ФСБшники погрожують вбивством незаконно засудженому члену Правого сектора Шумкову

ПОЛІТИКА
24 березня, 14:38
Олександр Шумков
Олександр Шумков
Фото: atr.ua

Український омбудсмен закликала представників міжнародних правозахисних організацій та дипломатів негайно відреагувати на ситуацію.

Силовики країни-агресора РФ погрожують незаконно засудженому громадянину України Олександру Шумкову вбивством.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук український написала український омбудсмен Людмила Денисова.

«Протягом тривало часу до Олександра Шумкова застосовується фізичний та моральний тиск з боку працівників Федеральної служби безпеки РФ», – повідомила Денисова.

Вона зазначила, що політв'язня змушують давати неправдиві свідчення проти іншого громадянина України за сфабрикованою кримінальною справою, а в разі ненадання таких свідчень погрожують тим, що він ніколи не повернеться на Батьківщину живим.

Крім того, адміністрація виправної колонії не надає можливість нашому громадянину відправляти та отримувати листи від рідних, чим грубо порушує його право на зв’язок із зовнішнім світом, що гарантоване пунктом 37 Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями.

«Вимагаю від Уповноваженого з прав людини в РФ терміново забезпечити дотримання прав Олександра Шумкова – припинити фізичний та психологічний тиск на громадянина України та забезпечити йому можливість контактувати із зовнішнім світом, зокрема здійснювати листування та телефонні дзвінки», – додала Денисова.

Вона також закликала представників міжнародних правозахисних організацій та дипломатичний корпус негайно відреагувати на грубі порушення прав громадянина України на життя, особисту свободу та недоторканість, а також спілкування, що гарантовані міжнародними конвенціями обов’язок виконання яких взяла на себе країна агресор.

Читайте також:
Некомпетентність влади, на думку аналітика, є безпрецедентною.
09:16
Раніше паблік перебував у так званому «тіньовому бані».
07:07
Наразі законопроєкт про землю має близько 700 правок.
06:07
«Влада блокує виробництво вітчизняних тестів на коронавірус, які дешевші за іноземні аналоги».
вчора, 18:59
Учасники обговорили ситуацію на Донбасі та обмін полоненими.
вчора, 09:28
Адміністрація соцмережі відмовляється видаляти сторінки «міністерств ДНР».
вчора, 07:16