечні речовини у рідинах для електронних цигарок. Уряд планує безкомпромісну боротьбу зі шкідливими звичками, а не заміну одних залежностей іншими.

Читайте також:
Опінії
Ця історія про разючий експеримент, який змусив жінку вперше закурити публічно, нібито показуючи свою силу перед чоловіками.
04.03.2020, 19:18
Світ
Чому крайні ліві та праві по світу підтримують російського диктатора
вчора, 18:05
Світ
Країни вже практично досягли згоди про передачу Україні систем ППО/ПРО SAMP/T
вчора, 15:59
Світ
Деякі народи на території сучасної рф боролися за свою свободу протягом століть
вчора, 13:09
Світ
До України прибули інспектори з метою покращити незалежний нагляд за допомогою США Україні.
вчора, 09:25
Світ
У російському МЗС заявили, що ЄС став "прихильником США і НАТО та веде політику конфронтації на пострадянському просторі".
27 січня, 20:53