Фінські науковці розробили водостійкий матеріал
Інноваційна розробка відштовхує від себе будь-які рідини. Станом на сьогодні винахід поки тестують у лабораторних умовах.
Команді науковців з Університету Аалто у Гельсинкі під проводом доктора наук Робіна Раса вдалося створити водостійкий матеріал. Про результати свого дослідження вони повідомили на шпальтах галузевого видання Nature Chemistry.
Хіміки та фізики спільно вивчали процес, як вода стікає із твердих поверхонь на молекулярному рівні, після чого матеріалізували знання у рідкоподібний моношар. За словами науковців, їхня розробка «самоорганізується».
«Наш матеріал складання молекул, які формуються у захисну поверхню. Він є наскільки слизьким, що з нього стікають будь-які рідини, не затримуючися ні на секунду», — зазначають розробники.
Фінські дослідники перевірили ефективність матеріалу на зразках кремнію, які були вкриті плівкою на основі цього моношару. У результаті низки експериментів ефект зберігався незалежно від площі покриття.
Втім, через форму самого матеріалу його поки що неможливо використовувати у повноцінному виробництві. Отримані розробниками моношари наразі надзвичайно тонкі, тендітні, а отже можуть зруйнуватися після тривалого фізичного контакту.
«Ми хочемо продовжити нашу роботу, щоби зробити матеріал міцнішим і довговічнішим. Наша команда переконана, його можна буде використовувати у системах опалення, розморожування та захисту від запотівання», — прокоментував Робін Рас.