Філадельфійський експеримент: що за лаштунками?

ІСТОРІЯ
21 травня, 14:30
Філадельфійський експеримент: що за лаштунками?

Морріс Джессап практично створив струнку теорію того, що стоїть за будівництвом стародавніх, величезних споруд планети.

Морріс Джессап народився недалеко від Роквілла, штат Індіана, і вже в дитинстві тяжів до астрономії, що набирала популярності.

Він був захоплений цим предметом, і у віці двадцяти п'яти років здобув ступінь бакалавра наук у 1925 році, працюючи в обсерваторії Ламонт-Хюссі, яка знаходилася у віданні університету Мічігану. А вже через рік Джессап здобув ступінь магістра.

Попри всі ці разючі досягнення, Джессап – що трохи спантеличує – більшу частину свого життя пропрацював продавцем запчастин для автомобілів.

Однак це не завадило йому не забувати й інших своїх захоплень. Одним із таких була археологія.

Коли в 1947 році почалася ера літаючих тарілок, Джессап з непідробним інтересом поринув у вивчення цього питання.

Природно, поєднання двох областей, якими Джессап глибоко цікавився – давні цивілізації та НЛО – означало, що він майже неминуче стане відомою фігурою серед уфологів.

Джессап не був тим, кого прийнято називати “кабінетним дослідником”. Він не зволікаючи вирушав в експедиції на пошуки давніх таємниць нашого світу.

Джессап подорожував Гондурасом, Юкатаном, Гватемалом, Белізом, Пером, Чіапасом і Табаско.

Велика піраміда Чолула (також відома як Тлачихуальтепетль) була одним із його найулюбленіших місць.

Треба сказати, що є й інша назва цієї величезної піраміди – “Гора, зроблена руками”.

Зарія Горветт, що пише для британського ВВС, говорив про іспанських загарбників жовтня 1519 року, що вони “...прибули тисячами. Загартовані місяцями війни зі лютими тубільцями, голодом та екзотичними хворобами, Ернан Кортес та його іспанська армія увійшли до великого міста Чолула, чекаючи на бою.

Але це було священне місто. Замість запасати зброю, її жителі будували храми; пишалися, що кожного дня року вони мали свою священну піраміду. Вони були впевнені, що після такої щедрості їхні боги, безперечно, захистять їх. Але це було справді серйозною помилкою. Коли армія увірвалася на міські вулиці, релігійні скарби були пограбовані, а дорогоцінні піраміди спалені. Протягом трьох годин іспанці вбили 3000 людей”.

Якщо уважно прочитати книгу Джессапа "Справа про НЛО", то стає цілком очевидним, що до моменту публікації його першої книги в 1955 Джессап практично створив струнку теорію того, що стоїть за будівництвом стародавніх, величезних споруд планети.

На думку Джессапа, все пов'язано з технологією левітації, яку було втрачено або навмисно заховано тисячі років тому.

І одним із завдань Джессапа було спробувати розгадати цю таємницю.

Джессап заявив наступне:

“У багатьох районах ми знаходимо свідчення того, що кам'яні блоки неймовірної ваги добувалися, більш менш випадково переміщалися на значні відстані, а потім піднімалися на потрібне місце. Цей загальний чинник вражає і незаперечно пов'язує Перу до інків з островом Великодня, а також Близький Схід, Схід, Африку і, можливо, Полінезію”.

Багато дослідників і мислителів пропонували методи переміщення цих видовбаних і одягнених блоків. Всі пропозиції ґрунтуються на застосуванні такого простого сучасного інженерного обладнання, як блок-талі або піщані рампи.

У лекції 1956 року для Національного комітету з розслідування авіаційних явищ (NICAP) Джессап сказав:

“Великі піраміди, що складаються із сотень тисяч величезних кам'яних блоків, на думку деяких, були зведені тисячами рабів, які працювали над довгими пандусами з піску, щоб доставити ці величезні маси з берегів Нілу. Розглядалося питання флотації. Але не було зроблено пропозицій, які б дійсно підходили для всіх випадків, а деякі теорії настільки громіздкі і неадекватні, що здаються смішними”.

Філадельфійський експеримент: що за лаштунками?_1

Пізніше Джессап у розмові з уфологом Греєм Баркером зробив лаконічну заяву, яку він потім неодноразово використовував – в основному в лекціях – аж до своєї смерті у 1959 році.

“Я використав слово “левітація” як замінник потужності чи сили. Я припустив, що літаючі тарілки використовували засоби для взаємодії з гравітаційним полем. Таким чином, вони могли застосовувати прискорення або підйомну силу до всіх частинок об'єктів, всередині та зовні, одночасно, а не через зовнішню силу, прикладену шляхом тиску, або скручування, тільки до поверхні. Я вважаю, що ця ж чи подібна сила використовувалася для переміщення каменів у дуже давні часи. Я вважаю, що джерело цієї сили, що піднімає або левітує, було раптово втрачено”.

Якби Джессап зосередив свою роботу виключно на НЛО та стародавніх таємницях, то, швидше за все, його дослідження та написання книг тривали б у спокійному розслабленому темпі. Але сталося протилежне.

Джессап виявився завалений листами та дзвінками. Шанувальники, які прочитали його книги "Справа про НЛО" і "Розширювана справа про НЛО" (у ній він розглядав питання стародавньої левітації) 1956 року, телефонували цілодобово. Для Джессапа такий розвиток подій не викликав нічого, крім стресу та занепокоєння. Така ситуація призвела Джессапа до неконтрольованої параної. Все стало ще гірше, коли якийсь дивний персонаж – колишній морський піхотинець Карлос Мігель Альєнде – постукав у двері будинку Джессапа.

Альєнде надав йому інформацію про невидимого військового корабля з Філадельфійського експерименту, і Джессап більше ніколи не був гаразд. Від військових кораблів дядька Сема до давньої левітації. Джессап почав питати, у що ж він вплутався? Незабаром він зрозумів, що нічого хорошого з цього не вийде. Це просто була ще одна хвиля тривоги для людини, яка повільно поринала у світ безумства.

Що ж до Альєнде, він, м'яко кажучи, був дуже своєрідним персонажем. Деякі дослідники цього аспекту життя Джессапа припускають, що Альєнде був сміливим викривачем. Однак для інших Альєнде був просто божевільним фантазером; людиною, якій подобалося вигадувати небилиці для своєї розваги.

Джессапу було вже дуже важко розібратися в тому, що було реальністю, а що просто фантазією. Однак він не зупинився, незважаючи на весь стрес, якого він просто не міг уникнути.

Враховуючи той факт, що в 1955 - 1956 роках не було Інтернету, все, що траплялося на очі, змушувало Джессапа задаватися питанням, що, чорт забирай, йому робити і що взагалі відбувається.

У надзвичайно дивних листах, які надіслав йому Альєнде, стверджувалося, що ВМС США вдалося успішно та таємно зробити корабель ВМС США невидимим.

Історія свідчила, що кораблем-невидимкою був USS Eldridge, і що це сталося на військово-морської верфі в Норфолку, штат Вірджинія, 1943 року. Як відомо, у них все пішло дуже не так: деякі члени екіпажу зникли назавжди. Інші ж на борту корабля помирали прямо на очах у своїх товаришів, що запанікували. А деякі вмуровані у металевий корпус "Елдріджа".

Жахлива історія продовжувала поширюватися.

Джессап все більше турбувався про те, у що він уплутався, особливо коли Альєнде почав поширюватися про давню левітацію. Джессап запитав: звідки Альєнде взяв усі свої матеріали з антигравітації? Вже точно не з книги самого Джессапа. Альєнде, здавалося, знав набагато більше, ніж він, про ці дивні, ширяючі камені стародавніх епох.

Філадельфійський експеримент: що за лаштунками?_3

Щодо того, що стало відомо як “Філадельфійський експеримент”, то він нібито був визнаний повністю провальним. Як говорить історія, військово-морські сили США, не знаючи про природу технології та науки, яку вони необачно активували, швидко все припинили, побоюючись того, що може статися.

А Джессап в 1956 році несподівано став "обличчям, що представляє інтерес" для ВМС США. Цей інтерес офіційного світу до Морріса К. Джессапа почався, коли Управління військово-морських досліджень ВМС США, що знаходилося у Вашингтоні, отримало поштою копію книги Джессапа “Справа про НЛО”. Книга була відправлена до ВМС анонімно, і Морріс нічого про це не знав.

Першим її прочитав майор Даррелл Ріттер.

Однак він швидко зрозумів, що це не проста копія книги Джессапа. Хтось – імовірно, той, хто відправив її поштою до ВМС, – заповнив її химерними каракулями та нотатками різних кольорів. І дав зрозуміти, що він чи вона знає все про катастрофу на військово-морській верфі у 1943 році та про давню левітацію. Дуже інтригуючи, але ВМС не викинули книжку у вікно. Зовсім навпаки.

У командуванні ВМС швидко стало зрозуміло, що хтось має провести більш глибоке дослідження цієї цікавої книги, а також знайти людину, яка подряпала всі ці каракулі в книзі, ну, і самого Джессапа.

У світлі всього цього майор Ріттер, не гаючи часу, передав книгу і всю операцію коммандеру Джорджу Гуверу і капітану Сіднею Шербі. Примітно, що вони служили в так званому “Офісі спеціальних проектів”. Він був пов'язаний з розробкою технологій, що знаходяться на передовому краї науки.

Тим часом вдома Джессап почав турбуватися, що якесь агентство уряду США може стежити за ним. Або його телефон прослуховується. Можливо, і те, й інше.

Хай там як, у Джессапа були причини для занепокоєння. У 1950-х років в уфології стали з'являтися історії людей в чорному. Тому не дивно, що Джессап сильно турбувався про ймовірність того, що одного разу пізно ввечері до нього в двері постукають люди у темних костюмах та фетрових капелюхах. Саме це й сталося.

Щоправда, не було гучного стукоту у двері. Проте зовсім несподівано пролунав дзвінок із ВМС США: чи не погодиться Джессап за рахунок ВМС вилетіти до Вашингтона і обговорити питання про нього самого, його книгу, а також про Карлоса Альєнда? Вони хотіли поспілкуватися з Джессап особисто, і в процесі цього спілкування йому все пояснять.

Джессап прийняв запрошення, хоч і не був упевнений, чи варто йому це робити. Проте незабаром він уже летів у столицю і розмірковував про те, що на нього там може чекати.

Насамперед після приземлення на нього чекала безкоштовна вечеря – люб'язно надана ВМС США – у Вашингтоні з офіцерами Гувером та Шербі. Джессап був радий, що не виникло ситуації "добрий поліцейський/поганий поліцейський". Він пізніше сказав, що, на диво, все пройшло дуже добре. А проте, Морріс не міг позбутися думки, що за всім цим криється щось більше.

Справді, щось більше було. Зараз ми не знаємо всієї історії того, що сталося. Але незабаром після цього він розлучився із дружиною. Трохи пізніше з ним трапилася серйозна автомобільна аварія, але він вижив і став поступово відновлюватися. А у квітні 1959 року в окрузі Дейд, штат Флорида, на узбіччі дороги виявили автомобіль з тілом Джессапа всередині. До вихлопної труби було приєднано гумовий шланг, який вів у салон.

Поліція заявила, що це було звичним самогубством.

Читайте також:
Політика
Дивно, коли Ілон Маск намагається нас обмежити у використанні терміналів Starlink
21 вересня, 14:55
Життя
В Україні може з'явитися тестовий стільниковий зв'язок п'ятого покоління (5G).
19 вересня, 15:55
Війна
РЕБ ворога може його придушити повністю, але дрон все одно буде летіти своєю запрограмованою траєкторією та повернеться автономно
17 вересня, 12:23
Життя
Цей проект був створений польським стартапом Nevomo і теоретично він здатний розігнатися до 550 км/год.
12 вересня, 09:22
Світ
Розпочалася місія «Місячний снайпер» з метою приземлення на поверхню Місяця з високою точністю.
11 вересня, 19:09
Життя
Розміщення телескопів на Місяці — ідея не нова.
11 вересня, 17:31