G20 досі вважає Україну сферою впливу Москви

ПОЛІТИКА
14 вересня, 21:12
G20 досі вважає Україну сферою впливу Москви
Фото: Facebook

Глобальний порядок денний ігнорує російський геноцид української нації. "Сильним світу цього" важливіші власні кишені та інтереси.

Так, під час саміту G20 (9-10.IX.2023) у Нью-Делі в підсумковій декларації учасниками не було засуджено агресію РФ проти України. Загальні слабкі формулювання дають підстави говорити про перехід проблематики російсько-української війни на периферію інтересів глобальних гравців – країн "Великої двадцятки" та Європейського союзу.

Всі разом вони складають до 90% світового валового національного продукту та мають у своєму складі близько двох третин населення (~ 5-6 мільярдів осіб). Це вагомі фактори, погодьтеся.

Деструктивним кроком проти національних інтересів України стала також активність Реджепа Тайпа Ердогана, який вслід за Генеральним Секретарем ООН Антоніу Ґуттеришем просив світових лідерів полегшити страхування російського експорту харчових продуктів і добрив компанією "Lloyd's". А ще, що показово, знову підключити Москву до системи "SWIFT" для міжнародних платежів.

Із позитивів саміту можна відзначити те, що очільник країни-агресора був відсутній (попри те, що Індія не ратифікувала Римський статут міжнародного суду). Відтак РФ  представляв воєнний злочинець Сєргєй Лавров.

Несподіванкою для організаторів саміту стала відсутність президента КНР Сі Цзіньпіня. Показово його замінив прем'єр-міністр КНР товариш Лі Цян, який ніколи раніше не працював у центральному уряді.

Також знаковою э ініціатива президента США Джозефа Байдена започаткувати глобальний інфраструктурний проєкт, альтернативний китайському "Один пояс – один шлях". Мова йде про логістичний маршрут, прокладений з Індії через країни Аравійського півострова через Середземне море до країн ЄС.

Які ж маємо на тепер наслідки? Крім часткової дипломатичної ізоляції РФ і спроби економічного витіснення її союзниці КНР за допомогою Індії з лідерів азійських країн, саміт G20 не має позитивних наслідків для України.

Автор : Юрій Михальчишин
Читайте також:
Світ
Роками фінляндські чиновники дозволяли багатіям із країни-агресорки купувати нерухомість на своїй території. Нині від них одні проблеми.
24 вересня, 17:22
Політика
Делегація із комуністичного Китаю нещодавно завітала до Херсонеського історико-археологічного музею-заповідника у Севастополі.
13 вересня, 20:03
Політика
Ідейний лівак із Портуґалії товариш Антоніу Ґутерриш відпрацьовує російську і китайську зарплатню, бо ці режими йому світоглядно ближчі.
13 вересня, 19:15
Політика
Найприкріше, що фахівці у галузі постсовєцького простору досі розглядають Україну за бунтівну частину вигаданої "російської цивілізації".
07 вересня, 19:47
Політика
Найбільше і найчастіше агентів комуністичного китайського режиму цікавлять американські стратегічні та військові об'єкти.
05 вересня, 17:53
Політика
РФ-Московія все ще зберігає частковий вплив на тих громадян у сусідніх країнах, які тужать за спочилою совєцької та царською імперією.
01 вересня, 21:59