Фаворит Марин ле Пен готується обмежити допомогу Україні
Кандидат від правих сил на посаду прем'єр-міністра Франції воліє зосередитися на внутрішньоєвропейській безпеці. Українцям стане тяжче.
Про це у розмові із журналістами видання Le Monde заявив лідер французької політичної сили «Національне об'єднання» Жордáн Барделлá. Однопартієць Марин ле Пен обіцяє зменшити постачання фінансів і зброї Україні.
Згідно із конституцією V-ї Французької республіки, прем'єр-міністр має безліч способів загальмувати ініціативи президента. Відтак запал рішучого до тепер Емманюеля Макрона може трохи згаснути через втрату монополії на владу.
Менш ніж за тиждень до першого туру парламентських виборів «Національне об'єднання» намагається позначити свої зобов'язання щодо російської війни проти України. Рівночасно Барделла окреслює власні розбіжності із Макроном:
«Я запевняю, коли обійму посаду прем'єр-міністра, то рівень військової підтримки українців не буде перевищувати наші запаси. Ми не можемо жертвувати власною безпекою, це слід пам'ятати».
Також фаворит Марин ле Пен сказав, що існують якісь «червоні лінії», тому необхідно «уникнути будь-якого ризику ескалації конфлікту за межами України». Пан Барделла категорично проти ударів по «суверенній російській території».
З тих самих причин партійне керівництво «Національного об'єднання» поставило під сумнів рішення Макрона передати Україні літаки типу «Mirage 2000-5», а також ідею надіслання французьких інструкторів. Праві популісти досі бояться гніву росії.
«Надсилання наших інструкторів на поле бою — це ризик того, що вони будуть мішенню... Відразу ж виникає питання: якщо колись, що було б трагедією, ми втратимо французьких солдатів, відряджених в Україну, що ми робитимемо після цього? Якою буде реакція Франції? Як ви бачите, ми відразу йдемо до ескалації, якої ми не хочемо. Наша партія виступає проти такого заходу», — заявив Жордан Барделла.
Між тим, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», минулого тижня лідери найзаможніших країн планети зустрілися в Італії обговорити поточний стан справ. На жаль, однієї дипломатії було замало.