Франція передала Україні дві батареї ЗРК Crotale та ще дві MLRS

ВІЙНА
20.11.2022, 16:36
Crotale NG на шасі Pasi
Crotale NG на шасі Pasi

Франція планує навчити ще 2 тисячі вояків із 15 тисяч у межах європейської військової тренувальної програми для ЗСУ

Міністр збройних сил Французької республіки Себастьєн Лекорню оголосив про постачання Україні двох зенітних батарей ЗРК Crotale, які були анонсовані президентом Еммануелем Макроном у жовтні.

Про це Лекорню заявив в інтерв’ю Journal du Dimanche .

“Так, дві батареї ракет Crotale. Але ми також вивчаємо український попит на контрбатарейні радари, тому що раннє виявлення ударів має вирішальне значення. Ми також доставляємо дві реактивні системи залпового вогню для глибшого наземного удару”, – сказав Лекорню, очевидно, маючи на увазі французький варіант M270 MLRS.

“Нам немає чого соромитися. Якщо підсумувати всю нашу військову допомогу, ми входимо до першої п’ятірки країн”, – сказав він.

Себастьєн Лекорню зазначив, що Франція не лише постачає “корисну, надійну, а іноді й надсучасну зброю, таку як гармати CAESAR”, а і є одним із найбільших вкладників до Європейського фонду миру для України.

“Тож ми платимо і за те, що дають інші”, – сказав Лакорню.

“Ми змусили парламент проголосувати за фонд підтримки [на 200 млн євро], який дозволяє Україні мати відкритий рядок бюджету, який вони можуть використовувати для замовлення корисного обладнання у наших французьких компаній, таких як бронеавтомобілі “Бастіон” чи понтонні мости, або для обслуговування уже переданого озброєння”, – додав міністр.

За його словами, Франція вже забезпечила навчання 400 українських військових – навідників, операторів ППО, механіків – для роботи на переданому озброєнні та планує навчити ще 2 тисячі вояків із 15 тисяч у межах європейської військової тренувальної програми для ЗСУ.


Довідково

Crotale NG - це доволі ефективний ЗРК малої дальності дії розробки кінця 80-х початку 90-х років, який належить до армійського засобу ППО і за час свого існування проходив оновлення.

Цей комплекс має "морське коріння" та серійно встановлюється на фрегати типу La Fayette, а у сухопутній версії на рухоме шасі або на причіпній платформі.

Дальність знищення цілей становить до 10 км, висота ураження цілей до 6 км. Архітектура комплексу передбачає встановлення всього комплексу на одне шасі на якому розміщується оглядова РЛС з дальністю виявлення літаків до 20 км, РЛС супроводження цілей та оптико-електронну систему виявлення цілей, яка, в залежності від погодних умов забезпечує виявлення на відстані від 10 до 19 км.

Комплекс забезпечує пуск до 8 ракет VT-1 з радіокомандою системою наведення, вони забезпечують перехоплення цілей зі швидкістю до 1800 км/год. VT-1 має велику маневровість та здатна витримувати перевантаження до 35g, а швидкість становить до 3,5 Маха.

Кількість цілей, які можуть обстрілюватись одночасно складає до 4 одиниць, а швидкість реакції комплексу складає лише п'ять секунд завдяки цифровізації комплексу.

Crotale NG на несамохідному шасі
Crotale NG на несамохідному шасі

Таким чином Crotale NG має вкрай високі характеристики, які дозволяють його використовувати, як у прифронтовій зоні для знищення літаків та вертольотів противника, та й у тилу для перехоплення крилатих ракет.

Мало того, Crotale NG також знаходиться на озброєнні Греції - 9 одиниць та Фінляндії - 20 одиниць під назвою ITO 90.

Тобто не виключно, що окрім Франції ці ЗРК можуть бути передані й цими країнами.

Пуск ракети VT-1 з локалізованої корейської версії K-SAM Pegasus
Пуск ракети VT-1 з локалізованої корейської версії K-SAM Pegasus

Окрім того, у Південній Кореї стоїть на озброєнні доволі значна кількість локалізованої версії K-SAM Pegasus - 114 одиниць, що також говорить про відносну доступність ракет до ЗРК у випадку необхідності.

Читайте також:
Світ
Австралійський есмінець HMAS Brisbane випробував американську крилату ракету Tomahawk.
10 грудня, 16:43
Війна
Німеччина передасть системи IRIS-T та танки Leopard до кінця року.
02 грудня, 17:05
Війна
Уряд Південної Кореї заявив, що експортувати зброю в Україну складно.
28 листопада, 17:05
Політика
Правоцентрист Яак Мадісон звинуватив уряд Німеччини у саботажі задля угоди із РФ. Ціна цього — безпека Європи, куплена українською кров'ю.
28 листопада, 14:59
Війна
Сили оборони України наразі мають у своєму розпорядженні близько 50 американських далекобійних ракет ATACMS
20 листопада, 16:51
Світ
Єменські хусити мають сучасне озброєння, включаючи ракети, які здатні демонструвати ефективні можливості
16 листопада, 16:16