Гелікоптер Ingenuity показав, як виглядає захід сонця на Марсі

11 березня, 14:28
NASA/JPL-Caltech
NASA/JPL-Caltech

На фотографії заходу Сонця видно, як зірка стоїть над горизонтом та вершинами пагорбів

Гелікоптер NASA Ingenuity здійснив свій 45 політ на Марсі, під час якого він пролетів приблизно 0,5 кілометра. Крім того, він зробив чудовий знімок заходу сонця на Червоній планеті.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на Space.com.

Як зазначає видання, вертоліт продовжує здійснювати польоти навколо кратера Єзеро. Він уже пролетів у кілька разів більше, ніж планували спеціалісти місії.

Маленький гелікоптер разом зі своїм «другом», марсоходом Perseverance, прибув на Марс у лютому 2021 року. А вже через кілька місяців, у квітні 2021 року, він здійснив свій перший політ.

Спочатку Ingenuity мав просто продемонструвати можливість здійснення польотів у тонкій марсіанській атмосфері. Але фахівці продовжили його місію, тепер він допомагає марсоходу вивчати кратер у пошуках слідів стародавнього життя на Червоній планеті.

45 і 46 польоти вертоліт здійснив з різницею в три дні, а новий, 47 політ, може здійснити будь-якого дня.

Через відстань між Марсом і Землею, зв'язок з апаратом може затримуватися від п'яти до 20 хвилин, залежно від положення планет. Тому вертоліт спроектований так, щоб він міг злітати, здійснювати політ та посадку самостійно.

Команда місії на Землі програмує політ, а потім чекає на підтвердження, що він пройшов успішно. Камери на борту Ingenuity роблять фотографії, які допомагають визначити подальші дії для вертольота та марсоходу.

Читайте також:
Життя
Подію зафіксували дослідники з Університету Осаки. Вони зауважують, що вперше 30 років планета зазнала потужного космічного випромінювання.
26 листопада, 16:29
Життя
Науковці з Університету Аризони досліджують його потенціал для підтримки життя. Виявлений фосфор знаходиться у газовій хмарі WB89-621.
20 листопада, 21:33
Світ
Він знову вибухнув.
18 листопада, 16:57
Життя
Приголомшливе відкриття допоможе відповісти на багато питань. Зокрема, чому планета, схожа на Землю, виявилася не придатною для життя.
13 листопада, 21:32
Світ
Компанія все ще очікує на отримання остаточного дозволу з боку регулюючих органів США
11 листопада, 13:31
Світ
Стартовий майданчик підтримує ракету Spectrum, розроблену для доставки близько 1000 кг вантажу на орбіту.
04 листопада, 08:27