Генерал СБУ Кузнєцов організував прибутковий бізнес на обміні полонених

КРИМІНАЛ
28 липня, 15:27
Геннадій Кузнецов
Геннадій Кузнецов

«Свіжої зради вам».

Генерал СБУ Геннадій Кузнєцов користаючись участю в трьохсторонній контактній групі, яка була сформована як уповноважена група представників України, ОБСЄ та Росії для полегшення дипломатичного вирішення війни на сході України, організував бізнес на обміні полонених.

Про це у себе на сторінці у Фейсбук повідомив нардеп Ігор Луценко.

«Поки по усій країні йдуть теракти (на щастя, здебільшого без жертв), чим, ви думаєте, займається Антитерористичний центр СБУ і куратор усіх обмінів генерал Кузнєцов? Він робить далі бізнес на полонених і продовжує блокувати визволення з полону росіян тих, хто в першу чергу цього потребує», – пише нардеп.

У відповідях на звернення депутата, СБУ штампує відвертий ctrl C – ctrl V з випадкових абзаців тексту, щоб формально надати відповідь, але нічого не сказати по суті.

Тим часом, Луценко зазначає, що бізнес чекіста працює за наступною схемою: наприклад, у ДНР та ЛНР утримується два десятки українських військовослужбовців і бойовики готові їх обміняти на своїх комбатантів. Але список тих, кого хоче забрати українська сторона, складається в штабі Антитерористичного центру при СБУ і в цей список начальник штабу генерал-майор СБУ Геннадій Кузнецов включає лише 2 або 3 українських солдати. А решта 15 – 20 осіб – це бізнесмени, які проживають на окупованій території і яких бойовики затримують спеціально для того, щоби вони заплатили за включення їх в український список на обмін.

За інформацією Ігоря Луценка, до списку потрапляли навіть колишні бойовики чи їх посібники, які чимось провинились перед окупаційною владою й потрапили до в’язниці.

«Місце в списку коштує від 30 до 80 тисяч доларів і в ході «обміну» 29 грудня 2019 року гроші заплатив кожний другий з тих, кого Україна забрала з в’язниць ДНР або ЛНР», – поінформував нардеп.

Також на підтвердження попередніх слів Луценко розповів про долю В’ячеслава Засипка, якого обвинувачують у шпигунстві на користь України, за що тримають не просто по СІЗО Донецька та околиць, а в штрафних ізоляторах, а в період після затримання (це більше півтора року тому) навіть катували струмом.

«При цьому, у Засипка – серйозні проблеми зі здоров’ям і без катувань та ізоляторів. За рік до потрапляння у полон він отримав важкі опіки лівої частини тіла. Чоловік пережив декілька складних операцій і потребує медичної допомоги. На відео, розтиражованому одним з російських пропагандистських телеканалів, він і сам каже, що ледь пересуває ногами».

Утім, СБУ не докладала жодних зусиль для його звільнення, хоча перебування у полоні – це постійний ризик смерті для В’ячеслава. У попередні обміни Засипка, звісно, не потрапив.

«Коли ми разом з правозахисниками почали через звернення розбиратися, чому так, чому ніяких зусиль з боку СБУ – то з відповідей виникла підозра, що Служба цілеспрямовано блокує обмін справжніх бранців, і замість них займається визволенням з донецьких та луганських тюрем звичайних кримінальників. На цю думку мене наштовхнув той беззаперечний факт, що Антитерористичний центр СВІДОМО відмовляється надіслати запит про находження Засипка у полоні в «ДНР», – додав Луценко.

Він також нагадав процедуру обміну, за якою, перед тим, як міняти полонених, потрібно узгодити списки на обмін в рамках Тристоронньої контактної групи (ТКГ). А списки формуються із тих, кого кожна зі сторін визнає як утримуваного у себе.

Отож, щоб виміняти у росіян того ж Засипка, потрібно, щоб вони офіційно через ТКГ визнали, що він у них, у відповідь на офіційний запит від нашої сторони (тобто пана Кузнєцова).

Кузнецов до сих пір так і не зробив такий офіційний запит щодо Засипка через ТКГ. Попри численні наші звернення депутатів та правозахисників надсилаючи формальні відповіді.

Окрім того, Луценко навів віхи з біографії «бравого генерала» СБУ, який ще в 2011 році за недбале ставлення до військової служби був засуджений вироком Печерського районного суду Києва.

Пізніше, поновившись на роботі в СБУ, Кузнєцов під виглядом антитерористичних навчань забезпечував охоронні заходи на естрадних концертах.

До речі, для охорони концертів Кузнецов незаконно залучав своїх підлеглих, яким оформлював відрядження в зону АТО й підробляв документи, на підставі яких цим так званим офіцерам на час відрядження в два рази збільшувалась зарплатня та встановлювався перерахунок до вислуги років за коефіцієнтом 1 до 3. Але в дійсності в зону АТО вони не виїздили, ніякого бойового завдання не виконували.

Читайте також:
Міністерство охорони здоров'я взялося перекроювати адміністративно-територіальні межі України без нашої на те згоди.
09:59
Багатостраждальна, заплакана українська парсуна днями отримала два відчутні і образливі ляпаси.
01 серпня, 20:04
Під прикриттям спектаклю «слуги» йдуть на чергові поступки Путіну, саме такою і була головна ціль цього всього дійства.
23 липня, 20:01
Масова зрада є чорною плямою на репутації спецслужби.
21 травня, 13:56
Співробітники ЦСО «А» СБУ затримали зловмисника, який захопив заручника у відділенні «Універсал банк» в БЦ «Леонардо»
17:10
Правоохоронці за тривогою прибули на виклик до київського бізнес-центру "Леонардо", де нібито перебуває озброєний чоловік.
13:37