G20 досі вважає Україну сферою впливу Москви

ПОЛІТИКА
14.09.2023, 21:12
G20 досі вважає Україну сферою впливу Москви
Фото: Facebook

Глобальний порядок денний ігнорує російський геноцид української нації. "Сильним світу цього" важливіші власні кишені та інтереси.

Так, під час саміту G20 (9-10.IX.2023) у Нью-Делі в підсумковій декларації учасниками не було засуджено агресію РФ проти України. Загальні слабкі формулювання дають підстави говорити про перехід проблематики російсько-української війни на периферію інтересів глобальних гравців – країн "Великої двадцятки" та Європейського союзу.

Всі разом вони складають до 90% світового валового національного продукту та мають у своєму складі близько двох третин населення (~ 5-6 мільярдів осіб). Це вагомі фактори, погодьтеся.

Деструктивним кроком проти національних інтересів України стала також активність Реджепа Тайпа Ердогана, який вслід за Генеральним Секретарем ООН Антоніу Ґуттеришем просив світових лідерів полегшити страхування російського експорту харчових продуктів і добрив компанією "Lloyd's". А ще, що показово, знову підключити Москву до системи "SWIFT" для міжнародних платежів.

Із позитивів саміту можна відзначити те, що очільник країни-агресора був відсутній (попри те, що Індія не ратифікувала Римський статут міжнародного суду). Відтак РФ  представляв воєнний злочинець Сєргєй Лавров.

Несподіванкою для організаторів саміту стала відсутність президента КНР Сі Цзіньпіня. Показово його замінив прем'єр-міністр КНР товариш Лі Цян, який ніколи раніше не працював у центральному уряді.

Також знаковою э ініціатива президента США Джозефа Байдена започаткувати глобальний інфраструктурний проєкт, альтернативний китайському "Один пояс – один шлях". Мова йде про логістичний маршрут, прокладений з Індії через країни Аравійського півострова через Середземне море до країн ЄС.

Які ж маємо на тепер наслідки? Крім часткової дипломатичної ізоляції РФ і спроби економічного витіснення її союзниці КНР за допомогою Індії з лідерів азійських країн, саміт G20 не має позитивних наслідків для України.

Автор : Юрій Михальчишин
Читайте також:
Війна
Гібридна війна загрожує НАТО серйозними втратами та дестабілізує Європу
03 січня, 10:13
Економіка
Внесені 16 грудня поправки ЄС до торгових обмежень спонукали діяти уряд альпійської держави. Швейцарський нейтралітет тріскається по швах.
25.12.2024, 21:49
Економіка
Канцлери Герхард Шрьодер та Анґела Меркель діяли не в інтересах своїх співгромадян. Монад чверть століття Берлін свідомо догоджав Москві.
15.12.2024, 18:41
Світ
Гельсинкі закликає інші західні столиці утриматися від накидання Києву свого досвіду. Нинішня ситуація суттєво різниться від подій 1940-х.
15.12.2024, 12:56
Економіка
Комуністичний Китай першим здійснив хід конем, не сподіваючись на милість США. Новому-старому господарю Білого дому доведеться відповідати.
06.12.2024, 07:19
Економіка
Новий-старий президент США серйозно налаштований боротися із засиллям КНР у світі. Проте як досвідчений бізнесмен здатен вигідно домовитися.
21.11.2024, 14:45