Генеральний план розвитку Полтави Геннадія Сікалова

ПОЛТАВА
05.10.2015, 12:19

Прес-конференція кандидата на посаду міського очільника Полтави Геннадія Сікалова, лідера ГО «Останній Бастіон» та його Генеральний план розвитку Полтави.

2 жовтня я був присутній на сесії обласної ради, де вперше за останній час в Полтаві і вдруге в Полтавські області побачив бажання громади впливати на своє майбутнє та майбутнє своїх дітей. Завдяки активним діям різних політичних партій та громадських активістів, депутати обласної ради зняли з порядку денного питання про надання 22 спеціальних дозволів на дослідно-промислову розвідку газовим компаніям, що розташовані у Полтаві, Києві тощо.

Чому це важливо? Газ – головна складова тарифів не тільки на теплопостачання, але й на електроенергію та всі інші. У тому, що полтавська громада й «Останній Бастіон», зокрема, на цій сесії облради не дали чиновникам розкрасти запаси нафти й газу й відповідно підняти ціни на енергоносії і тарифи ще більше, я вбачаю активність і зацікавленість людей у покращенні рівня свого життя.

Але зусиль звичайних людей і активістів замало. Чинна міська й обласна влада найчастіше воліє не дослухатися до думки полтавців і не бачити їхніх проблем.

Натомість, люди приходять до «Останнього Бастіону», особисто до мене. Генеральний план розвитку міста, який я як міський голова втілюватиму – це результат клопіткої роботи протягом тривалого часу, який включає в себе розв’язання найголовніших проблем, що стосуються кожного полтавця і покликаний покращити рівень життя мешканців нашого міста:

ІНВЕНТАРИЗАЦІЯ ЗЕМЕЛЬ.

Я довго думав над першочерговим завданням програми розвитку Полтави. Переконаний, що майбутній міський голова має провести інвентаризацію земель і комунальної власності міста. Це, безперечно, буде правильним кроком, оскільки за 23 роки незалежності України Полтава втратила понад 70% комунальної власності та більш як 50% своєї землі що, стала надбанням колишніх міських голів і рад, була роздана чиновникам унаслідок їхніх корупційних схем. Бюджет Полтавської міської ради, а отже й усі мешканці міста від земельних крадіжок не отримали нічого. Інвентаризація комунальної власності й земель міста – першочергове завдання мене, як потенційного очільника міста.

ТАРИФИ. 

«Полтаватеплоенерго» і «Полтававодоканал» конче треба повернути з обласного підпорядкування в міське. Комунальне підприємство, що функціонує за межами юридичного впливу депутатів міської ради, уже апріорі не може призначати тарифи, які будуть справедливими й неупередженими для мешканців Полтави. Наразі, тарифи для населення є непідйомними, і це ще не почалися морози, коли вартість за тепло й водопостачання знову зросте.

ДОРОГИ.

Інвестиційна привабливість міста можлива лише за наявності гарної мережі комунікацій, логістики, розвиненої інфраструктури. Без нормальних доріг, неможливо залучити жодного з інвесторів у Полтаву. Я не можу серйозно ставитися до так званого ремонту доріг, який відбувається зараз. Нормальний ремонт доріг неможливий без генерального плану міста. Нинішній міський голова переконує мене, що цей план є, але це неправда. За генеральним планом Полтави, в історичному центрі міста не можна споруджувати висотні будинки, тільки п’ятиповерхові. Але ми бачимо, що міська влада дає дозвіл на будівництво десятиповерхівок у центрі міста, на території, захопленій у міноборони. Який же це генеральний план міста? Потім до цих незаконно збудованих споруд абияк підводять комунікації, риють проїжджі частини доріг, забувають їх заасфальтувати. Подивіться на стан доріг, хідників. Це треба змінювати докорінно.

ОСВІТА за знання, а не за гроші. Обов’язково слід звернути увагу на працевлаштування випускників ВНЗ. Люди 5 років навчаються, оволодівають певною спеціальністю. Але молодому спеціалісту самому по собі влаштуватися за фахом надзвичайно складно. Тому молодь іде працювати офіціантами, прибиральниками тощо. Я не маю нічого проти жодної професії, але безглуздо втрачати фахівця, який би міг приносити користь закладу, підприємству, місту, країні. Я за те, щоб людина працювала, відповідно до отриманої спеціальності, тому міський голова і міська влада мають сприяти працевлаштуванню випускників вишів саме за фахом.

Але університет – це остання ланка освітньої системи. Не слід забувати про дитсадки, школи, які зараз мають вкрай бідну матеріально-технічну базу. Немає парт, що виконують профілактику сколіозу, існують проблеми зі спортивним знаряддям, інвентарем. Зараз військкомати бракують шалений відсоток призовників через серйозні проблеми зі станом здоров’я. За радянського союзу в Полтавській області майже 100% призовників були придатні до служби в лавах армії, тобто, були здоровими. Зараз цей відсоток сильно впав. А все починається зі садка й школи. Тому я зобов’язуюся звернути увагу на дошколят, школярів і студентів та сприяти виховним і навчальним закладам у покращенні фізичного стану та інтелектуального рівня наших дітей, оскільки вони – наше майбутнє.

МЕДИЦИНА.

Створити міську комунальну мережу аптек – моє завдання, що має допомогти літнім людям. Зараз існує обласна мережа аптек «Ліки Полтавщини». Наше видання вже писало за керівницю цієї мережі, яка виписала собі премій на 500 тисяч гривень. Яка може йти мова про адекватну ціну на ліки для пенсіонерів, літніх людей? Звідки їм брати гроші на пігулки, коли вони останні копійки віддають на лікування?

Я вже окреслив шляхи вирішення питанню доступних цін на медичні препарати шляхом створення мережі міських комунальних аптек. У комунальній власності міста, навіть після розкрадання її Матковським і Мамаєм, ще залишилися приміщення, в яких можна розташувати такі аптеки. Тоді вони не будуть сплачувати кошти за оренду приміщень і, відповідно, не будуть цю суму закладати у вартість препаратів. Таким чином, ліки дешевшають на 15-20%. Це дієвий механізм, на відміну від передвиборчих разових аптечок.

ЦІНА НА ГАЗ. 

На сесії облради, коментуючи слова Петра Ворони, що область підписала інвестиційний договір з «Укргазвидобуванням» на 19 мільйонів гривень, я зазначив Петру Вороні, що кошти, які область вибила з ДК «Укргазвидобування» - це копійки. Ділимо суму договору на вартість блакитного палива й отримуємо 2 мільйони 317 тисяч метрів кубічного газу. Але такий об’єм дає одне невеличке родовище в Полтавській області за добу! А таких родовищ на Полтавщині 200-300. Фактично, продавши тарифи на газ за 19 мільйонів гривень, Полтавська облдержадміністрація та Полтавська обласна рада нівелюють питання нафтогазового комплексу в Полтавській області.

Собівартість газу в умовах розвитку підприємства складає 60 доларів за 1000 кубометрів. Свого часу Юлія Тимошенко на чолі уряду підписала договір із Росією на постачання газу для населення України по 500 доларів за 1000 кубометрів. Уявіть різницю, 60 і 500 доларів! Не вважайте за популізм мою обґрунтовану пропозицію як кандидата на посаду міського голови, що саме Полтавська юридична особа, навіть та сама міська влада, може створити окреме комунальне підприємство, отримати дозвіл на видобуток блакитного палива на теренах Полтавської області й мати газ власного видобутку. Полтавські родини будуть забезпечені полтавським газом, до того ж за собівартістю. А це суттєва економія: 60 доларів, а не 500. Для людей, необізнаних із нафтогазовим комплексом, це буде виглядати, як популізм, але я, як виробничник і кандидат на посаду міського голови, добре обізнаний у цій сфері.

ТРАНСПОРТ.

Я буваю в Німеччині, Великій Британії, інших країнах Європи. Там виконується таке поняття як хронометраж. Громадський транспорт курсує містом із точністю до хвилини. Я пам’ятаю, що за графіком громадський транспорт пересувався і за Радянського Союзу. Це зручно, пунктуально, правильно. За мого головування містом, з’явиться і виконуватиметься графік руху громадського транспорту.

КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ. 

Хочу зазначити, що ця власність – це не особиста власність Матковського, Мамая, Стеценка чи жодного іншого з посадовців, а наша з вами – власність громади. Після здобуття Незалежності Україною, комунальну власність у нас тільки розкрадали. А на вцілілих рештках напередодні виборів проводять косметичні ремонтні роботи, щоб показати, що про нас піклуються. Так не повинно бути. Працювати треба послідовно й систематично: реконструювати, будувати – тільки тоді будуть результати. Комунальна власність Полтави належить полтавцям, і нікому більше.

ІСТОРИЧНІ ПАМ’ЯТКИ. 

Кадетський корпус, музичні класи Базилевич, будинок-палац Наума Бахмутського, будинок віце-губернатора - історичні пам’ятки національно й державного значення у нас при нинішній владі тільки руйнуються. На місці підпаленої будівлі музичних класів Базилевич тепер будують офісний центр. За каденції Матковського двічі горіла церква Кадетського корпусу, був спалений магазин-пекарня «Полтавський коровай». МВС, СБУ, прокуратура тоді тільки споглядала і продовжує робити це й далі, не притягнувши винних до відповідальності. Але що ми залишимо нащадкам? Риторичне питання.

Моє творіння на Жовтневій 5, А, ви всі можете прийти й побачити – ця будівля буде окрасою Полтави не одну сотню років після нас. Але теперішня міська влада продовжує цілеспрямовано руйнувати історичні будівлі. Надскладне завдання, яке я перед собою ставлю – повернути до комунальної власності міста історичні пам’ятки, що були вкрадені. Дещо я на чолі «Останнього Бастіону» вже зробив: ми повернули місту 1.7 га землі парку «Перемога», вкрадених Матковським за його каденції і розданих ним генералам і посадовцям. Зараз ми з командою юристів намагаємося відстояти землю, вкрадену ТОВ «Компанією Сенатор» у школи №3 та школи мистецтв. Якщо воля Божа буде на те, щоб я став міським очільником, то поверну інші розкрадені чиновниками землі й пам’ятки до власності міста й притягну винних до відповідальності, чого не зробить ніхто інший.

ЕЛЕКТРОННИЙ РЕЄСТР ДОВІДОК.

Черги за папірцем, щоб отримати інший папірець, які тягнуться пів дня – абсурд і бюрократизм. Я рахуюся з кожною хвилиною, яку Всевишній дарував мені на цій землі, тому з такою ж повагою ставлюся до часу інших людей. Ані пенсіонери, ані молодь не повинна годинами чекати на довідку. Повинен бути електронний реєстр. І за мене, на посаді міського голови, він буде.

СМІТТЄЗВАЛИЩЕ.

Нікого, хто був на посаді міського голови не цікавило питання сміття. Зараз на Макухівському сміттєзвалищі представники злочинного синдикату влади: Лепейко, Головко, Пісоцький, Матковський, Мамай і інші отримують 300 тисяч доларів щомісяця на вторинній переробці сміття, яку незаконно здійснюють безхатьки. Через їхню нелегальну діяльність, уже вкотре пожежники змушені боротися з вогнем, констатуючи екологічну проблему як для жителів наближених до сміттєзвалища сіл і селищ, так і для жителів Полтави.

Узагалі, тема цієї конференції мала би бути зовсім інакшою, - зазначає Геннадій Сікалов. 25 листопада ми вшановуємо річницю трагедії Голодомору 1932-33 років. А хто з на усвідомлює, що зараз влада створює в Україні передумови для наступного Голодомору. Перекрите постачання продовольства до Криму, відбувається продуктова блокада. А хіба там живуть не українці? Не наші з вами співвітчизники? Хіба це не передумови голодомору на окупованій території.

Повну версію прес-конференції та Генерального плану розвитку міста Полтава від Геннадія Сікалова дивіться в новому випуску нашої газети, що незабаром вийде у світ. 


Читайте також:
Станція екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Диканьці поповнилася новим транспортним засобом.
11:12
Матеріальний резерв місцевого значення створили чиновники однієї з громад Полтавської області.
08:30
Невдовзі під Полтавою з’явиться нове визначне місце — старий дуб перетворять на справжній витвір мистецтва.
вчора, 12:24
Мисливські угіддя Полтавської області поповнилася поголів'ям благородного виду ссавців племінної англійсько-польської лінії.
вчора, 10:40
Пирятинська міська рада планує профінансувати у повному обсязі створення єдиної системи відеоспостереження.
вчора, 09:16
На тлі карантину депутати Полтавської районної ради внесли зміни до загального фонду районного бюджету.
25 травня, 11:32