Гелікоптер Ingenuity показав, як виглядає захід сонця на Марсі

11 березня, 14:28
NASA/JPL-Caltech
NASA/JPL-Caltech

На фотографії заходу Сонця видно, як зірка стоїть над горизонтом та вершинами пагорбів

Гелікоптер NASA Ingenuity здійснив свій 45 політ на Марсі, під час якого він пролетів приблизно 0,5 кілометра. Крім того, він зробив чудовий знімок заходу сонця на Червоній планеті.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на Space.com.

Як зазначає видання, вертоліт продовжує здійснювати польоти навколо кратера Єзеро. Він уже пролетів у кілька разів більше, ніж планували спеціалісти місії.

Маленький гелікоптер разом зі своїм «другом», марсоходом Perseverance, прибув на Марс у лютому 2021 року. А вже через кілька місяців, у квітні 2021 року, він здійснив свій перший політ.

Спочатку Ingenuity мав просто продемонструвати можливість здійснення польотів у тонкій марсіанській атмосфері. Але фахівці продовжили його місію, тепер він допомагає марсоходу вивчати кратер у пошуках слідів стародавнього життя на Червоній планеті.

45 і 46 польоти вертоліт здійснив з різницею в три дні, а новий, 47 політ, може здійснити будь-якого дня.

Через відстань між Марсом і Землею, зв'язок з апаратом може затримуватися від п'яти до 20 хвилин, залежно від положення планет. Тому вертоліт спроектований так, щоб він міг злітати, здійснювати політ та посадку самостійно.

Команда місії на Землі програмує політ, а потім чекає на підтвердження, що він пройшов успішно. Камери на борту Ingenuity роблять фотографії, які допомагають визначити подальші дії для вертольота та марсоходу.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Rolls-Royce побудує ядерний реактор на Місяці
18 березня, 13:44
Життя
Ймовірність зіткнення є для 2046 року. Астероїд у два-три рази більше за Челябінський метеорит
11 березня, 11:19
Життя
Лауреати Нобелівської премії з фізики довели, наш світ – єдиний океан енергії. Він виникає і за секунди зникає, пульсуючи знову і знову...
17 лютого, 19:32
Світ
Місія Ax-2 на крок наближає Axiom Space до створення комерційної космічної станції на низькій навколоземній орбіті
15 лютого, 11:37
Світ
До запуску SpaceX ще належить провести важливе статичне вогневе випробування всіх 33 двигунів ракети
06 лютого, 14:53
Життя
За даними NASA, комету можна буде побачити в бінокль на ранковому небі Північної півкулі протягом більшої частини січня.
10 січня, 13:22