Фільм про сім’ю з фронтової Красногорівки отримав головну нагороду кінофестивалю в Іспанії

МИСТЕЦТВО
10.10.2021, 14:30
Фільм про сім’ю з фронтової Красногорівки отримав головну нагороду кінофестивалю в Іспанії

Документальний фільм “Земля блакитна, ніби апельсин” отримав головну нагороду на фестивалі документального кіно MajorDocs

Вітчизняний документальний фільм “Земля блакитна, ніби апельсин” про життя у прифронтовій Красногорівці отримав головну нагороду на Міжнародному фестивалі документального кіно MajorDocs, що відбувся в місті Пальма на іспанському острові Майорка.

Про це інформує пресслужба кінофестивалю, повідомляє інформаційна аґенція Останній Бастіон.

Як йдеться в повідомленні, журі обрало фільм української режисерки Ірини Цілик як такий, що “поєднує в собі точність з чутливістю і показує істинну великодушність”.

Фільм допомагає нам зрозуміти війну через близькість та мудрість її героїв. І демонструє, що творення мистецтва є одним зі способів вижити і відбудувати спільноту та країну. У своїй мудрій простоті, цей фільм дає надію та радість”, – зазначається в пресрелізі фестивалю.

Земля блакитна, ніби апельсин/The Earth Is Blue As an Orange отримала головну нагороду кінофестивалю MajorDocs (Пальма, Майорка)! Це 28-ма відзнака для нашого фільму. Вітаю наших героїв і команду, ми зробили таке везуче дитя”, – написала Ірина Цілик після церемонії оголошення переможців, що відбулася ввечері суботи, 9 жовтня.

У фільмі “Земля блакитна, ніби апельсин” йдеться про сім'ю, яка живе в так званій «червоній зоні» Донбасу, де вже шостий рік тривають воєнні дії.

Буденність для цивільних людей у прифронтовій зоні докорінно змінилася. 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Обстріли у Красногорівці, де живуть герої стрічки, не припиняються. Але, попри всі труднощі, ця родина є дуже дружною і життєрадісною.

Мама й діти мають захоплення, грають на музичних інструментах і, що найцікавіше, знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.

вибір редакції
Читайте також:
Мистецтво
Український фільм «Будинок зі скалок» програв у боротьбі за «Оскар» фільмові про "кримнашиста" Олексія Навального
13 березня, 13:35
Мистецтво
В кінотеатрах України «Аватар: Шлях води» з’явиться наприкінці року – 15 грудня.
02.11.2022, 17:20
Мистецтво
Зібрані під час фестивалю гроші спрямують на підтримку поранених воїнів-кінематографістів, а також української кіноіндустрії
31.07.2022, 14:32
Мистецтво
Український фільм "Мати Апостолів" Зази Буадзе отримав нагороду за найкращий фільм і найкращу режисуру на Calella Film Festival в Іспанії
18.10.2021, 11:30
Полтава
22 вересня у Полтаві за ініціативи міського осередку "Просвіта" відбулася кінопрем'єра нової стрічки Михайла Іллєнка.
24.09.2021, 13:21
Життя
Моніка Анна Марія Беллуччі народилася в італійському місті з багатою історією - Чітта-ді-Кастелло.
26.06.2021, 18:01