Created with Sketch.

Фінляндії слід негайно проситися у НАТО, – ексміністр Юссі Нійністьо

01.02.2022, 08:33
Фото: Lentoposti

Неврівноважені дії та ірраціональна логіка кремлівського "бункерного щура" спонукає Фінляндію замислитися над членством у НАТО.

Про це в інтерв'ю провідному мовнику північноєвропейської країни "Yle 1" заявив ексміністр оборони, а нині мер міста Каннус Юссі Нійністьо, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

За словами колишнього урядовця, Фінляндія мусить невідкладно подати заявку на членство у Північноатлантичному альянсі без проведення жодного всенародного референдуму.

«Гадаю, що ключову роль у нашому вступі до лав НАТО міг би зіграти президент. Уже назрів час, аби розпочати підготовку процесу входження до Альянсу, який роками відкладався. У мене на руках є результати свіжого громадського опитування, за якими понад 55% фінляндців воліє долучитися до НАТО, якби державне керівництво виступило з відповідною рекомендацією», – стверджує Юссі Нійністьо.

Водночас ексміністр схильний не довіряти чинній оборонній стратегії Європейського союзу, яку прямо називає "планом боягуза, що потурає агресору".

Адже як показала реакція Німеччини (провідної держави-члена ЄС – прим. ред.) на дії РФ щодо України, тільки на Сході Європи розуміють реальну небезпеку можливої великої війни.

«У мене стійке переконання, що у разі конфлікту континентального масштабу США з союзниками по НАТО надали б військову допомогу швидше Швеції, ніж Фінляндії. Тому, враховуючи цей факт, маємо проситися стати членом Альянсу, де нас зачекалися», – підсумував Юссі Нійністьо.

Своєю чергою, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", офіцерство Сил оборони Фінляндії хоче бачити країну у складі НАТО, але влада – проти.

Читайте також
Як Німеччина готується до війни
Війна
Чому наші рубежі оборони стають прохідними дворами?
Опінії
Верховний суд США підтримав заборону TikTok із 19 січня
Політика
Мер Нарви проти закриття естонсько-російського кордону
Світ
Новобранці ГУР склали присягу біля Аскольдової могили
Війна
Становлення та розвиток української контррозвідки
Політика