Генпрокуратура підозрює Андрія Фаворова в завданні збитків державі на більш ніж 150 мільйонів

КРИМІНАЛ
15.02.2021, 16:27
Генпрокуратура підозрює Андрія Фаворова в завданні збитків державі на більш ніж 150 мільйонів

Про це йдеться в листі Офісу Генерального прокурора на адресу Міністерства енергетики.

Прокурори Офісу Генерального прокурора з'ясовують деталі операцій з купівлі-продажу газу між державним НАК "Нафтогаз України" і компанією "ЕРУ Трейдинг".

Слідчі вважають, що в період листопада 2018 - січня 2019 років посадові особи "Нафтогазу", діючи за попередньою змовою, розробили "злочинну схему заволодіння майном" "Нафтогазу" шляхом реалізації газу підконтрольним суб'єктам господарювання за заниженими цінами.

Надалі виручений газ продавався за ринковими цінами, в результаті чого були отримані надприбутки, заподіявні НАК "Нафтогаз України" тяжкі наслідки.

За версією Офісу ГПУ, метою цієї операції було незаконне збагачення.

Прокурори нагадують, що в зв'язку зі зміною схеми продажу газу з 1 жовтня 2018 року постачання і продаж газу промисловим і комерційним підприємствам почала реалізовуватися через новостворену дочірню компанію "ДП Нафтогаз Трейдинг".

Однією з таких приватних компаній стало ТОВ "Еру Трейдинг", кінцевим бенефіціарним власником якого до 9 лютого 2019 року був Фаворов Андрій Михайлович, який фактично з 26 листопада 2018 року працював в НАК " Нафтогаз України" на посаді директора дивізіону " Інтегрований газовий бізнес" , мав статус члена правління, тимчасово здійснював повноваження глави правління "Укргазвидобування".

Досудовим розслідуванням встановлено, що Фаворов за попередньою змовою з керівництвом "Нафтогазу" протягом листопада 2018 - січня 2019 років організував продаж 147 млн ​​куб. м. природного газу по ланцюгу поставки від "Нафтогазу" до газопостачальної компанії "Нафтогаз Трейдинг" і до "Еру Трейдинг" за заниженою ціною близько 8,4 тис грн. за 1 тис. куб.

Зазначений обсяг природного газу протягом листопада 2018 - січня 2019 років" Еру Трейдинг "реалізувала" Укртрансгазу за ринковою ціною близько 9,5 тис грн за 1 тис. Куб. м , - відзначають слідчі.

Передбачувана сума збитку становить 153,2 млн грн.

Читайте також:
Кримінал
Міноборони продовжує використовувати неякісну моторну оливу, закуплену у депутата від ОПЗЖ з російським громадянством
вчора, 14:45
Виміри
Частина друга. Як СБУ зачистило Реєстр судових рішень
вчора, 11:15
Опінії
Своєрідний привіт ОПУ, Єрмаку і Татарову
01 липня, 15:34
Політика
Президентка Єврокомісії виступила в Верховній Раді з закликом якнайшвидше призначити керівників САП та НАБУ
01 липня, 12:45
Кримінал
Попри всенародну боротьбу з російською агресією, вітчизняні правоохоронці лишилися незмінними: продовжують наживатися на громадянах.
30 червня, 19:23
Кримінал
Підполковник вимагав від підлеглого солдата "щомісячну винагороду" у сумі 50 тис. грн за нестворення перешкод у службі
29 червня, 18:18