Поки у Гельсинкі більш як місяць тривають перемовини про створення нового коаліційного уряду, на Оландському архіпелазі стає гаряче.
Такі відомості з острівного адміністративного центру Марієгамну оприлюднив провідний суспільний мовник Суомі "Yleisradio", передає медіаагенція "Останній Бастіон".
Колишній фінляндський посол на Росії у 2012-2016 роках Ганну Гіманен вважає, що нині є чудова можливість відмовитися від принизливого Московського договору 1940 року і прибрати з Оландів дипломатичне представництво країни-агресорки.
«Іншої нагоди здихатися, вибачте на слові, російського консульства у Марієгамні у нас може і не бути. Зараз правильний момент для того, щоби закрити його, а будівлю передати на потреби українських біженців чи волонтерів, які допомагають Україні. На мій погляд, чинний режим РФ прямо-таки на блюдечку підніс нам цю можливість, і її варто розглянути невідкладно», – зауважив експрацівник міністерства закордонних справ Суомі.
До сьогодні Кремль видав наказ "заморозити" всі банківські рахунки фінляндських дипломатичних представництв у Москві та Санкт-Петербурзі, а також оголосив про закриття мурманського та петрозаводського відділень Генерального консульства Суомі.
Дзеркальне закриття російського консульства (по суті, будівлі, де десятиліттями гніздиться найчисельніше у Північній Європі кубло шпигунів країни-агресорки – прим. ред.) у Марієгамні, за твердженням Ганну Гіманена має бути прямим наслідком вищенаведених кроків Московії.
«Консульство на Оландських островах відкрили далекого 1940 року за умовами договору, продиктованого СССР. Наша країна змушена була підписати документ після програної Зимової війни. Консульство у Марієгамні – одностороння вигода, якою досі користується Кремль, а ми зазнаємо збитків, перш за все репутаційних, які впливають на нашу національну безпеку, навіть по приєднанню до Північноатлантичного альянсу», – підсумував експосол Суомі у Москві.
Своєю чергою, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що справа захисту, безпеки та оборони всієї фінляндської території – і континентальної, і острівної – у руках усіх громадян цієї північноєвропейської країни.