Фінансова ревізія Єдиного ЗелеМарафону не на часі

ПОЛІТИКА
29 березня, 09:21
Фінансова ревізія Єдиного ЗелеМарафону не на часі

Подруга Зеленського Ольга Піщанська відмовилася проводити аудит використання бюджетних коштів, які виділялися на піар Єрмака-Зеленського

Перевірка Рахунковою палатою ефективного і цільового використання бюджетних коштів на фінансування Єдиного телемарафону відбудеться, «тільки-но з’явиться можливість».

Про це заявила керівниця Рахункової палати Ольга Піщанська в інтерв’ю «Главкому».

За словами керівниці Рахункової палати, на одному з останніх засідань більшістю голосів її члени відмовили у задоволенні пропозиції нардепа Ярослава Юрчишина стосовно проведення контролю щодо використання коштів держбюджету.

Йдеться про гроші, виділені Міністерству культури та інформаційної політики України у 2023 році за бюджетною програмою «Виробництво та трансляція телерадіопрограм для державних потреб, збирання, обробка та розповсюдження інформаційної продукції, фінансова підтримка системи державного іномовлення України» та щодо використання коштів державного бюджету, виділених Державному агентству України з питань кіно у 2022 році».

«Причина відмови проста – завантаженість інституції і фінансові обмеження. Однак це не означає, що ми взагалі відмовилися від запропонованої перевірки. Тільки-но з’явиться можливість, ми візьмемо цей запит в роботу», – пояснила нова керівниця Рахункової палати.

Ольга Піщанська
Ольга Піщанська

Нагадаємо, що державне підприємство «Парламентський телеканал «Рада» 2 січня 2024 року уклало договір зі столичним ТОВ «Кінокіт» (яке пов'язують з Кирилом Тимошенком) на виробництво телепрограм для цілодобового інформаційного марафону «Єдині новини #UAразом». Загальна вартість контракту – 104,9 млн грн.

Днями державне підприємство «Мультимедійна платформа іномовлення України» без тендерів роздало понад пів мільярда гривень на створення інформаційних програм і матеріалів для марафону. Третину від цієї суми (146,72 млн грн) отримало ТОВ «Ми – Україна» Ріната Ахметова.

У середньому одна година виробництва телеконтенту в компаніях Фірташа, Коломойського та Пінчука коштує понад 100 тис. грн.


10 січня Верховна Рада України призначила Ольгу Піщанську головою Рахункової палати.

Раніше Піщанська обіймала посаду голови Антимонопольного комітету України. 

Піщанська відома тим, що на її сестру оформлена вілла Зеленських в італійському Форте Деі Мармі вартістю понад 5 мільйонів доларів.

Фінансова ревізія Єдиного ЗелеМарафону не на часі_3

Світлана Піщанська була одним з найбільших спонсорів партії «Слуга Народу» серед фізичних осіб. Крім того, Світлана Піщанська пожертвувала у передвиборчий фонд Володимира Зеленського 445 тис. ₴. Вона розповідала журналістам, що знає Зеленського з дитинства і зростала з ним в одному дворі.

Нова керівниця Рахункової палати Ольга Піщанська також добре знайома з родиною президента Володимира Зеленського.

«Ми всі – з Кривого Рогу. Добре знайома з родиною президента. До нього та першої леді ставлюся з великою повагою. Але не хотіла б уточнювати деталі з міркувань безпеки. Зараз ми тісно не спілкуємося. Загалом мені – 48 років, тож маю чимале коло спілкування», – зазначила Піщанська в інтерв’ю.

У 2023 році  стало відомо, що довірена особа родини Зеленських Світлана Піщанська співпрацює з російським культурним центром у Франції.

Щороку з 2017 по 2021 включно до 50 дітей з Франції завдяки РКЦ їздили відпочивати на окуповану Московією територію України.

Очільниця Рахункової палати Ольга Піщанська так і не пояснила зв'язки її сестри з «Асоціацією російської культури міста Страсбурга».

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Кримінал
Його звинувачують у заволодінні державною землею на майже 300 мільйонів гривень
09:45
Кримінал
Його підозрюють у завданні збитків комунальному підприємству у розмірі 1,7 млн грн.
вчора, 17:36
Політика
Ексгенпрокурор часів Порошенка Ярема та його заступник Даниленко займаються поборами на евакуаторах у Києві
вчора, 17:04
Війна
Рівень постачання в окремі військові частини впав нижче 50% від потреби
вчора, 15:03
Опінії
Маловідомі факти з життя Третього слідчого відділу київського Теруправління ДБР
вчора, 10:04
Політика
Хто заробляє на виконанні фортифікаційних робіт в Запорізькій області?
20 квітня, 11:31