Фінські науковці розробили водостійкий матеріал

25.10.2023, 21:45
Фінські науковці розробили водостійкий матеріал
Фото: Google

Інноваційна розробка відштовхує від себе будь-які рідини. Станом на сьогодні винахід поки тестують у лабораторних умовах.

Команді науковців з Університету Аалто у Гельсинкі під проводом доктора наук Робіна Раса вдалося створити водостійкий матеріал. Про результати свого дослідження вони повідомили на шпальтах галузевого видання Nature Chemistry.

Хіміки та фізики спільно вивчали процес, як вода стікає із твердих поверхонь на молекулярному рівні, після чого матеріалізували знання у рідкоподібний моношар. За словами науковців, їхня розробка «самоорганізується».

«Наш матеріал складання молекул, які формуються у захисну поверхню. Він є наскільки слизьким, що з нього стікають будь-які рідини, не затримуючися ні на секунду», — зазначають розробники.

Фінські дослідники перевірили ефективність матеріалу на зразках кремнію, які були вкриті плівкою на основі цього моношару. У результаті низки експериментів ефект зберігався незалежно від площі покриття.

Втім, через форму самого матеріалу його поки що неможливо використовувати у повноцінному виробництві. Отримані розробниками моношари наразі надзвичайно тонкі, тендітні, а отже можуть зруйнуватися після тривалого фізичного контакту.

«Ми хочемо продовжити нашу роботу, щоби зробити матеріал міцнішим і довговічнішим. Наша команда переконана, його можна буде використовувати у системах опалення, розморожування та захисту від запотівання», — прокоментував  Робін Рас.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
СГ дрон DJI Agras T30 перебуває на озброєнні ЗСУ. Він може бути озброєний кулеметом ПКМ 7,62x54mmR і гранатометом Bullspike-AT.
26 січня, 11:45
Життя
Лідером списку інновацій, за версією впливового наукового журналу, — ліки проти ожиріння на базі пептиду GLP-1. Йдеться про «Ozempic».
20.12.2023, 06:00
Життя
Своїми інноваціями Швеція рятує життя і техніку Сил оборони України. Як і за гетьмана Мазепи шведи на боці тих, хто боронить Європу від зла.
19.12.2023, 06:00
Світ
В одному з найбільших оновлень ChatGPT, OpenAI запустила два нових способи взаємодії зі своїм застосунком
26.09.2023, 09:34
Світ
Майбутнє, яке раніше вважалося науковою фантастикою, нарешті стало дійсністю і країна висхідного Сонця доводить це на практиці.
08.09.2023, 18:16
Життя
Це має потенціал не тільки покращити виявлення генетичних захворювань, але й змінити наше розуміння генетичного різноманіття нашого виду
08.08.2023, 14:22