Газоносні ділянки на Полтавщині поза конкурсом готують для оточення Авакова

ПОЛТАВА
24.12.2017, 09:55
Газоносні ділянки на Полтавщині поза конкурсом готують для оточення Авакова

Держгеонадр віддасть 11 газоносних площ на Полтавщині на позаконкурсній основі компанії, що пов’язана з оточенням Арсена Авакова.

До нового року Державна служба геології та надр може розподілити ще мінімум 11 великих газоносних площ Полтавської області.

Усі ці ділянки при президенті Януковичі належали фірмі «Голден Деррік» і у перший рік президентства Порошенка були у неї відібрані.

Заявки на позаконкурсне оформлення цих площ подало в Держгеослужбу ТОВ «Ангро інцест». Газовидобувачі про цю компанію знають мало.

«Ангро інцест» засноване Романом Дружбіним. Він відомий як бізнес-партнер за ТОВ «Центральна нафтогазотранспортна компанія» Олександра Павлюченка – помічника народного депутата від «Народного фронту» Ігоря Котвицького.

Останнього називають довіреною особою глави МВС Арсена Авакова.

5 грудня Держгеослужба провела позаконкурсне переоформлення спецдозволів на 19 газоносних площ у Полтавській області.

Усі ці ділянки перейшли ТОВ «Іст юроуп петролеум», яке донедавна називалося «Голден Деррік».

У каденцію президентства Віктора Януковича на «Голден Деррік» на позаконкурсній основі оформили три десятки газових площ у Полтавській області, включаючи 19 згаданих.

Після зміни влади у 2014 році всі ці ліцензії компанія втратила.

Нинішнім бенефіціаром компанії «Іст юроуп петролеум» є Павло Фукс, який викупив цю компанію у міністра енергетики часів Віктора Януковича Едуарда Ставицького.

За словами учасників ринку, контроль над родовищами потрібен політичним групам і їхнім компаніям для того, щоб виставити їх на продаж.

Дефіциту інтересу інвесторів до цих активів точно не буде. Йдеться про 70% території Полтавської області – базового регіону виробництва природного газу в країні.

Читайте також:
Поліція з’ясовує місце перебування п’ятого підозрюваного, адже за адресою місця проживання його не було.
17:47
25 лютого у Полтаві відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з бджільництва.
17:35
Правоохоронці Полтави та Кременчука викрили мережу нелегальних гральних закладів, що маскувалися під клуб спортивного покеру.
10:05
Місцеві мешканці ремонтують дороги за власний кошт.
вчора, 17:55
Дошка буде встановлена на будинку, в якому мешкав Джохар Дудаєв.
вчора, 10:38