Геннадій СІКАЛОВ: «Забудова історичної частини Полтави — це велика помилка, за яку буде соромно»

Опінії
13.06.2014, 07:08
Геннадій СІКАЛОВ: «Забудова історичної частини Полтави — це велика помилка, за яку буде соромно»

Останнім часом Україна переживає низку якісних перетворень. Змінюється держава, змінюються й люди, ніби прокидаючись від тривалого сну. Все частіше звучать думки про те, що досить бути байдужими, заплющувати очі на несправедливість. Адже майбутнє українського суспільства залежить і від громадянської позиції кожного українця.

Саме в цьому переконаний директор ДП «Полтаванафтогазгеологія», голова правління ОСББ (Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку) на вулиці Ляхова, 12-а, та потенційний кандидат на посаду міського голови Полтави - Геннадій Сікалов.

Минулого тижня відбулася його чергова зустріч із журналістами.

Геннадій Анатолійович поспілкувався з представниками ЗМІ на «гарячі» теми сьогодення. Однією з найбільш нагальних проблем у масштабах Полтави, вважає він, є заплановане зведення багатоповерхівки в історичній частині міста за адресою: вулиця Ляхова, 10.

У боротьбі за справедливість

Міська влада знову передала цю ділянку на 2 роки в оренду ТОВ «Архімет», — пояснив Геннадій Сікалов. — Мешканці ОСББ на вулиці Ляхова, 12-а — а це понад 100-квартирний будинок, де проживає не менше ніж 300 осіб і є багато дітей, — уже не перший рік борються за прибудинкову територію. Люди власними зусиллями дбають про свій будинок: побудували дитячі майданчики, приміщення для охорони, роблять косметичні ремонти. У нашій багатоповерхівці приємно жити, її територія комфортна й чиста. Таке я бачив лише в розвинених європейських країнах і вважаю, що й полтавці повинні прагнути до високого життєвого рівня. Але міський голова Полтави чомусь іншої думки, адже підтримує будівництво на нашій прибудинковій території десятиповерхового шестипід’їздного будинку! Там буде близько 600 квартир. Уявіть собі цей багатоквартирний «мегаполіс», обставлений автомобілями, де не буде місця для дитячих майданчиків, зелених насаджень і навіть нічим буде дихати.

Геннадій Анатолійович розповів також, що «мешканці будинку на вулиці Ляхова, 12-а тривалий час намагаються протистояти цьому небажаному для них будівництву. Судова тяганина розпочалася ще 2012 року. Мешканці будинку позивалися до Полтавського міськвиконкому, Полтавської міської ради, ТОВ «Архімета», а також ПАТ «Будінвест СМ». За допомогою суду люди намагалися зупинити дію відповідних рішень сесій міської ради, аби припинити забудову кварталу, обмеженого вулицями Ляхова, Жовтневою та майданом Незалежності. Ухвалою суду вимоги об’єднання співвласників багатоквартирних будинків на вулиці Ляхова, 12-а були частково задоволені. Однак 24 грудня 2012 року ТОВ «Архімета» домоглося їх скасування через Октябрський районний суд».

Після цього мешканцям ОСББ не залишалося нічого іншого як звернутися до апеляційного суду, проте колегія суддів залишила їхню скаргу без задоволення.

Будівництво чи афера?

Голова правління ОСББ розповідає про явні порушення, пов’язані з майбутнім будівництвом на прибудинковій території. Насамперед, між багатоквартирними житловими будинками повинна бути відстань не менше 20 метрів, а найближчу будівлю запланували звести, що називається, «вікна у вікна». Будинок на Ляхова, 12-а свого часу збудувало ПП «Інтерресурс», яке не виконало умов забудови. Зовсім нова будівля почала обвалюватися, а прибудинкову територію взагалі «забули» облаштувати.

Це була афера, за яку нікого не притягнули до відповідальності, — пояснює дії ПП «Інтерресурс» Геннадій Сікалов. — Коли я прийшов на посаду голови ОСББ, першим питанням був ремонт будинку і відведення та упорядкування прибудинкової території. Отут уже наші бажання розійшлися з планами міської влади, бо остання погодила будівництво на нашій прибудинковій території 10-поверхового шестипід’їздного будинку. Там був дитячий майданчик, але однієї ночі його зрізали й вивезли в невідомому напрямку. Ми відновлюємо цей майданчик власними зусиллями, бо дітям ніде гратися. Я впевнений, що місцева влада зумисне провокує конфлікт в історичній частині міста. Свого часу Кадетський корпус, розташований поруч, повинні були занести до списку Світової спадщини ЮНЕСКО як пам’ятку світового значення. Однак завдяки діям місцевої влади цього не було зроблено, бо в такому разі заборонили б забудову прилеглих кварталів, а будь-яке будівництво довелося б погоджувати з відповідними організаціями. У той же час, забудова історичної частини Полтави — це велика помилка, за яку буде соромно.

Цікаво те, що юридична особа ПП «Інтерресурс» свого часу фактично припинила свою діяльність. Натомість з’явилися ПАТ «Будінвест СМ», а потім ТОВ «Архімет» - обидві, юридичні особи, підконтрольні депутату обласної ради Ігорю Сірику.

Схоже на те, що в місті з’являються фірми-одноденки, які не несуть подальшої відповідальності за своє будівництво, — переконаний Геннадій Анатолійович. — Ці недоліки лягають на плечі власників квартир, і захистити людей нікому. Так вийшло, що полтавці за гречку обрали міського голову, який нехтує інтересами громади. Народні депутати Сергій Каплін і Юрій Бублик підтримували нас, але потім і вони кудись зникли. 10-поверховий будинок — це 600 квартир і 5-6 млн доларів чистого прибутку. Гарантійних зобов’язань ніхто не несе. Остання фірма також може в будь-який момент «розчинитися». Ми цього не повинні допустити! На жаль, українці зазвичай толерантні. Їхні голови поливають лайном, а вони посміхаються й говорять, що усім задоволені. Я так не хочу жити, тому й висловлюю свою думку. Можливо, роблю це занадто різко, але життя показує, що зайва толерантність часто шкодить. Ми не припинимо боротьби за свої права жити в комфортному й безпечному місті і будемо знову позиватися до суду, доки нас почують.

Проблеми нелокального масштабу Голова правління ОСББ на вулиці Ляхова, 12-а звернувся до громадськості з проханням підтримати мешканців будинку, бо це проблема не лише цього об’єднання, а й усього міста.

- На сесію міської ради зазвичай виноситься кілька десятків питань, а їх голосують протягом лічених хвилин, — зазначив він. — Депутати лише механічно підіймають і опускають руки, бо більшість, прихильна до мера, не має власної думки або ж думки, яка б відрізнялася від позиції Олександра Мамая. Там давно все вирішено. За чутками, ціна означеного питання — кількасот тисяч доларів.

Під час зустрічі з журналістами Геннадій Сікалов порушив багато тем. Не приховує, що дуже стурбований погіршенням стану міста. Його як автомобіліста особливо вражають розбиті міські дороги, якими вже неможливо проїхати.

— Наше Громадське об’єднання «Останній Бастіон» вирішило оголосити незвичайний конкурс із сатиричною назвою - «Мамай-ЯМА», — повідомив Геннадій Анатолійович. — Кожен житель Полтави може надіслати на адресу ГО фотоматеріали із зображенням вибоїн та ям на дорогах, особливо якщо ці ями перешкоджають заїзду «швидкої допомоги» та інших автомобілів, або ж заважають транспортним засобам нормально пересуватися дорогами міста. Хай ці «Мамай-ЯМИ» побачять якомога більше полтавців. А наше громадське об’єднання, у свою чергу, бере на себе зобов’язання зробити на місці найбільших і найглибших ям дорожнє покриття європейського рівня. Наголошую, що ми будемо не латати, а ремонтувати, щоб показати комунальним дорожнім службам, як потрібно робити ремонт на дорогах. Ми небагате об’єднання, але не пошкодуємо грошей. Чесно кажучи, дістало! Хай міському голові стане соромно.

— Але ж міський голова постійно нарікає, що гроші в міському бюджеті є, однак їх затримує Державне казначейство. Тому й дороги не ремонтуються, й інші добрі справи за планом не робляться, — зауважили журналісти.

За ті кошти міського бюджету, які є на рахунках Держказначейства, можна дуже гарно відремонтувати полтавські дороги, — заперечив Геннадій Сікалов. — Це могли б зробити будь-які шляхо-ремонтні та шляхо-будівельні фірми, акредитовані в Україні. У нас он турецька фірма «Онур» ремонтує дороги державного значення. Італійці також працюють — дружно, якісно, гарно. Такі автошляхи, напевно, витримають не одне десятиліття експлуатації. До того ж, дорожні ремонтники і будівельники взялися б і за міські дороги під гарантії Держказначейства. Ці кошти вони потім усе-одно отримають. Але міська влада не поспішає на такі варіанти співпраці, бо, схоже, має іншу зацікавленість… Тільки активна позиція громадськості та журналістів допоможе досягти позитивного результату, бо спиратися на правоохоронні органи поки що не доводиться. Вони «грають» на боці можновладців. Багато чого і в наших силах. Якщо не виступити разом і віддати Полтаву лише на відкуп власть імущих, то ситуація в місті може стати критичною.

ГО «Останній бастіон» взялося ще за одну роботу, що має бути у віданні міської влади. Останнім часом у багатьох полтавських дворах з’явилися купи чистого піску, в якому залюбки грається дітлашня. Його завозять за рахунок громадського об’єднання. Приміром, на травневі свята лише у дворах на Половках було розвантажено 35 тонн піску. Діти відразу взялися за будівництво. Геннадій Сікалов говорить, що серед них, напевно, є майбутні архітектори, які будуватимуть Полтаву красивою, сучасною, комфортною. І не чіпатимуть історичної частини міста, щоб зберегти її неповторну красу і шарм ХХ століття. Якщо, звичайно, обличчя Полтави до того часу не буде навіки змінене забудовниками на кшталт ТОВ «Архімета».

«Боротьби не припинимо!»

Минулого тижня представники ОСББ на вулиці Ляхова, 12-а разом із Геннадієм Сікаловим прийшли у міську раду, щоб зустрітися з міським головою Олександром Мамаєм. Про цю зустріч було попередньо домовлено, однак чиновника на місці не виявилося. Секретарка повідомила, що шеф «виїхав у терміновій справі». Коли візитери почали допитуватися, куди саме поїхав міський голова, їм пояснили, що в школу, але в яку — не сказали. Обурені домовласники готові були їхати на розшуки міського голови хоч у школу, хоч у дитсадок, які він так любить відвідувати. Зрештою, після тривалих перемовин, секретарка зв’язалася з Олександром Мамаєм телефоном і сказала, що очільник міста готовий прийняти візитерів наступного дня.

У призначений час представники ОСББ як стій були на місці. Однак ситуація знову повторилася, сказали, що Мамай на нараді. Лише після того як у міськраду прибули журналісти, Олександр Мамай погодився на спілкування. Медійників та більшість членів ОСББ на зустріч не пустили. Стало також відомо, що міський голова не пішов на поступки. 

Домовленості з ТОВ «Архімета» щодо оренди земельної ділянки у вищезгаданому кварталі строком на два роки залишаються в силі. Аргумент «залізний»: будівельна компанія надала місту такі послуги, що уже нічого не змінити. Геннадій Сікалов запропонував побудувати на тому місці, де збираються зводити десятиповерхівку, дитячо-юнацьку спортивну школу або хоча б прибудинковий спортивний майданчик. Міський голова сказав, що це було б, звичайно, краще, однак існують інші домовленості.

— Мене відвів убік заступник міського голови і сказав, що вони з Сіриком домовилися, і що той готовий зі мною домовлятися, — повідомив Геннадій Анатолійович пост-фактум. — Про що? — запитую. Він каже: там, квартири, інвестиційні зобов’язання тощо. А я йому відповів, що мені 46 років, і я не хочу втрачати свого обличчя. Якщо їх корумповують, то ми на таке не підемо і будемо надалі відстоювати свої громадянські права.

P.S. Міський голова пообіцяв 27 травня іще раз прийняти представників ОСББ, що на вулиці Ляхова 12-а. З міськради мали зателефонувати й остаточно погодити зустріч. Однак цього ніхто не зробив. Людей знову проігнорували.

- Це ще раз підтверджує, що міський очільник захищає корупційні схеми, а не громаду, — сказав у підсумку Геннадій Сікалов.


Читайте також:
Опінії
Де галас? Де обуренні натовпи патріотів зі свинками на Банковій?
16:56
Опінії
Хто і як реалізує в Україні, яка 10 років воює проти росії, нацибільшовицьку освітню доктрину імені Гітлера-Сталіна-Пол Пота? Розбираємося!
13:46
Опінії
Понад 10 років тому Демпартія США і Пінчук породили нову професію «громадський активіст»
10:39
Опінії
Майже усі фальсифікатори справи Шеремета на свободі і продовжують наносити шкоду державі і народу.
09:27
Опінії
Але зараз це немає ніякого сенсу — вона б цей бардак просто очолила би.
вчора, 09:45
Опінії
Усі, хто просував і насаджував «руzzкій міръ» в Україні — винні у нападі РФ. «Квартальний» блазень Голоборотько та його слуги теж.
10 грудня, 20:35