ФСБшники погрожують вбивством незаконно засудженому члену Правого сектора Шумкову

ПОЛІТИКА
24.03.2020, 14:38
Олександр Шумков
Олександр Шумков
Фото: atr.ua

Український омбудсмен закликала представників міжнародних правозахисних організацій та дипломатів негайно відреагувати на ситуацію.

Силовики країни-агресора РФ погрожують незаконно засудженому громадянину України Олександру Шумкову вбивством.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук український написала український омбудсмен Людмила Денисова.

«Протягом тривало часу до Олександра Шумкова застосовується фізичний та моральний тиск з боку працівників Федеральної служби безпеки РФ», – повідомила Денисова.

Вона зазначила, що політв'язня змушують давати неправдиві свідчення проти іншого громадянина України за сфабрикованою кримінальною справою, а в разі ненадання таких свідчень погрожують тим, що він ніколи не повернеться на Батьківщину живим.

Крім того, адміністрація виправної колонії не надає можливість нашому громадянину відправляти та отримувати листи від рідних, чим грубо порушує його право на зв’язок із зовнішнім світом, що гарантоване пунктом 37 Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями.

«Вимагаю від Уповноваженого з прав людини в РФ терміново забезпечити дотримання прав Олександра Шумкова – припинити фізичний та психологічний тиск на громадянина України та забезпечити йому можливість контактувати із зовнішнім світом, зокрема здійснювати листування та телефонні дзвінки», – додала Денисова.

Вона також закликала представників міжнародних правозахисних організацій та дипломатичний корпус негайно відреагувати на грубі порушення прав громадянина України на життя, особисту свободу та недоторканість, а також спілкування, що гарантовані міжнародними конвенціями обов’язок виконання яких взяла на себе країна агресор.

вибір редакції
Читайте також:
Під Мінськом будують великий концтабір для політичних в'язнів.
05 серпня, 19:40
На сьогодні доля Тимура Тумгоєва, якого уряд Петра Порошенка таємно видав путінському режиму, знаходиться у руках каральних органів РФ.
09 липня, 10:15
Вчора дружина затриманого в Криму журналіста Владислава Єсипенка влаштувала одиночний пікет під Офісом президента
08 липня, 17:30
Він був затриманий разом із Сенцовим і сидів в Магадані, Москві та Батайську.
07 травня, 19:50
Засуджений російськими терористами у справі «українських диверсантів» Олексій Бессарабов звернувся до держсекретаря США Ентоні Блінкена.
05 травня, 17:37