Генпрокуратура підозрює Андрія Фаворова в завданні збитків державі на більш ніж 150 мільйонів

КРИМІНАЛ
15 лютого, 16:27
Генпрокуратура підозрює Андрія Фаворова в завданні збитків державі на більш ніж 150 мільйонів

Про це йдеться в листі Офісу Генерального прокурора на адресу Міністерства енергетики.

Прокурори Офісу Генерального прокурора з'ясовують деталі операцій з купівлі-продажу газу між державним НАК "Нафтогаз України" і компанією "ЕРУ Трейдинг".

Слідчі вважають, що в період листопада 2018 - січня 2019 років посадові особи "Нафтогазу", діючи за попередньою змовою, розробили "злочинну схему заволодіння майном" "Нафтогазу" шляхом реалізації газу підконтрольним суб'єктам господарювання за заниженими цінами.

Надалі виручений газ продавався за ринковими цінами, в результаті чого були отримані надприбутки, заподіявні НАК "Нафтогаз України" тяжкі наслідки.

За версією Офісу ГПУ, метою цієї операції було незаконне збагачення.

Прокурори нагадують, що в зв'язку зі зміною схеми продажу газу з 1 жовтня 2018 року постачання і продаж газу промисловим і комерційним підприємствам почала реалізовуватися через новостворену дочірню компанію "ДП Нафтогаз Трейдинг".

Однією з таких приватних компаній стало ТОВ "Еру Трейдинг", кінцевим бенефіціарним власником якого до 9 лютого 2019 року був Фаворов Андрій Михайлович, який фактично з 26 листопада 2018 року працював в НАК " Нафтогаз України" на посаді директора дивізіону " Інтегрований газовий бізнес" , мав статус члена правління, тимчасово здійснював повноваження глави правління "Укргазвидобування".

Досудовим розслідуванням встановлено, що Фаворов за попередньою змовою з керівництвом "Нафтогазу" протягом листопада 2018 - січня 2019 років організував продаж 147 млн ​​куб. м. природного газу по ланцюгу поставки від "Нафтогазу" до газопостачальної компанії "Нафтогаз Трейдинг" і до "Еру Трейдинг" за заниженою ціною близько 8,4 тис грн. за 1 тис. куб.

Зазначений обсяг природного газу протягом листопада 2018 - січня 2019 років" Еру Трейдинг "реалізувала" Укртрансгазу за ринковою ціною близько 9,5 тис грн за 1 тис. Куб. м , - відзначають слідчі.

Передбачувана сума збитку становить 153,2 млн грн.

Читайте також:
Під Петра Порошенка продовжують "копати".
вчора, 16:01
“Голова НКРЕКП всіляко сприяв початку закупівлі російського струму і неодноразово публічного його виправдовував”.
вчора, 15:23
Заступник керівника СЗР допомагав ексголові ОАСКу переховувати нажите "непосильним суддівством".
21 квітня, 22:14
Оперуповноважений співробітник Служби безпеки України, який торгував персональними даними громадян, постане перед Фемідою.
20 квітня, 11:34
Про прокурорські пенсії, бурштин та землю...
19 квітня, 11:53
Ситник повідомив про якусь технічну допомогу з боку уряду Британії.
15 квітня, 14:51