У чому секрет Енцо Феррарі, який зміг побудувати люксову імперію авто? Чи справді деякі моделі Ferrari недосяжні навіть для мільйонерів?
Кілька слів з історії
Від самої назви Ferrari перехоплює дух! Автомобілі цієї марки – це коктейль з італійського темпераменту, грації, неймовірної потужності та адреналіну. Ці витвори автомистецтва уже десятиліття не залишають байдужими нікого, ставлячи недосяжну планку в інженерії та дизайні для виробників суперкарів.
Лише один переломний день змінив хід історії автопрому подарувавши світові беззаперечного лідера. Він відбувся у Модені під час автоперегонів «Болонське кільце». Маленький хлопчик, який мріяв стати оперним співаком, не міг відвести погляду від летючих повз самохідних колісниць.
Саме тоді він твердо вирішив, що стане відомим пілотом, хоча і з таким буденним для місцевості прізвищем Феррарі, в перекладі «коваль» чим і займався його батько. Мрія допомагала Енцо Феррарі гідно вистояти втрату рідних, війну, тяжку хворобу та відмови у роботі.
Від тернів до зірок
Майбутній автомагнат в маленькій майстерні перебудовував старі карети на автомобільні шасі паралельно захоплюючись перегонами. Тодішні боліди мали від 3 до 4 кінських сил (до речі з двигунами Daimler, які були пращурами теперішнього Mercedes), а сам корпус був настільки нестійкий, що за часту лишав свого пілота по частинах на трасі.
Енцо Феррарі швидко помітили та запросили до команди Alfa Romeo. З пілота він виріс до капітана, а з часом створив свою власну команду – Scuderia Ferrari («Конюшня Феррарі»).
Подарована емблема бренду
До речі, свій фірмовий знак — чорного коня Енцо отримав «у подарунок» від графині Паоліни Баракка, матері загиблого аса Франческа. Вона промовила: «Феррарі, відтворіть на своєму авто коня на дибах, який був зображений на борту літака мого сина. Ця емблема принесе вам удачу». І справді, новий талісман Феррарі – кінь на дибах — впевнено виніс його на вершину успіху.
Більше 5 тисяч тріумфів болідів
Почавши конструювати власні боліди Енцо з часом відмовився від участі у перегонах коментуючи: «Авто здається мені частиною самого себе», тому «мучити» їх на трасі більше не мав сил. Цю роль перейняли найкращі пілоти світу такі, як Хуан Мануель Фанхіо, Альберто Аскарі, Нікі Лауда, Герхард Берґер, Ален Прост, Жан Алезі, Едді Ірвайн, Міхаель Шумахер «приборкуючи норовливого коня» та приносячи компанії незліченні нагороди. Існував навіть жарт, що нецікаво дивитись перегони, коли переможець відомий вже на фініші. Та конкурентам було не до сміху.
Феррарі був зовсім непересічною особистістю, маючи дворянський та рицарський титул, але не дозволяв ними користуватись при звертанні до себе, натомість любив чути «сеньйор Інженері». Конструюючи машини зі швидкістю 350 км/год страшенно боявся літаків та кабін ліфтів.
Ferrari тільки для кращих
У Ferrari маестро поєднав красу спортивного автомобіля, характеристики від «Формули-1», розкіш та недосяжність не тільки для буденних мільйонерів, але й для «вершків» суспільства. Тому Енцо започаткував традицію, щоб його авто не потрапляли у «чужі руки» намагався їх робити для конкретних замовників. За життя майстра це були Марчелло Мастроянні, Моніка Вітті, піаніст Мікеланджелі, диригенти Тосканіні та Карояна, шах Ірану, король Бельгії Леопольд, принцеса Марія-Габріелла Савойська, принц Бернгард Нідерландський. Такого піару не мала жодна тогочасна фірма світу.
І в наш час для придбання такої моделі як Ferrari Enzo створювались цілі кастинги для майбутніх покупців, щоб визначити чи гідна кандидатура мати у своїй колекції такий витвір мистецтва. Тож володарями даного авто стали такі відомі постаті як Ніколас Кейдж, Нік Мейсон, наслідний принц Бахрейну, Міхаель Шумахер та Папа Римський. Суперкар створювався виключно під замовника враховуючи всі його анатомічні особливості, а вартість стартувала від 500 тисяч євро.
Але це ще забавки у порівнянні з рекордною ціною в 12 мільйонів, яку віддали на аукціоні за легендарну модель 250 GТО.
Умови придбання ексклюзиву
Власником унікальної La Ferrari зможе стати претендент, який вже має у своєму гаражі мінімум як 5 авто даної фірми. Тим хто вирішить придбати таку модель, як Ferrari Enzo FXX Evoluzione за півтора мільйона євро має бути готовим, що не зможе її так просто забирати.
Всі автівки залишаються на обслуговуванні в компанії й лише в певні дні їх можна випробувати на спеціальних треках виключно під наглядом техніків та інструкторів фірми. Можливість отримати гіперкар назавжди з’являється тільки після 2 років роботи тест-пілотом, адже він настільки норовливий з 860 кінськими силами під капотом, що втримати його вцілілим до кінця терміну майже не вдається.
Завдяки своїй пристрасті до авто Енцо Феррарі ввійшов в історію не тільки як творець відомого бренду, але і як професор, інженер, пілот, людина з твердим характером, що давало йому беззаперечне лідерство серед своїх підлеглих, шанувальників та конкурентів.
А яка ваша улюблена марка авто і чому? – Діліться у коментарях!